Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Поштовани господине Самарџићу, имам једно питање за Вас. Шта мислите о производњи трактора комунистичке фабрике и фирме IMT? Многи лаици, а поготово комунистички носталгичари ду мишљења да су њихови трактори међу најбољима на свету па чак и најбољи и да то показује број извежених примерака и да је то један од највећих индустријских и пољопривредних успеха која је наша земља остварила, наравно под заставом комунизма и да су капиталисти из љубоморе је уништили.Шта имате да кажете о његовом квалитету,успеху фирме и извозу? Шта је ту заправо истина о том миту?
Одговори

(08-08-2013, 11:40 PM)Мањача Пише:  Још једно питање.
Да ли је правилно ЧЕТНИЦА или ЧЕТНИКИЊА ?
[Слика: 14gn6af4lg6.jpg]

Нити једно нити друго.

Правилно је 

РАВНОГОРКА.

Може и


Припадница Четничког покрета

или

Припадница ЈВуО.

Четница, Четникиња, Четникуша..Имају негативан опис. Те описе су после 45-те комунустили користили да наруже жене и девојке које су биле у Четницима.

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори

Поштовани господине Самарџићу, 
Негдје сам наишао да је фотографија Павла и Калабића настала прољећа 1944. Знате ли ви нешто о томе и који је избор за то? Прољећа 1944. се Павле већ удаљио од ЈВуО и основао ЦДК. Раније сам мислио да је фотографија настала прољећа 1942., када је Калабић испратио Дражу до Црне Горе и Херцеговине.
Одговори

(07-07-2023, 02:10 PM)Potporucnik1 Пише:  Поштовани господине Самарџићу, 
Негдје сам наишао да је фотографија Павла и Калабића настала прољећа 1944. Знате ли ви нешто о томе и који је избор за то? Прољећа 1944. се Павле већ удаљио од ЈВуО и основао ЦДК. Раније сам мислио да је фотографија настала прољећа 1942., када је Калабић испратио Дражу до Црне Горе и Херцеговине.

Да, пролећа 1942.
Одговори

(07-07-2023, 03:29 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(07-07-2023, 02:10 PM)Potporucnik1 Пише:  Поштовани господине Самарџићу, 
Негдје сам наишао да је фотографија Павла и Калабића настала прољећа 1944. Знате ли ви нешто о томе и који је избор за то? Прољећа 1944. се Павле већ удаљио од ЈВуО и основао ЦДК. Раније сам мислио да је фотографија настала прољећа 1942., када је Калабић испратио Дражу до Црне Горе и Херцеговине.

Да, пролећа 1942.

Хвала. 
Имате ли каквих података о мјесту настанка фотографије?
Одговори

Да ли су партизани које је Баћовић потиснуо из Неретве нападали јединице Ђуришића и Станишића?
Одговори

(09-07-2023, 04:02 PM)Јужносрбијанац Пише:  Да ли су партизани које је Баћовић потиснуо из Неретве нападали јединице Ђуришића и Станишића?

Да, Станишића пре, Ђуришића после тога.
Одговори

da li su ovo originalne depese i da li je bilo pokusaja falsifikata...
https://www.limundo.com/kupovina/Kolekci.../102365497

mozda je neko zainteresovan....
Одговори

(10-07-2023, 12:41 AM)Vladinica Пише:  da li su ovo originalne depese i da li je bilo pokusaja falsifikata...
https://www.limundo.com/kupovina/Kolekci.../102365497 

mozda je neko zainteresovan....

Пише на њима да није оригинал.
Одговори

(10-07-2023, 11:54 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(10-07-2023, 12:41 AM)Vladinica Пише:  da li su ovo originalne depese i da li je bilo pokusaja falsifikata...
https://www.limundo.com/kupovina/Kolekci.../102365497 

mozda je neko zainteresovan....

Пише на њима да није оригинал.
da piše... da preformulisem pitanje... radi se o prekucanim depesama....zeleo sam da pitam -da li je sadrazaj veran originalu... prema napisamom ...originali su u SUP Kraljevo a danas su verovatno u Istoriskom Arhivu ?? 
koliko zvanicno ima Knjiga Depeša ? 
hvala
Одговори

(05-07-2023, 10:58 AM)Vanza Пише:  Поштовани господине Самарџићу, имам једно питање за Вас. Шта мислите о производњи трактора комунистичке фабрике и фирме IMT? Многи лаици, а поготово комунистички носталгичари ду мишљења да су њихови трактори међу најбољима на свету па чак и најбољи и да то показује број извежених примерака и да је то један од највећих индустријских и пољопривредних успеха која је наша земља остварила, наравно под заставом комунизма и да су капиталисти из љубоморе је уништили.Шта имате да кажете о његовом квалитету,успеху фирме и извозу? Шта је ту заправо истина о том миту?
definitivno se radi o dobrim traktorima IMT/IMR..po mom misljenju...sve sto je domace je dobro...pa po licenci nasi traktori su slabijeg kvaliteta od MF ali su zato i jeftiniji...nezvanicno mnoge serije su po kvalitetu iste i bolje od originala MF.
kasnije serije su nesto nekvalitetnije...
Одговори

(10-07-2023, 12:17 PM)Vladinica Пише:  
(10-07-2023, 11:54 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(10-07-2023, 12:41 AM)Vladinica Пише:  da li su ovo originalne depese i da li je bilo pokusaja falsifikata...
https://www.limundo.com/kupovina/Kolekci.../102365497 

mozda je neko zainteresovan....

Пише на њима да није оригинал.
da piše... da preformulisem pitanje... radi se o prekucanim depesama....zeleo sam da pitam -da li je sadrazaj veran originalu... prema napisamom ...originali su u SUP Kraljevo a danas su verovatno u Istoriskom Arhivu ?? 
koliko zvanicno ima Knjiga Depeša ? 
hvala
Ово треба да су у недићевци, нисам гледао њихову архиву, осим у КГ.
Приликом преписивања, комунисти су мењали. Треба проверити за сваки документ.
Одговори

(10-07-2023, 01:47 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(10-07-2023, 12:17 PM)Vladinica Пише:  
(10-07-2023, 11:54 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(10-07-2023, 12:41 AM)Vladinica Пише:  da li su ovo originalne depese i da li je bilo pokusaja falsifikata...
https://www.limundo.com/kupovina/Kolekci.../102365497 

mozda je neko zainteresovan....

Пише на њима да није оригинал.
da piše... da preformulisem pitanje... radi se o prekucanim depesama....zeleo sam da pitam -da li je sadrazaj veran originalu... prema napisamom ...originali su u SUP Kraljevo a danas su verovatno u Istoriskom Arhivu ?? 
koliko zvanicno ima Knjiga Depeša ? 
hvala
Ово треба да су у недићевци, нисам гледао њихову архиву, осим у КГ.
Приликом преписивања, комунисти су мењали. Треба проверити за сваки документ.
da.na taj nacin falsifikovanja sam mislio...bice prilike da se pogleda sve.u obavezi sam da nadjem bar jedan falsifikovani dokument.
pozdrav.. табаџија
Одговори

postavio bih i jedno indirektno pitanje -mozda neko zna vise.. na primer ..ako je neko rodjen na teritoriji opstine Trstenik.... gde bi on sluzio kadar 1913 godine... po kom sistemu je tada regulisana vojna obaveza .. hvala na odgovoru...
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: Патриот, 43 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним