Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Ај још једно питање око ових диплома, како се зове докторска дисертација коју је одбранио Вук Караџић?

Наравно, не рачунамо ту почасне докторате које има и Вук и Тесла.
Одговори

Занимљиво да је емисија снимљена 10.08.
Одговори

(25-08-2022, 08:23 PM)Mitic Пише:  Стварно не разумем овог Девића. Каже да је учио школу 24 године. Јел гдин Самарџић завршио Економски факултет?

Девић каже да се усавршавао у послу. Зар се гдин Самарџић није усавршавао у послу новинара, писца, историчара?

У реду, прави паралелу са медицином и каже да треба да се обраћамо стручњацима и факултетима и државним установама.

Који факултет је завршио Тесла и у ком институту је радио? У ком институту ради Бил Гејтс?

Учио  Кидање Кидање Кидање

Цео живот живи на државним јаслама.

 Ни динара није зарадио својим радом.

Књиге му финансира и штампа Држава тај "институт".

Госн.Самарџићу ни једну књигу, филм било шта није финансирала нити помогла поготово 90-их и 2000 година



Онако мутав и "балав" не делује ми надпросечно интелигентан ко Шешељ да брзо завфши факултет...

Оно што хоћу да кажем.

Госн. Самарџић има близу 60 година живота.
Девић је једва пребацио 30-у.

Девић би се морао са ПОШТОВАЊЕМ и УВАЖАВАЊЕМ да се односи према госн. Самарџићу.

Није све у дипломи. 
Дипллму можеш да купиш данас на сваком ћошку и можеш данас бити неки псеудо "доктор" ко Шапић, Мали и остали.


Уважени госн. Самарџић (а наша маленкост је на форуму  саће близу 18 година ) урадио за српску усгорију, ЈВуО, РЧП и остало што балави Девић неће за три своја живота.

Мислим да се овде ради о класичној љубомори и сујети од стране тог клинца према уваженом госн.Самарџићу.

Мали да се не "курчи" пуно.

Него да поштује и уважава старије.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

(25-08-2022, 08:23 PM)Mitic Пише:  Стварно не разумем овог Девића. Каже да је учио школу 24 године. Јел гдин Самарџић завршио Економски факултет?

Девић каже да се усавршавао у послу. Зар се гдин Самарџић није усавршавао у послу новинара, писца, историчара?

У реду, прави паралелу са медицином и каже да треба да се обраћамо стручњацима и факултетима и државним установама.

Који факултет је завршио Тесла и у ком институту је радио? У ком институту ради Бил Гејтс?

Најбољи пример је економиста Јозо Томашевић.
Одговори

(25-08-2022, 08:15 PM)Шумадинац Пише:  Бенита за дуел са Девићем!

ДА! Бенито би га одувао Ваистину! 
То би била врхунска емисија.
пс. Милославе не знам зашто му толико дајете на значају Сирома'
Игноришите човека.
Одговори

Neverovatno koliko su neki ovde zaslepljeni pa ne mogu ni 2 prosto proširene rečenice da stave u kontekst, a kritikujemo komuniste? Smile

Dević kaže da ne može da se meri četvrt veka školovanja na teme kojima se istoričar bavi i sve što se time podrazumeva : strogo držanje do metodologije, kritčni odnos prema predmetu posmatranja i na kraju ocenjivanje rada od strane profesora, mentora, naučne zajednice, sa radom onih koji sve to nisu prošli. Kakve veze ima školovanje na istorijskoj nauci sa ekonomskim?
Svaka nauka ima svoje posebnosti, svoju metodologiju..

Miloslave, ne valja ti poso. Ovde neznalice i poltroni žare i pale forumom, otiće ti i ono malo što je ostalo a da misle svojom glavom i drže do ličnog integriteta.

Verujem da nisam jedini koji to misli ali nije popularno to i glasno reći.
Одговори

(26-08-2022, 10:20 AM)Chicot Пише:  Neverovatno koliko su neki ovde zaslepljeni pa ne mogu ni 2 prosto proširene rečenice da stave u kontekst, a kritikujemo komuniste? Smile

Dević kaže da ne može da se meri četvrt veka školovanja na teme kojima se istoričar bavi i sve što se time podrazumeva : strogo držanje do metodologije, kritčni odnos prema predmetu posmatranja i na kraju ocenjivanje rada od strane profesora, mentora, naučne zajednice, sa radom onih koji sve to nisu prošli. Kakve veze ima školovanje na istorijskoj nauci sa ekonomskim?
Svaka nauka ima svoje posebnosti, svoju metodologiju..

Miloslave, ne valja ti poso. Ovde neznalice i poltroni žare i pale forumom, otiće ti i ono malo što je ostalo a da misle svojom glavom i  drže do ličnog integriteta.

Verujem da nisam jedini koji to misli ali nije popularno to i glasno reći.

Има на форуму и историчара.
Али по мом мишљењу, уопште се не ради о нечијим професионалним квалификацијама, већ о питањима која се дотичу тема ДСР. Дакле, да ли је Калабић издао или није, како је заробљен Дража итд. Не може аргумент бити "много нам је помогао К", у озбиљним историографским радовима кадај је у питању овако важна тема, или аргументи сличне природе. То је једноставно псеудонаука, нешто што је користио и покојни проф. Деретић-пронађеш да се неки антички град звао "Сербон" и онда тврдиш да је читав тај континент српски. Једноставно неозбиљно. 
Сигуран сам да нигде на свету, па чак ни у Шведској нема ово што има у Београду. Једноставно, или су подаци и закључци у неком тексту тачни, или нису. Проф. др Кристофер Кларк је је сјајан стучњак, човек који је за научни рад био титулу витеза у Британији, у немачкој одликован престижним орденом "Pour la Merite", али то не значи да се у неким својим радовима није налупетао као кретен. Исто тако, и Самарџић мора бити подложан критици. Али озбиљној и конкретној.
Књиге, браћо, књиге.То је питање свих питања.
Одговори

Цитат: četvrt veka školovanja na teme kojima se istoričar bavi i sve što se time podrazumeva : strogo držanje do metodologije, kritčni odnos prema predmetu posmatranja i na kraju ocenjivanje rada od strane profesora, mentora, naučne zajednice, sa radom onih koji sve to nisu prošli.


И тако смо добили "историју НОБ".
Затим ти историчари, ствараоци наше историје, спремају нове генерације историчара и, пошто су експерти, оцењују нове научне радове.
Онда сви заједно спречавају "ревизију историје".
Или је само мало поправљају, попут Девића.
Одговори

(26-08-2022, 10:20 AM)Chicot Пише:  Neverovatno koliko su neki ovde zaslepljeni pa ne mogu ni 2 prosto proširene rečenice da stave u kontekst, a kritikujemo komuniste? Smile

Dević kaže da ne može da se meri četvrt veka školovanja na teme kojima se istoričar bavi i sve što se time podrazumeva : strogo držanje do metodologije, kritčni odnos prema predmetu posmatranja i na kraju ocenjivanje rada od strane profesora, mentora, naučne zajednice, sa radom onih koji sve to nisu prošli. Kakve veze ima školovanje na istorijskoj nauci sa ekonomskim?
Svaka nauka ima svoje posebnosti, svoju metodologiju..

Miloslave, ne valja ti poso. Ovde neznalice i poltroni žare i pale forumom, otiće ti i ono malo što je ostalo a da misle svojom glavom i  drže do ličnog integriteta.

Verujem da nisam jedini koji to misli ali nije popularno to i glasno reći.

Моје питање за тебе,као старог члана форума,је шта си радио овде на форуму у последњих десет година?Имам своје име и презиме,једино теби није познато!Погледај теме као што су:"Најлепше четничке слике","Ко је Особа са слике",Партизани Квисслинзи-фотографије", колико тамо има садржаја и прегледа!Све сам ја то сам радио!!!Нисам Историчар него Хемичар и шта онда?Мислим ако ти знаш боље да радиш теме које сам навео,изволи једва чекам -искрено!Можда би могао да радиш овде на форуму "Најлепше Индијанске слике",пошто видим "Бика који Седи",Поглавицу племена Сијукси на твојој насловној слици!Тај је победио Генерала "Кастера", код Малог-Великог Рога",АКО СЕ НЕВАРАМ? Скојевац
Одговори

Лепо је написао Монархист. Свака научна теза треба бити подвргнута критици док се не дође до чврстог закључка. Невезано да ли се ради о гдину Милославу, Девићу, Бојану Димитријевићу, Бранку Петрановићу, итд.

Суштина сваке генерације је да преиспита оно што се досад знало. Постоје примери у вези неких научних открића на основу кога су исписане стотине дисертација и радова, да би се на крају испоставило да је то научно откриће било превара. И то откриће је мало уназадило науку (мислим да се радило о антропологији). Ово сам видео на "Хисторију".

Свако има своје тезе и тврдње које поткрепљује доказима, па се у научној расправи покушава доћи до неке истине.
Одговори

Шико, Ђорђе је у праву. Овде се од 1945. историчари Другог светског рата не школују како треба, већ се индоктринирају.
Иначе методологија писања научних радова иста је на свим друштвеним факултетима.
Одговори

Зашто Девић лепо не изврши јасну и прецизну стручну критику књига ''Истина о Калабићу'' и ''Прави и лажни Калабић'', строго држећи до методологије и научних принципа, и тиме заврши ову причу?

Зар није то најбољи начин за решавање ове ситуације? После 20+ година школовања, једном стручном критиком оборити ''ревизионисту'' и ''економисту''.
Одговори

Ево, још ово, па да не досађујем више.

Свако стручно усавршавање за посао којим хоће да се бави професионално и научно, човек почиње уписом студија са 19 година живота.

Свака част Девићу, не спорим му ја школовање, али прецизно речено, он у историјској науци има 13 година стручног усаврашавања откад је уписао Историју па до дана данашњег. И нека настави тако.
Одговори

Девић рачуна Основну и Средњу школу као Стручнбо образовање! Сирома'
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 30 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним