Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(26-01-2020, 10:40 PM)Бенито Пише:  Јесте Вили.

Како знаш?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Који Дражин официр је убио Михајла Кнежевића, Кесеровићевог кума и официра у штабу корпуса?
Одговори

(26-01-2020, 10:49 PM)Перун Пише:  
(26-01-2020, 10:40 PM)Бенито Пише:  Јесте Вили.

Како знаш?
Прич'о ми Милослав. ТужанКидањеКидањеКидање
Имаш у Општој.....
Одговори

(26-01-2020, 11:49 PM)Александар Динчић Пише:  Који Дражин официр је убио Михајла Кнежевића, Кесеровићевог кума и официра у штабу корпуса?

Кондор?
Одговори

(27-01-2020, 01:12 AM)Бенито Пише:  
(26-01-2020, 10:49 PM)Перун Пише:  
(26-01-2020, 10:40 PM)Бенито Пише:  Јесте Вили.

Како знаш?
Прич'о ми Милослав. ТужанКидањеКидањеКидање
Имаш у Општој.....

Самарџићу ајде постави текст да видимо шта пише.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(27-01-2020, 01:51 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(26-01-2020, 11:49 PM)Александар Динчић Пише:  Који Дражин официр је убио Михајла Кнежевића, Кесеровићевог кума и официра у штабу корпуса?

Кондор?
И ја мислим. Дај нам нешто детаљније о убиству.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

А ко је ликвидирао Цеку Ђорђевића ?
Одговори

Бенито је споменуо тему великих људи из "малог" српског народа, па ево још једног питања на ту тему.
Надам се да овог није било. Smile
Алберт Ајнштајн је 1905. године објавио "Специјалну теорију релативитета". Када је Никола Тесла прочитао поменути научни рад, рекао је: "Па ово је већ објавио наш човек". На шта је заправо мислио Тесла?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(27-01-2020, 07:55 AM)Перун Пише:  
(27-01-2020, 01:51 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(26-01-2020, 11:49 PM)Александар Динчић Пише:  Који Дражин официр је убио Михајла Кнежевића, Кесеровићевог кума и официра у штабу корпуса?

Кондор?
И ја мислим. Дај нам нешто детаљније о убиству.

Оно што је зачуђујуће у вези Кнежевића то су унапређивања, чак три пута за три дана (2,3 и 4 окт.1943), што је била реткост. Чак и син у партизанима, ако је то тачно.
Одговори

Драгослав Рачић, приликом боравка на територији Жупе, у августу 1944. године.
Одговори

(27-01-2020, 10:58 AM)Мића Адмирал Пише:  А ко је ликвидирао Цеку Ђорђевића ?

Капетан Драгутин Милојевић и поручник Мирослав Николић.
Неко их је проказао и они су касније стрељани негде на Калемегдану.
Мислим да је и приликом ликвидације Масаловића био неко од официра. Те ликвидације истакнутих личности по правилу су вршили официри-професионалци.
Одговори

Мића Адмирал pid=[/quote Пише:Чак и син у партизанима, ако је то тачно.
То је тачно. И њега су Рачићеви четници ликвидирали, као и његову сестру, тј. Михајлову ћерку.
Кесеровић је зато био огорчен на Рачића, само што то, из виших интереса никада није показивао.
Одговори

(27-01-2020, 12:17 PM)Александар Динчић Пише:  
(27-01-2020, 10:58 AM)Мића Адмирал Пише:  А ко је ликвидирао Цеку Ђорђевића ?

Капетан Драгутин Милојевић и поручник Мирослав Николић.
Неко их је проказао и они су касније стрељани негде на Калемегдану.
Мислим да је и приликом ликвидације Масаловића био неко од официра. Те ликвидације истакнутих личности по правилу су вршили официри-професионалци.
Капетан Миодраг Стојановић, шеф Црне тројке за Београд. Он их је све координирао. Организовао је обе ликвидације. И Масаловић и Цека Ђорђевић били су стављени под слово"З".
Радило се о изузетно опасним издајницима, јер су обојица припадали крему елите предратне државе. Масаловић је био јунак из Првог светског рата, а после рата ордонанс краља Александра Карађорђевића. Ђорђевић је био полицајац и уз Драгог Јовановића један од најбољих познавалаца људи и прилика предратног Београда.
Обојица су били велики противници Милана Аћимовића, кључног човека Дражиног ланца команде у Недићевој влади. Зато су морали бити ликвидирани.
Одговори

(27-01-2020, 12:09 PM)Александар Динчић Пише:  Драгослав Рачић, приликом боравка на територији Жупе, у августу 1944. године.

Да, али Кондор га је открио. ТЕТАС. А иначе Кондор је био обавештајни официр тада код Рачића.
А јел знаш где је ликвидиран Кнежевић?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 48 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним