Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(01-02-2017, 10:20 PM)Романија Пише:  
(29-01-2017, 10:08 PM)Бенито Пише:  
ђе си ово нашао?
налетио сам на књигу Теодоре Толеве Утицај АУ на стварање албанске нације..Можда у њој има..
Налетео сам овде на ту књигу.
http://www.pogledi.rs/forum/Thread-zabra...8#pid61578

Ђорђе Стратимировић (не рачунајући Дражу и Слоба којима су неки приписивали титулу).

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Да Ђорђе Стратимировић, за Дражу се мора изборити то звање јер га стварно и заслужује, а Злоба није вредан помена за ту титулу.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

јао да, он је био у "притвору" у Бечу једно вријеме, и заборавих на њега, а знао сам да има неко после Црног Ђорђа..
Заслужио је и он то звање, нема шта..
Одговори

Слажем се.
Након рата црвени су оскрнавили бисту једном великом војсковоћи из српске историје. Заправо, пуцали су у њу и оштетили је (том приликом отпао је један брк са бисте). О ком јунаку је реч?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Тај је добро прошао (само један брк...)

План ''Барбароса'' - напад Немачке на СССР.
Шта значи реч Барбароса?
Одговори

(01-02-2017, 10:41 PM)Милослав Самарџић Пише:  Тај је добро прошао (само један брк...)

План ''Барбароса'' - напад Немачке на СССР.
Шта значи реч Барбароса?

Ваљда "Риђобради" или тако нешто.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Јесте. Црвена брада. А који је контекст, тј. чија брада је у питању?
Одговори

(01-02-2017, 10:41 PM)Милослав Самарџић Пише:  Тај је добро прошао (само један брк...)

План ''Барбароса'' - напад Немачке на СССР.
Шта значи реч Барбароса?

Не знам да ли има неко значење ван контекста операције а сама операција је добила име по Фридриху Барбароси.
Одговори

да, по њему је добила, веома јак владар био.
Одговори

Наводно се удавио прелазећи Нишаву.

(01-02-2017, 10:39 PM)Живојин Мишић Пише:  Након рата црвени су оскрнавили бисту једном великом војсковоћи из српске историје. Заправо, пуцали су у њу и оштетили је (том приликом отпао је један брк са бисте). О ком јунаку је реч?
Ајте, ово је лако. О њему је опевана чувена песма.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ма какви, удавио се на Блиском истоку током крсташког рата. Будала са тешким оклопом прелазио ријеку и није могао да преплива јер је био претежак..
Иначе, по мени је један од најбољих владара икада.

сад се сјетих неког Латина како је приказао крташе са ореолом као свеце на коњу..а под њима безбожници.

(01-02-2017, 10:49 PM)Живојин Мишић Пише:  Наводно се удавио прелазећи Нишаву.

(01-02-2017, 10:39 PM)Живојин Мишић Пише:  Након рата црвени су оскрнавили бисту једном великом војсковоћи из српске историје. Заправо, пуцали су у њу и оштетили је (том приликом отпао је један брк са бисте). О ком јунаку је реч?
Ајте, ово је лако. О њему је опевана чувена песма.

Синђелић?
Одговори

Наравно. Ајде даље.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

За коју је игру Тесла сматрао да је најгенијалнија..?
Одговори

(01-02-2017, 11:28 PM)Романија Пише:  За коју је игру Тесла сматрао да је најгенијалнија..?

Било у новинама пре неки дан. Јок Ако мислиш на снукер.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 71 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним