Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Отварањем теме о серији "Јужни ветар", Бенито ме подсетио око питања.


Шта повезује серију "Јужни ветар" и један филм Мела Гибсона?
Одговори

(07-04-2020, 10:34 PM)Перун Пише:  
(07-04-2020, 08:40 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(07-04-2020, 08:18 PM)Перун Пише:  
(07-04-2020, 08:04 PM)Бенито Пише:  А шта мислиш?
Апроксимативно?
КидањеКидањеКидање

Поручниче, одакле њему овај податак?
Који је теби озвор?

Ђекић - ослободилац. Теби?

?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(08-04-2020, 12:39 AM)Mitic Пише:  Отварањем теме о серији "Јужни ветар", Бенито ме подсетио око питања.


Шта повезује серију "Јужни ветар" и један филм Мела Гибсона?
Ајде мало конкретизуј ово питање, ко зна шта си приметио.
Одговори

Док колега Митић појасни питање, ево једно кратко.

Према речима једног српског хроничара, на прелазу векова (деветнаестог и двадесетог) у Београду се говорило "да Карађорђевићи претендују, Обреновићи владају, а ................... управљају Србијом".

Која је то чувена фамилија у питању, која је управљала Србијом, по гласовима у тадашњој чаршији?
Одговори

Ненадовићи.
Одговори

Не, порекло им је нешто јужније.
Одговори

(08-04-2020, 12:39 AM)Mitic Пише:  Отварањем теме о серији "Јужни ветар", Бенито ме подсетио око питања.


Шта повезује серију "Јужни ветар" и један филм Мела Гибсона?


Незгодно сам био поставио питање, али сад ћу да одговорим.

Веза између серије "Јужни ветар" и филма "Страдање Христово" од Мела Гибсона јесте бугарски глумац Христо Шопов који је глумио у оба филмска остварења.

У "Јужном ветру" тумачи лик Димитра, бугарског нарко-дилера, а у филму "Страдање Христово" глуми Понтија Пилата.

На ИМДБ-у се моге видети где је све глумио овај глумац

https://www.imdb.com/name/nm0794885/?ref_=tt_cl_t6

https://www.youtube.com/watch?v=bponHbSRjh8
Одговори

Браво, Митићу.
А видим да ми је познат глумац однекле.
Одговори

У ком роду војске је ЈНА једино превазишла ВКЈ?
ПС ово поређење је врло условно, и посматра се у оквиру савременог технолошког развоја.
Ајде да преформулишем:
Шта је једино што је ЈНА имала, а ВКЈ није у техничком смислу?
Одговори

(08-04-2020, 07:30 PM)Бенито Пише:  Шта је једино што је ЈНА имала, а ВКЈ није у техничком смислу?

Боље оклопно-механизоване јединице,падобранци,знатно унапређена опрема у извиђачко диверзантским јединицима,створени маринци...вероватно још доста тога.Али све у КоВ-у.Није ту ЈНА допринела колико сам развој технологије.

Али зато ваздухопловство и морнарица уназађени до непрепознатљивости. Кез Па скоро сам писао како хрватски адмирал,прошле године,прети монтенегринима како ће да им отме брод из времена Краљевине Југославије. Кидање
Одговори

Не, не.... Све је то или било и у ВКЈ, или је развијено касније због технологије.
Али, има нешто што је у технолошком смислу постојало и у оно доба, али није имала ВКЈ, а ЈНА је то успела да направи?
Одговори

Нема теорије да се сетим. Не знам.Можда и знам али су сиве ћелије заблокирале.
Одговори

Градили су подморнице. Прво у Пули, затим у Шибенику, и на крају су највише направили у Сплиту.
Тадашња Југославија је једна од 14 земаља у свету које су градиле подморнице. Рецимо, Шпанија, Турска, Португалија нису правили подморнице, него су куповали туђе.
Одговори

(08-04-2020, 08:48 PM)Бенито Пише:  Градили су подморнице. Прво у Пули, затим у Шибенику, и на крају су највише направили у Сплиту.
Тадашња Југославија је једна од 14 земаља у свету које су градиле подморнице. Рецимо, Шпанија, Турска, Португалија нису правили подморнице, него су куповали туђе.

Нисам се сетио. Smile

Данас ХВ нема ниједну подморницу а сва бродоградилишта затворена.

п.с. Немаји ни Немци Кез који су овима урнисали бродоградилишта.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 3 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним