Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(08-02-2017, 01:56 PM)Vlad Alekš Пише:  Ево једног питања из историје Демократске странке. Ко је био најозбиљнији кандидат за наследника Љубе Давидовића, а стицајем "околности" то никада није постао?
Др Милорад Драшковић.
Одговори

(08-02-2017, 01:42 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(08-02-2017, 02:45 AM)Вукашин Петковић Пише:  
(08-02-2017, 02:35 AM)Милослав Самарџић Пише:  Која је последња историјски значајна победа Бугара на бојном пољу?
Није директно из српске историје, али индиректно јесте.
Kad su oslobodili Jedrene od Turaka u Prvom balkanskom ratu, zahvaljujuci Stepinoj Drugoj armiji.
''Захваљујући...'' Smile
Не.
Onda na Slivnici 1885. godine.
Одговори

(08-02-2017, 04:09 PM)Вукашин Петковић Пише:  
(08-02-2017, 01:42 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(08-02-2017, 02:45 AM)Вукашин Петковић Пише:  
(08-02-2017, 02:35 AM)Милослав Самарџић Пише:  Која је последња историјски значајна победа Бугара на бојном пољу?
Није директно из српске историје, али индиректно јесте.
Kad su oslobodili Jedrene od Turaka u Prvom balkanskom ratu, zahvaljujuci Stepinoj Drugoj armiji.
''Захваљујући...'' Smile
Не.
Onda na Slivnici 1885. godine.
Није. Ово је било много, много раније...
Одговори

Па, проломи.

(08-02-2017, 12:09 PM)Вукашин Петковић Пише:  Porucnik Milos Sandic je u pitanju. Dajte sledece pitanje za kviz, ja cu veceras da se pridruzim.

Дај само који извор наводи Бабац. Ово сам прочитао пре 20 година, а сад не могу да се сетим где.
Одговори

Није навео извор за овај податак, погледаћу да ли је доктор Владан о томе писао.
Одговори

Слободно нека неко постави питање.
Одговори

У којој бици је српска коњица поубијала француске артиљерце?

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(08-02-2017, 07:33 PM)Николај Пише:  У којој бици је српска коњица поубијала француске артиљерце?
Сигурно руски ратови против Наполеона. Можда Бородинска битка.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Битка код Аустерлица.
Одговори

Ни прво ни друго.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Битка код Вјазме.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Битка код Лајпцига 1813.год

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Одосте сви у Јевропу, без потребе. На Мишару. Дошли су са турском босанском војском.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Хехе. Ми напали на Наполеона. Доста војсковођа , српског порекла, је ратовали , на страни Руса, против Наполеона. Поставите још једно.

(08-02-2017, 02:36 AM)Вукашин Петковић Пише:  Ovih dana se navrsava 139 godina od kako je srpska vojska izbila na Kosovo, jedan odred dosao je do manastira Gracanice, gde je odrzana sluzba u cast srpskog oruzja i kneza Milana i pomen kosovskim junacima. Ko je bio na celu ovog odreda?
Српска војска код Грачанице 1878.
[Слика: fd29946c82b585c1a32a0c0c747689b0.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: DIDzM, 10 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним