Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(08-08-2017, 07:03 PM)Милослав Самарџић Пише:  Не, ово је 13. век. Инструменте сам лично водео. Ту где си нађени, ту су изложени. Шта има у Бајиној Башти?

У некој некрополи су нађени неки инструменти. Из периода 6. или 7. века су.
Одговори

(08-08-2017, 07:11 PM)Перун Пише:  
(08-08-2017, 07:03 PM)Милослав Самарџић Пише:  Не, ово је 13. век. Инструменте сам лично водео. Ту где си нађени, ту су изложени. Шта има у Бајиној Башти?

Манастир Рача?
Није.
Одговори

(08-08-2017, 08:06 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(08-08-2017, 07:03 PM)Милослав Самарџић Пише:  Не, ово је 13. век. Инструменте сам лично водео. Ту где си нађени, ту су изложени. Шта има у Бајиној Башти?

У некој некрополи су нађени неки инструменти. Из периода 6. или 7. века су.

Јел има неки линк?
Одговори

Качио сам ово раније:

http://www.blic.rs/vesti/srbija/arheoloz...ka/3dlc1j3

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(08-08-2017, 08:30 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(08-08-2017, 07:11 PM)Перун Пише:  
(08-08-2017, 07:03 PM)Милослав Самарџић Пише:  Не, ово је 13. век. Инструменте сам лично водео. Ту где си нађени, ту су изложени. Шта има у Бајиној Башти?

Манастир Рача?
Није.

Студеница.

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

Зашто писмене људе стално треба упозоравати на исте ствари?
Немојте трпати толика питања. Одговорите на нешто.
Потпуно је непрегледно овако.
Одговори

(08-08-2017, 09:48 PM)Бенито Пише:  Зашто писмене људе стално треба упозоравати на исте ствари?
Немојте трпати толика питања. Одговорите на нешто.
Потпуно је непрегледно овако.

Самарџић прави највећу збрку!

Нека нам школа буде са вером, политика са поштењем, војска са родољубљем, држава са Божјим благословом. Нека се сваки врати Богу и себи; нека нико не буде ван Бога и ван себе, да га не би поклопила језива тама туђинска, са лепим именом и шареном одећом.
Одговори

(08-08-2017, 09:04 PM)Перун Пише:  Качио сам ово раније:

http://www.blic.rs/vesti/srbija/arheoloz...ka/3dlc1j3
Није ово ништа у односу на болницу за коју питам, а и византијско је.
Одговори

(08-08-2017, 09:10 PM)смедерево Пише:  
(08-08-2017, 08:30 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(08-08-2017, 07:11 PM)Перун Пише:  
(08-08-2017, 07:03 PM)Милослав Самарџић Пише:  Не, ово је 13. век. Инструменте сам лично водео. Ту где си нађени, ту су изложени. Шта има у Бајиној Башти?

Манастир Рача?
Није.

Студеница.
Јок.
Одговори

(08-08-2017, 09:48 PM)Бенито Пише:  Зашто писмене људе стално треба упозоравати на исте ствари?
Немојте трпати толика питања. Одговорите на нешто.
Потпуно је непрегледно овако.

Ајде бре поручниче, што тренираш строгоћу, као Ватра ма свом сајту.
А и ко кога да чека, кад пола питања нико не зна. Ево нпр. још пре три стране је било који четник је постао генерал...
Одговори

Па, који?
Одговори

Аха, Ораховица код Прибоја.

Одговорите за генерала.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Инструменти су пронађени у једној цркви при манастиру Св. Никола у Прибојској Бањи. Ту је Св. Сава 1219. основао једну од првих шест епископија, као и школу и болницу. Да подсетим да Милешева тада није постојала.
За генерала вам не могу рећи, само сам хтео да видим да ли то неко уопште зна. Сакупљам ексклузивне податке за филм о Дражи.
Одговори

Smile
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 31 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним