Оцена Теме:
  • 6 Гласов(а) - 4.67 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Петар Бојовић

Шињел и мундир војводе Бојовића.

[Слика: boj1.jpg]

[Слика: boj.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ево опет она из 1937. године,али ова је бољег квлитета,док је она друга била мрачнија па се нису видели сви детаљи(на примр глава и тврда шајкача,а сад се виде лепо).
[Слика: C2kXuDRWEAET2eB.jpg]

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Униформа војводе Бојовића.

[Слика: boj2.jpg]

[Слика: boj3.jpg]

[Слика: boj4.jpg]

[Слика: boj5.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Ево да видимо еполету Вовјоде Петра Бојовића (задња,доле десно).
[Слика: post-13198-0-50484900-1327231136.jpg]
По монограму се види да је ношена у периоду од 1934-1945.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Оредење војводе Бојовића.

[Слика: bojo1.jpg]

[Слика: bojo.jpg]

[Слика: bojo2.jpg]

[Слика: bojo3.jpg]

[Слика: boj4.jpg]

[Слика: bojo5.jpg]

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Хехехехе,ово претходно смо истовремено објавили Smile

Ево још мало...
[Слика: 01.jpg.d93b81426b2595f2317338d6e353fe6c.jpg]
[Слика: 07.jpg.d687c4b318678c92c4aafdaeb28dd7ec.jpg]

Колико сам закључио,Војвода ове две униформе није носио често(или уопште),јер на већини фотографија за које знамо да су из периода КЈ,он је у стандардној Војводској униформи,а има и она једна у белој унифромни са црним панталонама из 1940.

Како смо кренули Перун и ја,доћићемо до 12-те стране Баја

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Предајем ти остало. Избаци и оне указе краљева о унапређењу или одликовању или ћу ја сутра.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(20-03-2017, 11:31 PM)Перун Пише:  Предајем ти остало. Избаци и оне указе краљева о унапређењу или одликовању или ћу ја сутра.
Ајд' ти објави сутра,нешто нисам успео да их пронађем.
Иначе Снејк је већ објавио указ када је Бојовић унапређен у генерала.

Ево још једна фотографија,да не буде само порукица Smile
[Слика: 01.thumb.jpg.de76f1e89ca02b2704e263e43a034518.jpg]

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Један од ретких споменика.
[Слика: 26810287.jpg]

[Слика: 1453132600_3445.jpg]

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

Споменик се налази у Новој Вароши, у чијој околини се војвода родио.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(26-03-2017, 06:37 PM)Перун Пише:  Споменик се налази у Новој Вароши, у чијој околини се војвода родио.

Да село Мишевићи.

Ко сме тај може, ко незна за страх тај иде напред!
Одговори

Ово је документарац о краљу Алексадру Првом Карађорђевићу,али га псотављам овде јер има неколико врло занимљивих сцена где се види Војвода Петар Бојовић.
На пример,на 28:57 види се Војвода Бојовић на додели нових поковских застава 1930. године.На 1:04:51 види се како Војвода Бојопвић предводи генераслитет на сахрани краља Александра.До сада смо постављали слике тих догађаја,а сада ево и снимака.Нажасолт,ово су само делимични исечци употребљени за потребе документараца.Нисам нашао комплетан снимак доделе пуковских застава,а било би врло лепо видети пун снимак Војводе Бојовића на тој и на другим свечаностима.Негде на почетку овог документараца види се како,тада генерал Бојовић,силази са коња и трчкара у напред како би стигао принца Александра.

Препоручујем да одгледате цео документарац,врло је занимљив,и има исечке видеа са разних манифестација.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

(14-05-2017, 10:53 AM)Andrejevic Пише:  Ово је документарац о краљу Алексадру Првом Карађорђевићу,али га псотављам овде јер има неколико врло занимљивих сцена где се види Војвода Петар Бојовић.
На пример,на 28:57 види се Војвода Бојовић на додели нових поковских застава 1930. године.На 1:04:51 види се како Војвода Бојопвић предводи генераслитет на сахрани краља Александра.До сада смо постављали слике тих догађаја,а сада ево и снимака.Нажасолт,ово су само делимични исечци употребљени за потребе документараца.Нисам нашао комплетан снимак доделе пуковских застава,а било би врло лепо видети пун снимак Војводе Бојовића на тој и на другим свечаностима.Негде на почетку овог документараца види се како,тада генерал Бојовић,силази са коња и трчкара у напред како би стигао принца Александра.
Препоручујем да одгледате цео документарац,врло је занимљив,и има исечке видеа са разних манифестација.

Види се и на 3:08 где за столом седи са престолонаследником Александром (потоњим Краљем Александром I). Разрађују план Кумановске битке из штаба Прве армије. Парадокс је да је Александар био командант на папиру међутим једном уредбом краљ Петар је овластио тада пуковника Петра Бојовића да он одговара за армију а не његов син.Што се тиче филма о пуковнским заставама и осталим филмовима који се налазе у документарцу сви они се налазе у Југословенској кинотеци.

Ко сме тај може, ко незна за страх тај иде напред!
Одговори

(16-05-2017, 01:42 PM)Snake Пише:  Што се тиче филма о пуковнским заставама и осталим филмовима који се налазе у документарцу сви они се налазе у Југословенској кинотеци.
Вероватно се налазе у Југословенској кинотеци,смао што нисам успео да их пронађем.Нашао сам видео о освештању храма Славе у Скопљу,о паради поводом 10 година од завршетка 1. св. рата,о доласку маршала Д'Епере у Београд 1936,о прослави 10-годишњице Топличког устанка...
Али сигурно ћу наћи,кад,тад. Баја
Неће се још дуго скривати од мене. Јок

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним