Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Да ли су ти Јовановићи у роду са капетаном Чедом Јовановићем из КГ, који је тада такође ишао у Босну?
Одговори

(18-01-2017, 09:44 PM)Милослав Самарџић Пише:  Да ли су ти Јовановићи у роду са капетаном Чедом Јовановићем из КГ, који је тада такође ишао у Босну?
Не верујем. Чедини су живели у Вилсоновој улици, данас Црвеног барјака.
А постојали су још једни Јовановићи из КГ. П.пуков. Александар Јовановић Лека имао је сина у четницима, а када се прихватио за предс. Равногорског одбора у Крагујевцу, заветовао се : " Дао сам једног сина, а даћу и себе и друга два сина. "
Одговори

У усташким изворима помиње се заробљавање Душана Марковића из Крагујевца марта 1942. године, негде на Романији.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

U kojoj knjizi moze da se procita nesto vise o Srpskom Dobrovoljackom Korpusu i Kosti Musickom da li postoje neki realni izvori o njihovom delovanju?
Negde sam procitao da je u njihovom sastavu bio i neki Ruski korpus ?
Одговори

У овој књизи има детаљно о њима, плус једна глава посебно:

http://www.pogledi.rs/knjige-2/

Бројно стање, борбена вредност, шта су радили, итд.
Одговори

Da li si cuo za Milivoja Simica iz Jadarske brigade? Porucnik je bio, Ubili ga crveni oktobra 1945.

рез. наредник(касније поручник) Симић Миливоје(из с.Коренита, рођен 1911 год. комадант батаљона Јадарске бригад. Убијен 1945.год. од ОЗНЕ.
Одговори

Нисам чуо.
Одговори

Gledao sam ove slike i nije mi poznat broj nasih vojnika koji su bili u zarobljenistvu. Nikako mi nije jasno da su se predali i da nisu prebegli negde u zbegove.
Isto me zanima da li postoji negde podatak kako je Nediceva vlada gledala na pokolj koji su vrsile Ustase u NDH. Procitah negde na forumu da su oni imali ambasadu za vreme rata u Beogradu sve uredno.
Nikada necu razumeti taj narod pogotovo kod mene dole u Hercegovini da su ih pobacali u jame i da se nisu suprostavili. Pa pre Koricke jame drzali su ih u skoli sa tri cuvara nikada mi to nece biti jasno!
Одговори

Тренутно не могу да пронађем па ћу овде поставити питање. Раније је неко избацио (мислим Бенито) на једнoј теми да је Снежана Ђуришић Павлова синовица. У почетку ми је то било чудно знајући да је певала пред Титом више пута али сад тек ми ништа није јасно. У једном интеррвју-у је изјавила да јој је жеља била да упише музичку школу али у Краљеву , у коме је живела са породицом, није постојала. Њен отац је радио у војсци и није могао да добије прекоманду у БГ. То јој је Тито ,, средио" након наступа пред њим. Чудно ми је да су црвени , у то време, дозволили да Павлов брат ради у војсци. Да ли неко зна родбинску везу Павла и Снежаниног оца (пре бих рекао да су били рођаци, даљи)?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Нисам рекао стриц, него деда-стриц. Њеном покојном оцу, који је умро прошле године, Павле је био рођени стриц. То је она рекла .
Не знам шта ти је ту чудно. Имаш низ случајева где су браћа четничких официра правила ком. каријере после рата, а некмоли синовци.
Одговори

Знам за браћу... Ево примера Бране и Уроша.
[Слика: Pic_Monkey_Collage.jpg]
Био сам убеђен да су прет Тита извођена ,, пробрана" деца (за дан младости, штафете, певање,..) па ми је било чудно ово. Да ли је Павлов брат (Сненжанин деда) учествовао у рату?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(19-01-2017, 07:44 AM)treca smena Пише:  U kojoj knjizi moze da se procita nesto vise o Srpskom Dobrovoljackom Korpusu i Kosti Musickom da li postoje neki realni izvori o njihovom delovanju?
Negde sam procitao da je u njihovom sastavu bio i neki Ruski korpus ?

Није био у њиховом саставу,већ засебан корпус од Руса добровољаца који су хтели да ратују са Немцима.
Одговори

(20-01-2017, 02:25 PM)Никола002 Пише:  
(19-01-2017, 07:44 AM)treca smena Пише:  U kojoj knjizi moze da se procita nesto vise o Srpskom Dobrovoljackom Korpusu i Kosti Musickom da li postoje neki realni izvori o njihovom delovanju?
Negde sam procitao da je u njihovom sastavu bio i neki Ruski korpus ?

Није био у њиховом саставу,већ засебан корпус од Руса добровољаца који су хтели да ратују са Немцима.

Cekaj sad si me zbunio mislio sam na neki Ruski korpus koji je jurio komuniste. Zar SDK nije saradjivao sa Nemcima?
Одговори

(20-01-2017, 06:01 PM)treca smena Пише:  
(20-01-2017, 02:25 PM)Никола002 Пише:  
(19-01-2017, 07:44 AM)treca smena Пише:  U kojoj knjizi moze da se procita nesto vise o Srpskom Dobrovoljackom Korpusu i Kosti Musickom da li postoje neki realni izvori o njihovom delovanju?
Negde sam procitao da je u njihovom sastavu bio i neki Ruski korpus ?

Није био у њиховом саставу,већ засебан корпус од Руса добровољаца који су хтели да ратују са Немцима.

Cekaj sad si me zbunio mislio sam na neki Ruski korpus koji je jurio komuniste. Zar SDK nije saradjivao sa Nemcima?

Па и једни и други су сарађивали са Немцима и оба су јурили комунисте.
Ово где су Руси звао се Руски заштитни корпус и учествовали су највише у чишчењу Србије од комуниста,јевреја итд.
То су уствари били Руске избеглице које су дошле у Србију.
Има и једна слика на интернету,кад налетим на њу окачићу је.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 34 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним