Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Сарказам, ако је то уопште био, није био упућен Теби.
Уопште не учествујем у овој вашој распри, него пишем о нечем другом.
Одговори

(15-04-2023, 08:40 PM)РежисерСтари Пише:  
(15-04-2023, 08:20 PM)Darx99 Пише:  Miloslave, u videu o sukobu u Ukrajini ste rekli da Rusija nikada do dolaska komunista na vlast nije gubila ratove. Zar nije Carevina Rusija izgubila od Japana?
Ocigledno je da se Rusija iznutra uzdrmala. To su iskoristili komunisti i izveli revoluciju.
Не да је изгубила него су их урнисали Јапанци.Од силних флота једва који чамац да је претекао.

а 1853-56 Кримски рат, кад је поново Херсон у ком је Владимир крстио Русију и Крим ко на клацклици већ 1000. уз помоћ турака исламиста, француза реформиста и енглеза агликанаца поново пао и до буквално јуче преподне био под римокатоличком црквом ?
Одговори

Има ли објашњење како је ћопови зликовац умео да свира клавир научен још у детињству, да јаше коња од мегдана као енглески лорд, да мачује као сва немачка младеж у масовном тренду тада, да прича језике, научио у кумровцу у селендри поред неког среза неке варошице, шегрт бравара ?, да прича ијекавицом, и то јадно иако је тамо екавица...?
то за обијача брава једино имам објашњење, то сваки шпиун мора да зна.
Одговори

(17-04-2023, 06:10 AM)Djoleat Пише:  Има ли објашњење како је ћопови зликовац умео да свира клавир научен још у детињству, да јаше коња од мегдана као енглески лорд, да мачује као сва немачка младеж у масовном тренду тада, да прича језике, научио у кумровцу у селендри поред неког среза неке варошице, шегрт бравара ?, да прича ијекавицом, и то јадно иако је тамо екавица...?
то за обијача брава једино имам објашњење, то сваки шпиун мора да зна.

Књиге синовац, књиге, а не звона и прапорци!

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(17-04-2023, 12:19 AM)Chicot Пише:  Књига браће Кнежевић је  превазиђена, људи.  Не знам чему толики хајп око њих у 21 веку.

Има мањих делова који су превазиђени, јер нису имали довољно докумената, али тамо има толико документације, да то никада неће бити превазиђени. Уосталом код њих је остала архива Југословенске владе. Колико знам, још је у њиховој фамилији, у Америци.
Одговори

(17-04-2023, 12:37 AM)Бенито Пише:  Једина књига која у Србији није превазиђена је она Предрага Марковића.

Било би сјајно да је тако... Али све комунистичке књиге званично су научне књиге, а све емигрантске - пропаганда. Сем љотићевских, које се, као и комунистичке, и даље препоручују студентима.
Одговори

У вези бомбардовања српских места у Југославији само један прилог;

https://saafww2pilots3.yolasite.com/crac...herSozpltw

16. ескадрила РАФ-а је 4. и 6. децембра 1944. године бомбардовала Грачац, српски градић у Лици, који је карактеристичан по томе да је био четнички и да је у њему била команда 502. корпуса.
По писању Богдана Л. Болте 1. личка (грачачка) бригада је 6. децембра 1944. године, ујутру пре свитања кренула ма марш у правцу Велике Попине у сусрет 2. личкој бригади и остатку Динарске Дивизије да би се спојила са њима. Кад је стигла на Попину у преподневним часовима, Грачац је бомбардован од стране РАФ-а и за длаку је избегнута трагедија.
Приликом бомбардовања Грачаца погођен је звоник на Православној Цркви Вазнесења Господњег, "случајно" јер је наводно план био да се гађа звоник римокатоличке цркве на ком се налазило четничко митраљеско гнездно, али магла, слаба видљивост, шта ћеш, погреши човек...  Бесан 
Ај реко да видим дал је гађан усташки Госпић. Ово усташки није лапсус ни синоним за хрватски. Не! Госпић је цео рат био усташки и чак су из њега својевремено поручивали Павелићу да ако му није безбедно у Загребу, слободно дође у Госпић и да му они гарантују безбедност јер су они заклете усташе још од 1932. и велебитског "устанка". Не нађох ништа, али зато нађох да је 9. фебруара 1945. од стране исте ескадриле бомбардован Доњи Лапац, такође српско место у Лици у ком се у зиму 1945. године одмарала и опорављала Динарска Дивизија.
"Случајно!"  Бесан
Искрено, даље ме мрзело и да претражујем.
Одговори

(17-04-2023, 11:24 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(17-04-2023, 12:19 AM)Chicot Пише:  Књига браће Кнежевић је  превазиђена, људи.  Не знам чему толики хајп око њих у 21 веку.

Има мањих делова који су превазиђени, јер нису имали довољно докумената, али тамо има толико документације, да то никада неће бити превазиђени. Уосталом код њих је остала архива Југословенске владе. Колико знам, још је у њиховој фамилији, у Америци.

Баш се сетих оне твоје расправе са Димитријевићем пре 20+ година.  Он је, чини ми се, био критичан према књизи, а ти си био става да је то најбољи некомунистички зборник докумената.
Па ниси био вољан да у замену погледаш тушта и тма докумената која се налазе у ВА.
Сећаш се?
Питање: мислиш ли заиста, да ће та документација, једном када буде објављена, моћи драстично да измени слику дешавања ( у Лондону и на другим местима где су радили представници Владе) коју смо сада изградили на основу друге грађе или литературе?
Оно што сам ја видео је да су Кнежевићи скоро све догађаје тамо које су описали погрешно интерпретирали.
Само један пример: наводни Уговор о сарадњи са Михаиловићем, маја 1943. Сећаш се, писао си о томе? А у ствари је све само не то.Енглези су припремали showdown са Дражом. 
Скоро све је тако, погрешно протумачено. Баш у сегменту од кога ти доста очекујеш.
Одговори

Бенито је споменуо да наши историчари говоре да је 16. априла 1944. Београд био секундарни циљ. И то је тако. То се провлачи кроз нашу историографију.

Ако је узет као секундаран циљ, не значи да није требало да буде бомбардован уопште.

Тог дана циљеве у Румунији је гађало 47. бомбардерско крило, док је Београд гађало 5. бомбардерско крило, заједно са деловима 49. бомбардерског крила. Сва ова бомбардерска крила су у склопу 15. америчког ваздухопловства.

Ово сам видео из књиге која говори о 15. америчком ваздухопловству под датумом 16. април.
Одговори

Miloslave, da li ste gledali film "Hajduk" iz 1980. god. Tu je prikazano da je srpski veteran prinudjen da radi za ratnog profitera, koji ga ponizava i ne plati mu za njegov rad. To je nesto sto se desilo i poslije gradjanskog rata u BiH. Heroji su radili za profitere i to za sitne pare.
Одговори

Милославе,

шта је са сајтом
http://kingdom-of-yugoslavia-in-ww2.com/
?
Одговори

(17-04-2023, 01:44 PM)Mitic Пише:  Бенито је споменуо да наши историчари говоре да је 16. априла 1944. Београд био секундарни циљ. И то је тако. То се провлачи кроз нашу историографију.

Ако је узет као секундаран циљ, не значи да није требало да буде бомбардован уопште.

Тог дана циљеве у Румунији је гађало 47. бомбардерско крило, док је Београд гађало 5. бомбардерско крило, заједно са деловима 49. бомбардерског крила. Сва ова бомбардерска крила су у склопу 15. америчког ваздухопловства.

Ово сам видео из књиге која говори о 15. америчком ваздухопловству под датумом 16. април.
Бавио сам се једно време овом темом.
Секундарни циљеви су уведени јер се дешавало да се циљ за тај дан (примарни) не може досећи из било ког разлога (обично због временских услова).
Што значи да ово твоје болдовано заправо уопште није тачно.
Одговори

(17-04-2023, 02:30 PM)Chicot Пише:  
(17-04-2023, 01:44 PM)Mitic Пише:  Бенито је споменуо да наши историчари говоре да је 16. априла 1944. Београд био секундарни циљ. И то је тако. То се провлачи кроз нашу историографију.

Ако је узет као секундаран циљ, не значи да није требало да буде бомбардован уопште.

Тог дана циљеве у Румунији је гађало 47. бомбардерско крило, док је Београд гађало 5. бомбардерско крило, заједно са деловима 49. бомбардерског крила. Сва ова бомбардерска крила су у склопу 15. америчког ваздухопловства.

Ово сам видео из књиге која говори о 15. америчком ваздухопловству под датумом 16. април.
Бавио сам се једно време овом темом.
Секундарни циљеви су уведени јер се дешавало да се циљ за тај дан (примарни) не може досећи из било ког разлога (обично због временских услова).
Што значи да ово твоје болдовано заправо уопште није тачно.

Да, то знам да се прелази на гађање секундарних циљева ако се не може доћи до примарног циља због временских услова.

Али који је био примарни циљ 16. априла? Београд је секундарни.
Одговори

(17-04-2023, 02:55 PM)Mitic Пише:  
(17-04-2023, 02:30 PM)Chicot Пише:  
(17-04-2023, 01:44 PM)Mitic Пише:  Бенито је споменуо да наши историчари говоре да је 16. априла 1944. Београд био секундарни циљ. И то је тако. То се провлачи кроз нашу историографију.

Ако је узет као секундаран циљ, не значи да није требало да буде бомбардован уопште.

Тог дана циљеве у Румунији је гађало 47. бомбардерско крило, док је Београд гађало 5. бомбардерско крило, заједно са деловима 49. бомбардерског крила. Сва ова бомбардерска крила су у склопу 15. америчког ваздухопловства.

Ово сам видео из књиге која говори о 15. америчком ваздухопловству под датумом 16. април.
Бавио сам се једно време овом темом.
Секундарни циљеви су уведени јер се дешавало да се циљ за тај дан (примарни) не може досећи из било ког разлога (обично због временских услова).
Што значи да ово твоје болдовано заправо уопште није тачно.

Да, то знам да се прелази на гађање секундарних циљева ако се не може доћи до примарног циља због временских услова.

Али који је био примарни циљ 16. априла? Београд је секундарни.

Секундарни циљ је увек на сличном правцу као и примарни. Најчешће је то била Румунија а тамо је највише гађан Плоешти.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 26 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним