Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Краљевина Црна Гора? Кез
Одговори

Да.

(16-02-2017, 07:52 PM)Живојин Мишић Пише:  
(16-02-2017, 07:50 PM)Andrejevic Пише:  Zorka Karađorđević,žena kralja Petra I,nažalost preminula posle zadnjeg porođaja koliko se sećam.
Прво сам мислио да је Зорка али последња реченица не одговара опису. Зорка је млада преминула.
Покушаћу последњи пут. Кнегиња Ана или Јелена Савојска.

Не.

(16-02-2017, 07:56 PM)Бенито Пише:  Да.

(16-02-2017, 07:52 PM)Живојин Мишић Пише:  
(16-02-2017, 07:50 PM)Andrejevic Пише:  Zorka Karađorđević,žena kralja Petra I,nažalost preminula posle zadnjeg porođaja koliko se sećam.
Прво сам мислио да је Зорка али последња реченица не одговара опису. Зорка је млада преминула.
Покушаћу последњи пут. Кнегиња Ана или Јелена Савојска.

Не.
Ајде Павле, близу си одговору.
Писале су се књиге о њој. Била је и одлична позоришна представа посвећена њој.
Одговори

Кнежевина ЦГ. Ако није одговори. Доста смо се налупали.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Принцеза Ксенија Петровић, 10 по реду ћерка књаза/краља Николе. Требала је да се уда за краља Александра Обреновића. Међутим, краљица Наталија је дозволила у Бијарицу да га смота Драга ( да би се вежбао за женидбу).
Нисте ово приметили из следећег разлога: узрок је најбитнији за одређени историјски догађај, али и повод је битан. Да није Драга онолико мутила са лажном трудноћом, не би се онолики број људи изнервирао и укључио у заверу. Да се краљ Александар Обреновић оженио Ксенијом, ко зна како би изгледала српска историја у 20 веку.
Може питање ко хоће- Павле има предност.
Одговори

Учесних је буна против Турске и Угарске, учесник Кримског рата, добротвор, инвалид, вечити трн у оку Обреновића?
Одговори

Ђока Влајковић?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Тако је.
Одговори

Ajd' gosn' Mišiću,postavljaj pitanjce.Opet kažem,vrlo zanimljiva i zabavna tema Smile

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Ајде Жуле. Smile
Одговори

Познати композитор, преживео стрељање од стране Немаца али је одведен у логор. О коме је реч?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(16-02-2017, 10:01 PM)Живојин Мишић Пише:  Познати композитор, преживео стрељање од стране Немаца али је одведен у логор. О коме је реч?

Није Царевац ?

Био је по логорима, за стрељање не знам.
Одговори

Ти то први треба да знаш. Пола одговора ти је у корисничком имену. Можда сам се лоше изразио. Изведен је из колоне пре стрељања и интерниран у логор.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Dragisa Nedovic
Одговори

Тако је Вуле. Неки дан је Бенито дефинисао севдалинку. Овај човек је , вероватно, најзаслужнији за њихово постојање.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 70 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним