Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(27-11-2013, 04:56 PM)Громовник Пише:  
(27-11-2013, 04:52 PM)Милослав Самарџић Пише:  Атентата не, било је напада.

А оно минирање моста од стране Вучка Игњатовића? Smile
Некако сам схватио да се питање односи на Дражу, а Дража је то спречио.
Одговори

(27-11-2013, 04:52 PM)Милослав Самарџић Пише:  ...
(27-11-2013, 02:10 PM)Милан Ц. Исаиловић Пише:  3. Шта је узрок експлозије у тој истој фабрици у време док је у рукама Партизана?
Вероватно нестручно руковање капислама, које су крали из четничке фабрике бомби у Чачку и односили тамо.
...

Бесмислено је о томе сад говорити.
Врло могуће да је и немачка диверзија, нпр...
Одговори

Који четнички комадант је убио највише окупаторских војника (пре свега Немаца)?

И друго питање: јесте ли писали шта о Тодору Добрићу?
Одговори

Рачић?
На сајту мислим да је био само Добрићев споменик.
Одговори

Имао сам утисак да је Жика Марковић. Зна ли се где је служио за време Априлског рата?
Штета за Добрића. Мислим да је био на једног од најтежих терена у врло тешко време.
Одговори

(30-11-2013, 10:15 PM)Бенито Пише:  Имао сам утисак да је Жика Марковић. Зна ли се где је служио за време Априлског рата?
Штета за Добрића. Мислим да је био на једног од најтежих терена у врло тешко време.

За Тодора Добрића, укратко -
Рођен 1889 г. у с. Оклеце или Брњак, код Ибарског Колашина, од оца Јеротија. Земљорадник.
Командант Ибарско-колашинског четн. одреда, од 200 бораца на терену између Љешка и Ушћа. То је био један од првих четн. одреда у Србији.
Са одредом се ставља под команду К. Пећанца док није спроведена четн. организација генер. Михаиловића на Косову.
Командант батаљона у Ибарско-колашинској бригади Другог косовског корпуса
Стрељан од комуниста 5 јан. 1945 г, након кратког монтираног судсог процеса.
Још док није почео рат, шиптари му убијају сина и братанца.
И ако није имао чин у резерви до рата, постао је одличан вођа у рату,зашта је добио чин рез. подофицира.
2 септ. 2007. г. у с. Брњак. од мештана подигнута му је биста.
Брат му је био Јефта Добрић, предр. председник општине Колашинске.
Одговори

Зоране хвала. Ради се о једном од оних јунака о којима је (би) требало снимити филм.
Одговори

Питање од другара са другог форума.

Да ли је било Четничких одреда до 1942. године на подручју Папука, односно Пакраца у Славонији у тадашњој ндх?
Одговори

Прочитах малопре овог Дежуловића, па да те питам: кога су убијали сс Немци у Сињу 1943.год. и да ли је војвода Ђујић ушао у Сплит исте године?
Одговори

(02-12-2013, 02:32 AM)lucky91 Пише:  Питање од другара са другог форума.

Да ли је било Четничких одреда до 1942. године на подручју Папука, односно Пакраца у Славонији у тадашњој ндх?
Није било, или макар није ми познато. Било је 1943.
Одговори

(02-12-2013, 02:41 PM)Бенито Пише:  Прочитах малопре овог Дежуловића, па да те питам: кога су убијали сс Немци у Сињу 1943.год. и да ли је војвода Ђујић ушао у Сплит исте године?
Ко је то?
Убијали су Хрвате, мислим 2.000, а Павелић је то приписао четницима, није сео да каће да су Немци.
Ђујић је био у Сплиту на сахрани војводе Бирчанина, почетком фебруара 1943. Само тада.
Одговори

Одличан текст у телеграфу, кратак, са доказима, јасан, убитачан по испрани комунистички мозак.


Smile
Одговори

NAW, T314, roll 560, frame 586:
Poručnik Kirhner, komanda za vezu (XV korpusa) sa četnicima, hvali se svojim uspesima preko četnika:

1. Na dan 26.11. napad četničke Petorke (specijalna teroristička grupa, 5 ljudi) iz I.Btl.I.Brig. (Drenović) na Jezeru (zapadno od Jajca) na partizanski kamion koji je dolazio iz smera Jajca. Izbio je požar, kamion se survao u jezero. Uspeh: 25 partizana poginulo. To je bila Petorka Dušana Dobrijevića iz Magaljdola, 10 NW od Jajca.
2. U Lusićima, 13. jug-jugozapad Kola, delovi I / I. (Drenović) u 30.11. 6. zarobili su 6 partizana, koje su streljali. Plen: 6 pušaka.
[Слика: 00392.jpg]
Одговори

И?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 24 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним