Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(01-05-2022, 02:51 PM)Змај_Баћушка Пише:  
(01-05-2022, 09:42 AM)Monarhist Пише:  Углавном... нешто је завршило од тога у Црној Гори. Требало би да је руски ред Светог Ђорђа (као најправославнији, и најрускији) чувао руку Јована Крститеља. (ред Светог Станислава - је пољско-руског, ред Свете Ане - немачко-руског, а ред Светог Владимира руског, али мањег значаја)


Можда је руски Ред Светог Јована (Малтешки витезови) чувао руку Јована Крститеља, јер је Руски Император Павле први једно време био погравар реда, кад је 1799. Наполеон освојио Малту. Тада је ред на кратко био и православни. Имам неке пријатеље тамо, и данас православни могу бити чланови. 
Не бих се сложио да је Орден Св Владимира мањег знајача, једино је он поред Св Ђорђа (који се додељивао искључиво за војничке заслуге) носио наследно племство у сва четири степена до 1900. а након тога па до данас у прва три (четври лично племство).  
И дан данас од руске престолонаследнице најтеже је добити Орден Св Владимира, тј највиши су стандарди за одликовање.

Малтешки витезови и други католички редови су под контролом жидова. 

Реч: "непотизам" има свој корен - у римо-папизму. Наиме, кад су се први пут, на скупу кардинала (слично нашим православним владикама, по броју провера које морају проћи за тај чин) појавили и неки анонимуси, које нико не зна, у одећи и чину кардинала, питали су остали кардинали те кардинале који су довели те анонимусе, "ко ти је бре ово?" а ови би одговорили "ми нипоте" (мој нећак). Одатле реч "непотизам". Кад неко без квалитета дограби позицију у друштву која му не припада. Сад, да ли је то остварио рођачком, партијском или корупцијском линијом, то је мање битно.

Од неког времена све што се дешава у тој римопапистичкој цркви је постало световно. Чак су и сами турци за њих говорили да је то "политика" а не "вера". За православље су, осведочени, говорили да је вера. 

Ето, похвала из уста незанбожаца - турака. 

Данас људи у свом незнању изједначују православље  римопапизам. И њихове редове и наше.

Код нас су се са круном Немањића, чини се, изгубили и ови редови.

Сад, пошто долазе Немањићи поново, можда се и ови витешки редови врате.
Свуда је тога било. Исто као што и код нас има понеки педофил или комуњара међу владикама (и то не понека комуњара, већ приличан број) не значи да је читава организација таква. 
Ово за редове се не бих сложио уопште.
Одговори

Где су докази за те гнусне лажи?

Рекла-казала медијске "доказе" и комунистичке подметачине са лажним сведоцима, не треба узимати за озбиљно, ко себи и својој души мисли добро.
Одговори

(01-05-2022, 09:25 PM)Змај_Баћушка Пише:  Где су докази за те гнусне лажи?

Рекла-казала медијске "доказе" и комунистичке подметачине са лажним сведоцима, не треба узимати за озбиљно, ко себи и својој души мисли добро.

Па и Бенито је некад написао да је боље да се не отварају досијеи...
Има таквих владика, и пензионисаних, а и активних (између осталог умањују број страдалих у Јасеновцу, хвале партизане итд.)
Одговори

(02-05-2022, 09:26 AM)Monarhist Пише:  
(01-05-2022, 09:25 PM)Змај_Баћушка Пише:  Где су докази за те гнусне лажи?

Рекла-казала медијске "доказе" и комунистичке подметачине са лажним сведоцима, не треба узимати за озбиљно, ко себи и својој души мисли добро.

Па и Бенито је некад написао да је боље да се не отварају досијеи...
Има таквих владика, и пензионисаних, а и активних (између осталог умањују број страдалих у Јасеновцу, хвале партизане итд.)

Не могу ја да бринем владичанске бриге. Доста ми је мојег балвана.
Одговори

На Београдском универзитету је у међуратном периоду постојало опште удружење студената ,, Побратимство", за чију управу су се повремено вршили избори. Иако су студенти бирали студенте, сви кандидата су заправо били представници одређених политичких партија. То је уносило додатну напетост у изборни поступак.

Тако су нпр. избори за управу ,,Побратимства" 1928. године протекли уз веома озбиљне инциденте, али ипак су резултати гласања уважени упркос томе. После Другог светског комунисти су овакве догађаје представљали као политичку борбу у којој су они били главни актери, и да је уз то студентска ,,напредна омладина" била највише наклоњена њима.

Ко је освојио највише гласова на изборима за управу "Побратимства"? Из које странке је студентска омладина победила?
Одговори

(05-05-2022, 12:16 PM)Mitic Пише:  На Београдском универзитету је у међуратном периоду постојало опште удружење студената ,, Побратимство", за чију управу су се повремено вршили избори. Иако су студенти бирали студенте, сви кандидата су заправо били представници одређених политичких партија. То је уносило додатну напетост у изборни поступак.

Тако су нпр. избори за управу ,,Побратимства" 1928. године протекли уз веома озбиљне инциденте, али ипак су резултати гласања уважени упркос томе. После Другог светског комунисти су овакве догађаје представљали као политичку борбу у којој су они били главни актери, и да је уз то студентска ,,напредна омладина" била највише наклоњена њима.

Ко је освојио највише гласова на изборима за управу "Побратимства"? Из које странке је студентска омладина победила?
Требало би да је то била "демократска странка" Љубе "Мрава". (кажем требало би - не знам заиста, немам ни где да погледам). У исто време у Београду је деловала масонска ложа "Побратим", са девизом: "Брат је мио које вере био". (екуменисти), чији су чланови могли бити регрутовани из ове студентске средине, док су још млади и немају појма ни шта раде, ни коме ће да служе.

Екуменизам и демократија иду руку под руку. Цео политички живот у анти-српској К.Југославији је био подређен масонству и демократији. Демократска страна Љ.Мрава има већину и у Скупштини у којој се дешава оно несрећно двоструко убиство.

Таква чудна анти-земља организује и први јавни светски масонски конгрес - у Београду. 

Као епилог приче о "великом брату и великом побратимству" - како рекоше црквени оци, због многих злоупотреба, чин "побратимства" се више не врши у православним храмовима.

И ... коју реч и о самој Скупштини. Сам простор данас, са "срећним бројем 13" (адреса је Н.Пашића 13) је формирана на платоу на коме је Књаз Милош некад направио свињски пијац, па су "животиње ушле у џамију". Па је "иверак кладе" М.Блазнавац коначно дао указ да се "батал" (нечиста на перс.) џамија сруши. На простору кога су се муслимани клонили, на месту те - "нечисте", или "батал" џамије, настаје здање са коњима који јашу људе, на броју 13.

Поред двоструког убиства, (и мноштва погинулих приликом градње) на прагу се убио и некадашњи Мин.ун.послова Влајко Стојиљковић.

А .. на том месту се доносе кључен одлуке за будућност Србије. И доносиле су се одлуке за будућност - анти-Србије (Југославије).

Недалеко од "нечисте"тј.батал џамије - око 500 метара је се завршила и угасила и владарска лоза Обреновића. Највише је погинуло људи у Београду (Абардарева), током бомбардовања, а у истом уском кругу око тог места је убијен и новинар Славко Ћурувија.
Одговори

Да, демократе су највише освојиле на тим студентским изборима, па после њих су били радикали.

Кад помињеш градњу Зграде Народне скупштине, сигурно мислиш на Батал џамију.

Али се џамија налазила у близини Скупштине

Batal-džamija se nalazila u Beogradu, na prostoru blizu Savezne Skupštine, do ugla Vlajkovićeve ulice i Bulevara revolucije (nekadašnji Carigradski drum).

https://www.rijaset.rs/index.php/islam/i...al-dzamija

А ово је разлог за локацију градње Скупштине:

Izgradnja velelepnog zdanja, prema projektu arhitekte Jovana Ilkića, počela je 1907. godine kada je kralj Petar Prvi Karađorđević postavio kamen temeljac u blizini mesta gde je 30. novembra 1830. godine održana Velika narodna skupština na kojoj je pročitan hatišerif turskog sultana "O pravima Srba i knjaza Miloša".

https://www.rts.rs/page/stories/sr/story...lture.html

http://www.parlament.gov.rs/gra%C4%91ani....1121.html

А двоструко убиство посланика је почињено у старој згради Скупштине 1928, а данашња је отворена 1936. године
Одговори

(05-05-2022, 02:07 PM)Mitic Пише:  Да, демократе су највише освојиле на тим студентским изборима, па после њих су били радикали.

Кад помињеш градњу Зграде Народне скупштине, сигурно мислиш на Батал џамију.

Али се џамија налазила у близини Скупштине

Batal-džamija se nalazila u Beogradu, na prostoru blizu Savezne Skupštine, do ugla Vlajkovićeve ulice i Bulevara revolucije (nekadašnji Carigradski drum).

https://www.rijaset.rs/index.php/islam/i...al-dzamija

А ово је разлог за локацију градње Скупштине:

Izgradnja velelepnog zdanja, prema projektu arhitekte Jovana Ilkića, počela je 1907. godine kada je kralj Petar Prvi Karađorđević postavio kamen temeljac u blizini mesta gde je 30. novembra 1830. godine održana Velika narodna skupština na kojoj je pročitan hatišerif turskog sultana "O pravima Srba i knjaza Miloša".

https://www.rts.rs/page/stories/sr/story...lture.html

А двоструко убиство посланика је почињено у старој згради Скупштине 1928, а данашња је отворена 1936. године

Хвала ти што ме исправи, да не грешим више, у праву си. То двоструко убиство није могло бити, на том месту, због времена када се одриграло. Стара Скупштина беше у близини данашње Београђанке, на углу, до Вазнесенске Цркве, чини ми до на углу данашње Улице Кнеза Милоша  - али је то старо здање - срушено (ако се добро сећам). Пре тога је зграда Народног позоришта служила у нека доба као Скупштина, а у нека доба као - Позориште. Чак су представе правили сами чиновници, запослени у државној управи.

Браво Митић! И хвала.
Одговори

Један Хабзбуршки Надвојвода удао се за Српкињу из једне наше, српске племићке породице, и са њом имао потомство. На тај начин српски народ је ушао у узак круг елитних, историјских народа, који се ородио са овим престижним Императорским и Краљевским домом. О ком Надвојводи, а што је још важније, о којој српској породици је реч?
Одговори

(08-05-2022, 09:49 PM)Monarhist Пише:  Један Хабзбуршки Надвојвода удао се за Српкињу из једне наше, српске племићке породице, и са њом имао потомство. На тај начин српски народ је ушао у узак круг елитних, историјских народа, који се ородио са овим престижним Императорским и Краљевским домом. О ком Надвојводи, а што је још важније, о којој српској породици је реч?

Ајде да видимо то светло име преко којег је "српски народ ушао у узак круг елитних, историјских народа..."!
Одговори

Колико знам ћерка Ђурђа Бранковића се удала за Урлика II Цељског који је био супарник Хабзбурзима. Заиста бих волео да сазнам о коме се ради. Била би нека информација о овоме.Гледао сам родослов Хабзбурговаца и њихове везе, и шпанску и португалску линију и нисам наишао на податак о коме се ради.

Остао сам војник убеђен да народ треба да да реч на крају. Убеђен сам да сам био на правом путу. - Генерал Дража Михаиловић
Одговори
Thumbs Up 

Слажем се да сам мало претерао.
У питању је Бароница Дагмар, из српске баронске породице Николића од Подриња. Она је била ћерка Барона Владимира Николића и Гавриле Николић. Удала се за Надвојводу Леополда 1919. године, сина Леополда Салватора који је уједно био и Кнез од Тоскане. 
Његови родитељи су били изразито против овог морганатског брака, али су након рата ипак попустили.
Овај пар је добио ћерку, Принцезу Гаврилу, али су се развели 1931, а Надвојвода је отишао у Америку.
Барон Владимир је преузео бригу над својом унуком Гаврилом, и одгајао ју је у Краљевини Југославији.
Оно што је занимљиво јесте да Хрвати "присвајају" и ову српску породицу, попут многих других, на основу тога што су неки чланови породице временом прихватили католичанство. 
Наравно, Николићи су чисти Срби.
Оснивач ове породице је био Војвода Саво Николић , који је из Подриња "емигрирао" у Славонију, и за заслуге у борби против Турака 1688. добио титулу Барона, са префиксом "од Подриња". Хрвата у Подрињу, као што знамо, није ни било. 
Принцеза Гаврила никада није била у добрим односима са покојним Отом фон Хабзбургом, старешином дома, јер је сматрала да недовољно поштује њену породицу српских Николића.
Одговори

Добра Ти је ова историјска прича.
Али, реци ми, одакле си преписао ону глупаву дефиницију.
Одговори

(10-05-2022, 05:34 PM)Бенито Пише:  Добра Ти је ова историјска прича.
Али, реци ми, одакле си преписао ону глупаву дефиницију.

Ја нађох овде информације

https://www.czipm.org/podrinski.html

Остао сам војник убеђен да народ треба да да реч на крају. Убеђен сам да сам био на правом путу. - Генерал Дража Михаиловић
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 5 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним