Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

[Слика: Kapetan_20_Dragisa_20_Ninkovic_20komandant_20_Rud.jpg]
Да ли можете да поставите ову слику капетана Драгише Нинковића,команданта Рудничког корпуса у већој резолуцији?
Одговори

(23-05-2014, 05:42 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(23-05-2014, 02:43 PM)Вук92 Пише:  Можете ли ми нешто рећи, ако знате о њемачкој јединици која се налазила у Грахову, односно на тим просторима и које је јачине била та јединица?
Да ли је 1941 год. постојала ЈВуО, јер сам читао да је то тада била ''Народна војска'' под Дражином комадном?
У ком периоду?
Од краја 1944. на територији ЦГ стално је била стационирана једна дивизија трећег позива, чини ми се 181. резервна дивизија. Имала је малу борбену вредност.
До краја 1941. постојали су четнички одреди, под Командом четничких одреда ЈВ. Негде крајем новембра почиње процес оснивања бригада и ЈВуО. У ЦГ одреди су били и пролећа 1942, а Зетски четнички одреди и 1943, али у другачијој формацији.
Мислио сам на период од септембра 1943 до краја рата, тј. од капитулације Италије па до краја. Трудио сам се на нађем која је њемачка јединица била у Грахову и у ком бројном стању, али безуспјешно. Вјеорватно је у питању нека мања јединица. То ме баш пуно интересује, да сазнам каква је њихова улога била и колико су бројни били. У неким извјештајима из ''Зборника'' читао сам да се ту наводе неке заједничке акције четника и те јединице. Сад колико је то тачно и колико се може вјеровати ''Зборнику'', питање је???
Одговори

Одакле уопште се створила прича о издаји Драже од Дангића? Он је тад ваљда био у Русији, откуд је он могао знати гдје је Дража.. чак су то и гусле опјевале, како су га комунисти мучили и он на крају открио гдје је Дражина локација.
Одговори

(23-05-2014, 10:37 PM)Романија1 Пише:  Одакле уопште се створила прича о издаји Драже од Дангића? Он је тад ваљда био у Русији, откуд је он могао знати гдје је Дража.. чак су то и гусле опјевале, како су га комунисти мучили и он на крају открио гдје је Дражина локација.
То су измислили после првог издања књиге ''Истина о Калабићу'', 1999. године. Просто видели су да верзија о Калабићу не пије воду, па су рекли да заиста није Калабић, да су икористили његово име, као команданта Гарде, да би што више компромитовали покрет, а наводно је Дангић...
Одговори

Које ће те тачно књиге издати поводом стогодишњице Великог рата? Поменуо си да ћете издати две о старим четницима. Претпостављам два репринта?
Одговори

Сад је на жалост и то у питању, због финансија.
Одговори

Mozeli mi neko pomoci. Moj cukun deda je bio na stranu cetnika Stevan Pavlovic rodjem je u periodu od 1914 do 1920. U selu oparic opstina levac rekovac. Al od drugog svet rata niko nista nije cuo za njega samo da je pobegao iz drzave
Одговори

(23-05-2014, 11:41 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(23-05-2014, 10:37 PM)Романија1 Пише:  Одакле уопште се створила прича о издаји Драже од Дангића? Он је тад ваљда био у Русији, откуд је он могао знати гдје је Дража.. чак су то и гусле опјевале, како су га комунисти мучили и он на крају открио гдје је Дражина локација.
То су измислили после првог издања књиге ''Истина о Калабићу'', 1999. године. Просто видели су да верзија о Калабићу не пије воду, па су рекли да заиста није Калабић, да су икористили његово име, као команданта Гарде, да би што више компромитовали покрет, а наводно је Дангић...

Од кога је дошла та верзија са Дангићем?
Одговори

Од Ђоке Јованића, команданта Шесте личке.
Одговори

Да ли има боља верзија ове слике? Да ли се знају имена људи са слике, сем Баћовића и Ковачевића?
[Слика: bacovic-1.jpg]
Одговори

На жалост, одговор на оба питања је негативан.
Одговори

(01-06-2014, 10:29 PM)Милослав Самарџић Пише:  На жалост, одговор на оба питања је негативан.
Штета. Чак се ни локација на којој је сликано не зна? Овај капетан Ковачевић је често долазио на Грахово и од тамо слао извјештаје радио - станицом, па се све надам да нема на некој његовој слици неко од мојих земљака.
Одговори

Милославе зна ли се оквирно, колико је симпатизера и припадника ДМ, прошло кроз Бањички логор, или њихов проценат од укупног броја логораша?
Одговори

То Динчић зна тачно.
Углавном битно је да на Јајинцима нису стрељани само логораши са Бањице, већ су довођени и са других места. Тако да је мањи број логораша, него стрељаних. Мислим да је кроз логор прошло негде око 30.000 особа, већином ''ДМ присталица''.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 20 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним