Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Првак армије у џудоу био је капетан Јован Дерок.
Пошто је знап савршено немачки, прикрадао се до првих стражара, са још неким четником, савладавао га, и онда натерао да прича (обавештајни подаци). После би Немца пустио, а овај није смео да каже ништа својима, да га не стрељају.
Ово на опсади Краљева.
Одговори

(17-05-2020, 09:03 PM)Mitic Пише:  Кад је гостовао на ТВ Храм и описивао како се, као студент, заинтересовао за четнике, гдин Милослав је изговорио ову реченицу: "Ја могу све са двадесет две". Та реченица је и уједно наслов песме из једног домаћег филма који је приказиван 80-их.

Како се зове тај филм? И ко је извођач песме из тог филма?

Извођач је Бајага, а филм мислим да се зове "Грозница љубави".
Одговори

(17-05-2020, 09:08 PM)ХраброСрце Пише:  
(17-05-2020, 09:03 PM)Mitic Пише:  Кад је гостовао на ТВ Храм и описивао како се, као студент, заинтересовао за четнике, гдин Милослав је изговорио ову реченицу: "Ја могу све са двадесет две". Та реченица је и уједно наслов песме из једног домаћег филма који је приказиван 80-их.

Како се зове тај филм? И ко је извођач песме из тог филма?

Извођач је Бајага, а филм мислим да се зове "Грозница љубави".

Тачан одговор. И за филм и за извођача
Одговори

(17-05-2020, 09:07 PM)Милослав Самарџић Пише:  Првак армије у џудоу био је капетан Јован Дерок.
Пошто је знап савршено немачки, прикрадао се до првих стражара, са још неким четником, савладавао га, и онда натерао да прича (обавештајни подаци). После би Немца пустио, а овај није смео да каже ништа својима, да га не стрељају.
Ово на опсади Краљева.

Сто ли јада ти знаш.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не знам да ли је беше било ово питање...

Када су Руси отворили први конзулат на Косову у периоду османског царствa?Где је отворен,ко је био конзул и шта се са њим десило?
Одговори

Знам да је Иван Јастребов био конзул у Призрену од 1870 до 1879 али је можда био неко пре њега
Одговори

А ко је био армијски првак у скијању?
Одговори

Мисита.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(18-05-2020, 06:02 PM)Перун Пише:  Мисита.
Јесте.
Одговори

(18-05-2020, 07:17 AM)пек. Пише:  Знам да је Иван Јастребов био конзул у Призрену од 1870 до 1879 али је можда био неко пре њега

Не,не.Ставио сам на Косову да бих одредио географски.Да сам питао за Јастребова било шта, било би преочигледно. Кез Он је био конзул у Скадру а у Призрену вицеконзул док се тај град налази у области Метохије.

Мислио сам на Григорија Степановича Шчербину који је постао први конзул на Косову.Конзулат је отворен у К.Митровици,маја 1902 године,док је Шчербина у град стигао крајем јануара 1903.Имао је велике проблеме са арнаутским бандама и полуорганизованим формацијама Исе Бољетинца.Постојао је велики отпор са арнаутске стране отварању тог конзулата.Шиптари су уништили неколико српских места на Косову,а онда кренули на КМ.Мислећи да ће их турска војска пустити унутра да изврше пљачке и зулуме,њих неколико хиљада кренуло је ка граду.Налетели су на топовску паљбу,пушчана зрна и остало...Пошто ме на ово питање подстакао један текст који сам прочитао јуче,да не дужим,Шчербина је једног дана изашао да обиђе положаје војске и са леђа га је убио каплар турске војске,шиптар,Ибрахим Хали из села Жегра код Гњилана.
Одговори

(18-05-2020, 06:11 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(18-05-2020, 06:02 PM)Перун Пише:  Мисита.
Јесте.
Чини ми се не само у скијању, него и триатлону, или некој сличној дисциплини где се подразумева скијање и пуцање.
Такође, побеђивао је и на Соколским слетовима у гимнастици.
Уопште, један велики јунак и огроман је губитак његова погибија на самом почетку рата. Али, Бог прво узима најбоље.
Не може се речима исказати колика је срамота што сваки српски град нема улицу са његовим именом. То би учинио сваки други народ у Европи, да има нешто слично...
Међутим, ми имамо СУБНОР и његово политичко крило СПС који контролишу комплетну културу, просвету и здравство у Србији. Понављам, опстану ли комунисти, Србија ће нестати.
Одговори

Како се звао репрезентативац Краљевине Југославије у пливању и ватерполу који је за време рата приступио Дражиним четницима и у истим формацијама погинуо?
Одговори

(19-05-2020, 09:47 PM)Александар Динчић Пише:  Како се звао репрезентативац Краљевине Југославије у пливању и ватерполу који је за време рата приступио Дражиним четницима и у истим формацијама погинуо?
Свака част за питање!
Не знам одговор, али сетих се сличног питања:
- Како се звао првак КЈ у бацању диска, потоњи четник?
- Како се звао репрезентативац КЈ у бацању кугле, потоњи четник?
Одговори

(17-05-2020, 09:07 PM)Милослав Самарџић Пише:  Првак армије у џудоу био је капетан Јован Дерок.

Да ли наводе баш џудо или неку другу борилачку вештину?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 6 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним