Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Шта мислите о овоме, ја сам се забезекнуо када сам видео...

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Ништа. Blush
Одговори

(21-06-2022, 10:48 AM)Mario Пише:  Шта мислите о овоме, ја сам се забезекнуо када сам видео...

Добро је. Велики помак од анархисте, наркомана и ултралевичара до једног трезвеног министра полиције, националисте, верника и патриоте.  То је мукотрпан пут отрежњења и не треба му замерати. Довољно је што прима критике од СУБНОР-а и дојучерашњих колега - младих скојеваца  Јок

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Да ли је Павле Ђуришић одмах по угушењу Тринаесто-јулског устанка престао са борбом против Италијана, или послије?
Одговори

Gospodine Samardziću šta mislite o Milošu Timotijeviću.
Одговори

Каква је судбина пуковника Славољуба Врањешевића, он је суђен заједно са дражом, али је осуђен на затвоорски казну и губитак права, да ли је издржао ту казну, шта је било са њим
Одговори

(22-06-2022, 07:41 PM)Брђанин Пише:  Да ли је Павле Ђуришић одмах по угушењу Тринаесто-јулског устанка престао са борбом против Италијана, или послије?

Устанак није угушен, завршио се компромисно, у преговорима устаници су добили села, а Италијани градове. Тим решењем прекинуте су борбе против њих.
Одговори

(23-06-2022, 10:55 AM)Luka Milošev Пише:  Gospodine Samardziću šta mislite o Milošu Timotijeviću.

Користи ''претходна достигнућа'' историографије и укључује их у своје радове. А та претходна достигнућа су комунистичка пропаганда. То је пракса државних историчара и иначе. Специјалнои, не би му шкодило да буде мало прецизнији.  На пример, у књизи ''Четничко и партизанско злато'', меша предратне и недићевске динаре и онда је велики проблем.
Одговори

(23-06-2022, 01:21 PM)ZdravkoR Пише:  Каква је судбина пуковника Славољуба Врањешевића, он је суђен заједно са дражом, али је осуђен на затвоорски казну и губитак права, да ли је издржао ту казну, шта је било са њим

Изашао на слободу, али није имао средстатав за живот. Па су му слали официр који еу емигрирали. Комунисти су то оценили као сарадњу са непријатељском емиграцијом и поново га ухапсили, негде око 1970. године. Колико се сећам, ту робију није преживео.
Одговори

(23-06-2022, 04:53 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(23-06-2022, 01:21 PM)ZdravkoR Пише:  Каква је судбина пуковника Славољуба Врањешевића, он је суђен заједно са дражом, али је осуђен на затвоорски казну и губитак права, да ли је издржао ту казну, шта је било са њим

Изашао на слободу, али није имао средстатав за живот. Па су му слали официр који еу емигрирали. Комунисти су то оценили као сарадњу са непријатељском емиграцијом и поново га ухапсили, негде око 1970. године. Колико се сећам, ту робију није преживео.

Зар нису тако слично урадили са оним Дражиним шефом пропаганде Ђуром Ђуровићем?
Одговори

Јесу. Он је преминуо негде око 1980, колико се сећам, после Тита.
Одговори

(23-06-2022, 04:49 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(22-06-2022, 07:41 PM)Брђанин Пише:  Да ли је Павле Ђуришић одмах по угушењу Тринаесто-јулског устанка престао са борбом против Италијана, или послије?

Устанак није угушен, завршио се компромисно, у преговорима устаници су добили села, а Италијани градове. Тим решењем прекинуте су борбе против њих.
Устанак је угушен 14.августа. До споразума је дошло касније
Одговори

(24-06-2022, 06:04 PM)Брђанин Пише:  
(23-06-2022, 04:49 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(22-06-2022, 07:41 PM)Брђанин Пише:  Да ли је Павле Ђуришић одмах по угушењу Тринаесто-јулског устанка престао са борбом против Италијана, или послије?

Устанак није угушен, завршио се компромисно, у преговорима устаници су добили села, а Италијани градове. Тим решењем прекинуте су борбе против њих.
Устанак је угушен 14.августа. До споразума је дошло касније

Где је потписан споразум и ко га је са наше стране потписао?
Одговори

Да ли је у четницима постојала војна полиција и ако јесте,каква је била?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 52 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним