Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Тај обичај је сигурно из Херцеговине, а вероватно вуче порекло још из доба када су Срби примили хришћанство. Из доба Светог Саве сасвим сигурно.
Одговори

Вјероватно да јесте, јер велика већина нас је доселила из Херцеговине и Црне Горе (Старе Херцеговине)
Одговори

Који спортски догађај у Србији носи назив по једном четнику?
Одговори

Међународног је карактера и у календару је припадајуће свјетске спортске федерације.
Одговори

(11-01-2022, 04:27 PM)luka.luke Пише:  Који спортски догађај у Србији носи назив по једном четнику?

Нешто по Александру Николићу, неки турнир или слично???
Одговори

(11-01-2022, 04:38 PM)ХраброСрце Пише:  
(11-01-2022, 04:27 PM)luka.luke Пише:  Који спортски догађај у Србији носи назив по једном четнику?

Нешто по Александру Николићу, неки турнир или слично???

Не. Уствари можда постоји више таквих догађаја. Овдје се ради о једном чувеном четнику, ликвидираним (мада наравно нема доказа) након рата.
Одговори

Да помогнем, није из Србије.
Одговори

(11-01-2022, 05:01 PM)luka.luke Пише:  Да помогнем, није из Србије.

Још помоћи. Догађај носи име по Владимиру Шипчићу.
Одговори

https://www.fis-ski.com/DB/general/event...ncode=2022
Одговори

(12-01-2022, 05:00 PM)luka.luke Пише:  https://www.fis-ski.com/DB/general/event...ncode=2022

Ево одговора
Одговори

Сасвим случајно наиђох на један податак о Милану Стојадиновићу. Он је, ма где путовао, увек са собом носио две одређене књиге за читање. Вероватно је повремено читао и друге књиге, али ове су биле обавезна лектира на сваком путовању. Које две књиге су у питању?
Да бих вам олакшао одговор на ово питање, ево и мале помоћи. Мени се лично свиђа његов избор и када бих био у прилици да од свих књига на свету изаберем само две књиге, изабрао бих баш те две Стојадиновићеве. Па макар ништа друго не прочитао у животу, те две књиге су довољне да сваки Србин буде образован и мудар.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Свето писмо и молитвеник?
Одговори

Или .... "Живот и прикљученија" Димитрија (Доситеја) Обрадовића и Његошев "Горски Вијенац"  Јок

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Негде сам у некој књизи прочитао да је Стојадиновић са собом увек носио књигу Сеобе Милоша Црњанског иначе његовог великог пријатеља. А друга књига да предпоставим Горски Вијенац

Остао сам војник убеђен да народ треба да да реч на крају. Убеђен сам да сам био на правом путу. - Генерал Дража Михаиловић
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Mitic, 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним