Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Семантички гледано, сматрам да је исправно говорити "Карађорђев рат" и "Милошева буна", за појаве које су се усталиле као Први и Други српски устанак.

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Никако да те питам, јеси ли знао да је Мањифико синовац Манета Пршута?
Одговори

Mилославе, чујем идеш код гос'н Марића удбаша, поздрави га! Јок
Одговори

Вечерас је Голи живот са Милославом.
Одговори

(13-01-2017, 08:51 AM)Vlad Alekš Пише:  Семантички гледано, сматрам да је исправно говорити "Карађорђев рат" и "Милошева буна", за појаве које су се усталиле као Први и Други српски устанак.

Најисправније је Српска револуција.
Одговори

(14-01-2017, 12:38 AM)Вукашин Петковић Пише:  Mилославе, чујем идеш код гос'н Марића удбаша, поздрави га! Јок
Где си чуо?
Вечерас у 21 х у емисији ''Голи живот'', о ТВ серији ''Краљевина...'' и остало редом. Снимљено је у четвртак.
Одговори

У 21 х на РТС-у филм Крадашина Булајића.
И ту се јави стара дилема:
Да ли да гледам Булајића или Самарџића?Smile
Одговори

(14-01-2017, 05:52 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(14-01-2017, 12:38 AM)Вукашин Петковић Пише:  Mилославе, чујем идеш код гос'н Марића удбаша, поздрави га! Јок
Где си чуо?
Вечерас у 21 х у емисији ''Голи живот'', о ТВ серији ''Краљевина...'' и остало редом. Снимљено је у четвртак.
Пронела се вест јуче на фејсбуку. Обавезно се гледа!
Шта каже Марић, да неће "Хепи" да емитује серију "Краљевина..." ? Smile
Одговори

Видећемо за емитовање серије.
Одговори

Господине Самарџићу, у којој јединици Југословенске војске је било највише људи из Крагујевца, мислим искључиво на град не на оближња села. И да ли та јединица има неки грб или заставу коју бих могао да видим ?
Одговори

(18-01-2017, 07:27 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Господине Самарџићу, у којој јединици Југословенске војске је било највише људи из Крагујевца, мислим искључиво на град не на оближња села. И да ли та јединица има неки грб или заставу коју бих могао да видим ?
У Првој крагујевачкој бригади. Доста крагујевчана је ратовало по унутрашњости, а неки су отишли у помоћ браћи у Ист. Босну, 1941.год, само њих осморица из данашње улице Св. Марковић ( браћа Јовановић идр. ).
Одговори

(18-01-2017, 08:12 PM)Зоран Недељковић Пише:  У Првој крагујевачкој бригади. Доста крагујевчана је ратовало по унутрашњости, а неки су отишли у помоћ браћи у Ист. Босну, 1941.год, само њих осморица из данашње улице Св. Марковић ( браћа Јовановић идр. ).

Хвала Зоране !

Постоји ли нека застава те бригаде или грб па и слика тих момака ?

То су ми мало даље комшије. Smile Ја сам горе узбрдо ка Вашаришту из једне од оних улица које припадају патриотском блоку гледајући називе истих.
Одговори

(18-01-2017, 08:12 PM)Зоран Недељковић Пише:  У Првој крагујевачкој бригади. Доста крагујевчана је ратовало по унутрашњости, а неки су отишли у помоћ браћи у Ист. Босну, 1941.год, само њих осморица из данашње улице Св. Марковић ( браћа Јовановић идр. ).

Шта је било са том осморицом?

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(18-01-2017, 08:42 PM)Николај Пише:  
(18-01-2017, 08:12 PM)Зоран Недељковић Пише:  У Првој крагујевачкој бригади. Доста крагујевчана је ратовало по унутрашњости, а неки су отишли у помоћ браћи у Ист. Босну, 1941.год, само њих осморица из данашње улице Св. Марковић ( браћа Јовановић идр. ).

Шта је било са том осморицом?
О томе је писао једини преживели Слободан Јовановић у Погледима, рубрика писма читалаца, поч.90 тих, али то сам загубио. Слободан је умро у Београду, пре неколико година. Пре него што је умро, у Политици је објавио умрлицу за својим братом :
Овог месеца навршавају се 63 године како противници Равногораца убише брата без прстију на обе ноге, без кривице, без суђења, без пресуде, у селу Младиковине код Теслића АЛЕКСАНДРА ЈОВАНОВИЋА пок.Марка Јовановића месара из Крагујевца.
брат Слободан.

(18-01-2017, 09:08 PM)Зоран Недељковић Пише:  
(18-01-2017, 08:42 PM)Николај Пише:  
(18-01-2017, 08:12 PM)Зоран Недељковић Пише:  У Првој крагујевачкој бригади. Доста крагујевчана је ратовало по унутрашњости, а неки су отишли у помоћ браћи у Ист. Босну, 1941.год, само њих осморица из данашње улице Св. Марковић ( браћа Јовановић идр. ).

Шта је било са том осморицом?
О томе је писао једини преживели Слободан Јовановић у Погледима, рубрика писма читалаца, поч.90 тих, али то сам загубио. Слободан је умро у Београду, пре неколико година. Пре него што је умро, у Политици је објавио умрлицу за својим братом :
Овог месеца навршавају се 63 године како противници Равногораца убише брата без прстију на обе ноге, без кривице, без суђења, без пресуде, у селу Младиковине код Теслића АЛЕКСАНДРА ЈОВАНОВИЋА пок.Марка Јовановића месара из Крагујевца.
брат Слободан.
Св. Марковића 58.
Слободану је био надимак Бибер, преживео је Бос. голготу,био на робији, па дисципл. батаљон, завршио економију.
Трећи брат, четник, звао се Миле. Сестра Дана у ЖРОС.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 9 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним