Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

А ово заборависте:

2. Најмање три болнице - групе рањеника или реконвалесцената које су комунисти поубијали четницима?
3. Име барем једног рањеног или болесног четника који је пао у руке комунистима и преживео?
Одговори

(26-03-2017, 08:48 PM)Бенито Пише:  Катарина Константиновић и Михаило Богићевић су јој били старатељи.

Писао сам о Богићевићима... Треба ли допуна да се објасни породична веза и Михаила и Катарине са Обреновићима?
Тачан одговор, што се мене тиче није потребна допуна. Терај даље...
Одговори

Хајде Вуле , једно пикантно питање за тебе, а може ко хоће да одговори.Smile
Сви знамо за Лесковачку мућкалицу.
Шта је појам, са префиксом Лесковачки, а да су га Срби , на своју срамоту, заборавили? И ко је творац тог подухвата?
Одговори

Лесковачки маневар или противудар у јесен 1915. године, за који је унапређен у чин ђенерала, пуковник Љуба Милић. Панта Драшкић пише у мемоарима, да га је у Врховној команди осмислио помоћник војводе Путника, пуковник Живко Павловић.
Одговори

Што би рекли водитељи квизова:" То је више него што смо тражили."
Или пробај ово Милослављево или постави ново.
Одговори

Дај ти следеће, ја морам да се одјавим...
Одговори

Мало си ме затекао. Ајде, рецимо:
Отишли су из Старе Србије пре Велике сеобе Срба. Дали су , кроз генерације, низ високих официра, што Аустрији, што Русији. У Јасеновцу је , до сада, избројано тачно 100 жртава, чланова њихове фамилије.
Има их и данас, али су неки поодавно Руси, а други су германизовани, и данас су или Аустријанци или Немци. У старо време, док су били српски племићи, имали су грб на коме је доминирао грифон који држи мач са одсеченом турском главом.
Како се презивају припадници ове некада славне српске фамилије?
Одговори

Vojinovici?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Док се не појави Бенито са тачним одговором...
Потомци "буржоаских" политачара од пре Другог светског рата, по правилу, нису имали прођу у јавном животу како комунистичке Југославије, тако и потоњих транзиционих Србија. Нема правила без изузетака. Па тако и ово малопре споменуто: две личности су успеле да постигну какав-такав успон на друштвеној лествици. Један од њих је Милан Ст. Протић. Други је унук лидера једне предратне странке. Како се он зове? А није Сулејман Спахо. Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(27-03-2017, 07:44 AM)Перун Пише:  Vojinovici?

Не.
Чувени генерал са њиховим презименом има улицу и у Загребу, и у Новом Саду и у Београду.
Одговори

Онда Јелачићи.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(27-03-2017, 02:17 PM)Перун Пише:  Онда Јелачићи.

Јелачићи,ваљда, немају грб са одсеченом турском главом.

Да нису Прерадовићи ?
Одговори

Бенито има ли те на мапи ? Јок
Одговори

Планино моја, планино туго...
Прерадовићи је тачан одговор.
Ајде, Крагуј!
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 45 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним