Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Има података по разним архивима, има и књига, али углавном су их писали комунисти, који су доста тога прескакали.
Мислм да је време да се обзилно обрати пажњу на томе, зашто видимо како Немци, гурају политику према за Свабијанце у Бившу Краљевине поготово за Војводине.
Да се сазна ко је тамо стигао, како су просли, и да то заблежемо документарцом и озбилној књизи. Оних су истом неопеваних као гомила других народ ко је страдао, без гласа.
Одговори

Прст_у_ока_латиници Пише:
Jasper Rootham
https://images-na.ssl-images-amazon.com/...UY250_.jpg
http://www.pbfa.org/gfx/746887.jpg
Да ли можда негде пише ко су ови четници на насловној страни?

Још ми књига није стигла, али сам сазнао неке ствари што верујем да веч знадете...

Ја озбилно бих погађао да један од тих на слици је био Major Archie Jack, ко био главни Експерт за Рушење/Саботажа код Ђен Дража. Он и Rootham су били заједно са Ђен Драже.

Rootham син Композитор ко је предавао у Кембриђа, ту је исто студирао и Jasper Rootham. Био је неко време и приватни секретар Neville Chamberlain.
https://en.wikipedia.org/wiki/Neville_Chamberlain

Rootham и Jack су били тих СОЕ официри ко су стигли у Бари ушли у СОЕ канцеларије, и нису могли да верују што су видели. На зиду мапа што је тотално доминирана са Партизанске знакове, чак и у местима где су знали да су били велика упориште Војске Краљевине. ...Rootham изгубио живаца и срушио све знакове/игле на поду.

Тако касније оба Archie Jack (ко се сетио да је био у приватној основној школи са Klugmann) и Rootham су позвали James Klugmann, да даде предавање и објасњење од овој невероватна станје, у њиховој хотел соби, са 6 колега. Рекли су да његов изговоре су биле Ламе.....да је рекао да је била промена у Политици на високим њиви, и да су службеници били презапосљених. Оних су то нашли ”страшно неубедљиво”. Нису знали да је Klugmann био КОМУНИСТА и кртица!
да је Rootham и Archie Jack

Мој прва питање јели Руси имају било које податке да је он био њихова кртица?
Одговори

Милославе, ако ниси на сајму и ако ниси престао да одговараш на питања, интересантан сам знати.
Да ли пратиш разна излагања економиста из Србије?
Гледам нешто, има их разних политичких убеђења, али ни на једног нисам налетео да није помињао Броза и његово доба. Знају ли ти људи нешто друго, осим оно што им је утувљивано у главу за време студија.
Шта сте ви тамо, уопште, учили?
Одговори

Док ти Милослав не одговори ево мог мишљења. Квалитетни економисти су по правилу антикомунисти, па тако и "антиброзовци". То ти је нужно уколико си за капитализам. Али таквих је мало, што због образовања што због опортунизма (а и иначе је квалитетних увек мало!). У медијском простору доминирају медиокритети који понављају отцане фразе о неолиберализму и залажу се за некакав меки социјализам у економији. Мислим да су се на екномомском факултету мало ствари промениле у односу на доба када су срицали Маркса, али не у довољној мери.

Иде Џиџа кроз планине
гони српске душманине,
издајице Русе, Немце,
крџалије љотићевце.
Одговори

ММилославе, јели имате било које податке од везе Клугмана са Совијетске Агенти на терени у Краљевини? (Овде пресумљам да су постојали Совијетске агенте) Јели су овсте Совијетски агенти овсте умешани у овој клугмановог прића, јели у Краљевини/Бари/Кајро-Москва?

Коме Клугман буквално шаље вести? Осим у припремљање/инфомисање СОЕ агенти, ти у Бари/Кајро/Лондону, и нови Хрватски КОМУНИСТЕ регрутовани преко кампа X?
Занима ме у којом тренутак осећају да морају бити КОМУНИСТЕ и хрвате, и то у Канади?

У ком тренутак се фабрикује вести од колаборације? Кад се најпрво то појавило и десило, где је био најпрви пример?

Зашто необјљављени фактор у све овој прич је Москва/Совијити. У овај формулар, оних су без гласа, шта су оних знали из прве руке (своје)?

Зашто ти једноставно можеш бити неки роматични твз КОМУНИСТИЧКИ иделогиста. Али ако нису повезан са Совијетски агентурија на земљи, ми онда причамо од нешто сасвим друго.

Онда ми причамо од посебан ТИТО/БРОЗОВОГ/ЗАПАДНОГ КОМУНИЗАМ УТЕМЕЉАНО СА ХРВАТИМА БЕЗ СОВИЈИТИ/РУСИ.
Одговори

(24-10-2016, 06:32 PM)Прст_у_ока_латиници Пише:  Прст_у_ока_латиници Пише:
Jasper Rootham
https://images-na.ssl-images-amazon.com/...UY250_.jpg
http://www.pbfa.org/gfx/746887.jpg
Да ли можда негде пише ко су ови четници на насловној страни?

Још ми књига није стигла, али сам сазнао неке ствари што верујем да веч знадете...

Ја озбилно бих погађао да један од тих на слици је био Major Archie Jack, ко био главни Експерт за Рушење/Саботажа код Ђен Дража. Он и Rootham су били заједно са Ђен Драже.

Мој прва питање јели Руси имају било које податке да је он био њихова кртица?
Није Арчи Џек на слици. Не знам да ли су Совјети знали за Клугмана, логично је да јесу, био је у руководству комунистичке партије за Британију.
Одговори

(24-10-2016, 09:18 PM)Бенито Пише:  Милославе, ако ниси на сајму и ако ниси престао да одговараш на питања, интересантан сам знати.
Да ли пратиш разна излагања економиста из Србије?
Гледам нешто, има их разних политичких убеђења, али ни на једног нисам налетео да није помињао Броза и његово доба. Знају ли ти људи нешто друго, осим оно што им је утувљивано у главу за време студија.
Шта сте ви тамо, уопште, учили?
Нисам данас био на Сајму. А кад помену Сајам, ове године смо ставили на продају неке старе бројеве ''Погледа'', од 1990. године наовамо.
Нема добрих економских коментара у масовним медијима, има понешто у стручној литератури. Нису студије проблем, јер нам је свега 20-25% програма било из марксизма. А и то је било корисно, јер иначе не бих знао колико је то шупља прича. Дакле већином смо студирали према западним ауторима, од Кејнса до Котлера. Котлер је рецимо пре 2 године био у БГ, држао је предавање о маркетингу. Мислио сам да је много старији. Иначе маркетинг у социјализму и не постоји, јер је увек мањак робе, па нема потребе за маркетингом.
Одговори

(24-10-2016, 11:20 PM)Felix Пише:  Док ти Милослав не одговори ево мог мишљења. Квалитетни економисти су по правилу антикомунисти, па тако и "антиброзовци". То ти је нужно уколико си за капитализам. Али таквих је мало, што због образовања што због опортунизма (а и иначе је квалитетних увек мало!). У медијском простору доминирају медиокритети који понављају отцане фразе о неолиберализму и залажу се за некакав меки социјализам у економији. Мислим да су се на екномомском факултету мало ствари промениле у односу на доба када су срицали Маркса, али не у довољној мери.
Тачно тако, јер је социјализам антиекономија (као и анти-право, итд).
Одговори

(24-10-2016, 11:42 PM)Прст_у_ока_латиници Пише:  ММилославе, јели имате било које податке од везе Клугмана са Совијетске Агенти на терени у Краљевини? (Овде пресумљам да су постојали Совијетске агенте) Јели су овсте Совијетски агенти овсте умешани у овој клугмановог прића, јели у Краљевини/Бари/Кајро-Москва?

Коме Клугман буквално шаље вести? Осим у припремљање/инфомисање СОЕ агенти, ти у Бари/Кајро/Лондону, и нови Хрватски КОМУНИСТЕ регрутовани преко кампа X?
Занима ме у којом тренутак осећају да морају бити КОМУНИСТЕ и хрвате, и то у Канади?

У ком тренутак се фабрикује вести од колаборације? Кад се најпрво то појавило и десило, где је био најпрви пример?

Зашто необјљављени фактор у све овој прич је Москва/Совијити. У овај формулар, оних су без гласа, шта су оних знали из прве руке (своје)?

Зашто ти једноставно можеш бити неки роматични твз КОМУНИСТИЧКИ иделогиста. Али ако нису повезан са Совијетски агентурија на земљи, ми онда причамо од нешто сасвим друго.

Онда ми причамо од посебан ТИТО/БРОЗОВОГ/ЗАПАДНОГ КОМУНИЗАМ УТЕМЕЉАНО СА ХРВАТИМА БЕЗ СОВИЈИТИ/РУСИ.
Не знам, ваљда су били повезани са Совјетима, зар се не пише у Британији о томе?
Одговори

Па клугман је био на радар МИ5, оних су дали инструкције Спешал Бранч да га прати у иностранство....био је у Индији Кине, а пре рата у Паризу.
Чак су МИ5 поруку да је на обзевације.....
Одлука за прекид сарадње са Ђен Драже и Војске Краљевине се десило у много јаћа друшства и организације него СОЕ.
Његов сдарадник је био Рибар!
Одговори

(25-10-2016, 12:31 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(24-10-2016, 09:18 PM)Бенито Пише:  Милославе, ако ниси на сајму и ако ниси престао да одговараш на питања, интересантан сам знати.
Да ли пратиш разна излагања економиста из Србије?
Гледам нешто, има их разних политичких убеђења, али ни на једног нисам налетео да није помињао Броза и његово доба. Знају ли ти људи нешто друго, осим оно што им је утувљивано у главу за време студија.
Шта сте ви тамо, уопште, учили?
Нисам данас био на Сајму. А кад помену Сајам, ове године смо ставили на продају неке старе бројеве ''Погледа'', од 1990. године наовамо.
Нема добрих економских коментара у масовним медијима, има понешто у стручној литератури. Нису студије проблем, јер нам је свега 20-25% програма било из марксизма. А и то је било корисно, јер иначе не бих знао колико је то шупља прича. Дакле већином смо студирали према западним ауторима, од Кејнса до Котлера. Котлер је рецимо пре 2 године био у БГ, држао је предавање о маркетингу. Мислио сам да је много старији. Иначе маркетинг у социјализму и не постоји, јер је увек мањак робе, па нема потребе за маркетингом.
Ма, у реду то све, хиљаду пута смо о томе причали.
Другу ствар те питам: да ли ико од економиста зна историју националне економије? Ове наше нације, каква је таква је. Невероватно ми је да се њихово сазнаније о националној економији заснива, почиње и завршава са Брозом. А и ту лупетају флоскуле. " играо између истока и запада" , као да их је овај Миломир Марић све индоктринирао.
Одговори

Од Совијити нема ту нека детаља, имена, сарадника, само тешке генрализације. То зашто питам, и то сам почео да понављам као мантра…..
Што је још чудније на страници 137 књига The Shadow Man. Има слика једна…порука писано на писачка машина, ситна порука ....где ФИЛБИ пише Rodger Hollis, где он обраћује пажње на један телеграм, у вези Клугман и њихове телефонске разговоре око тим.
Штампаног датум на поруку у везији што ја гледам немуже се видети……али има писаног датум 25/6/..6
Рекао бих после рата…што испаде смешно зашто Холис је радио у против Субверзије од 1938 године. А био је од 53-56 заменик Директор Генерал….број 2.
А писање крај слике каже "Kim Philby's memo to Rodger hollis after MI5 were alerted to Klugmann's SOE activities.
Шта сам још видео каже да је Давидсон био иза регрутовање хрвате за камп Х у Канади.

Котлер Маркетин Манаџмент....из те књиге сам запамтио Бостон Консултин Групе и Кеш Краве!
Одговори

(25-10-2016, 12:31 AM)Милослав Самарџић Пише:  Нисам данас био на Сајму. А кад помену Сајам, ове године смо ставили на продају неке старе бројеве ''Погледа'', од 1990. године наовамо.

Има ли онај број са 7.000 стрељаних у Крушевцу, да мало зезам Небојшу Ђокића што му се омакла једна нула.
Одговори

Омакне се њему по неколико падежа у истој реченици, ето ти материјала да га зезаш.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 9 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним