Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

(06-05-2023, 04:51 PM)Николај Пише:  [Слика: rgregregregt.png]

Није ово било у јесен 43, него у јуну 44.
Првобитно је био сахрањен у Косовици код цркве. 
Доцније је отац дошао по његово тело.
Одговори

Могуће, ово је потпис из великог Албума, први том.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(06-05-2023, 07:26 PM)Николај Пише:  Могуће, ово је потпис из великог Албума, први том.

Није Милослав тада знао. Дискутовали смо већ о томе.
Одговори

Бенито ако можеш да потвдиш да је Урош Катанић на слици,пошто нисам сигуран јер у опису фајла пише Катанић само.Зато што је било више Катанића,то ме буни.

[Слика: Screenshot-2.png]
Одговори

(06-05-2023, 09:12 PM)Бесеровић Пише:  Бенито ако можеш да потвдиш да је Урош Катанић на слици,пошто нисам сигуран јер у опису фајла пише Катанић само.Зато што је било више Катанића,то ме буни.

[Слика: Screenshot-2.png]

Сигурно је Урош Катанић.
Фотографија је са једног од врхова Голије. Нисам сигуран које баш село. Ту су га донели рањеног из Фијуља, али је у путу већ преминуо.
Лекар је ту стигао и наредио да га скину да би видео место рањавања. Због тога је наг. Тај што је дошао са лекаром је и начинио ову фотографију.
Одговори

Хвала.
Одговори

Ма, зашта хвала.... Само напред!!!!
Одговори

Војвода Зворнички Радивоје Керовић (седи 3. сдесна), са његовим четницима.
[Слика: 167635-139859112743955-137265086336691-2...0595-n.jpg]
Одговори

[Слика: Screenshot-1.png]
Да ли неко зна ко је официр на слици?Пошто је сликао Аца Симић ,претпостављам да је официр 2. Равногорског корпуса.

[Слика: Screenshot-2.png]
Одговори

Овакве реденике за пиштољску муницију сам једино виђао на фотографијама Гарде.
Одговори

(08-05-2023, 11:49 AM)Бесеровић Пише:  [Слика: Screenshot-1.png]
Да ли неко зна ко је официр на слици?Пошто је сликао Аца Симић ,претпостављам да је официр 2. Равногорског корпуса.

[Слика: Screenshot-2.png]

Марио да ли може ова слика да се поправи?Има јаку белу сенку на блузи са десне стране.
Одговори

Извор:Александар Динчић
[Слика: kraljeva-garda-2-2.jpg]
Одговори

(08-05-2023, 11:49 AM)Бесеровић Пише:  [Слика: Screenshot-1.png]
Да ли неко зна ко је официр на слици?Пошто је сликао Аца Симић ,претпостављам да је официр 2. Равногорског корпуса.

[Слика: Screenshot-2.png]

Личи ми на Мила Васића

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Није Васић.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Mario, ексрежисер, 1 Скривени Корисник(а), 3 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним