Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

(03-09-2017, 11:44 AM)Andrejevic Пише:  ПС.
Можда су се бродови другачије називали нпр. "Шушак" али то не бих знао јер је писало на енглеском па нисам имао адекватан превод за тачна имена бродова.
Требало би да је Сушак.
Одговори

(03-09-2017, 11:28 AM)Перун Пише:  2. Који командант бригаде је убијен из сопственог пиштоља након што је покушао да побегне са суђења?
Да није Рогић?
Одговори

(03-09-2017, 01:20 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(03-09-2017, 11:28 AM)Перун Пише:  2. Који командант бригаде је убијен из сопственог пиштоља након што је покушао да побегне са суђења?
Да није Рогић?

Да. Прочитао сам исказе двојице његових пратилаца и скоро су идентични. У овом делу се помиње да је и Бора Тодоровић са савезничком мисијом био у непосредној близини. Шта он вели о овоме догаћају?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Не помиње то.
Одговори

(02-09-2017, 06:43 PM)Милослав Самарџић Пише:  Де то ископа. Smile

Не знам, а ево да додам још једно питање:
- Који од наших савезника је тражио да Црна Гора не учествује у Првом балканском рату и зашто?

УК.
Да би настала Арбанија.
Одговори

1. Које одликовање се добијало тако што би официр стао испред чете, подигао одликовање и питао "Чије је ово"?

2. Како су усташе сматрале да треба да се зову Сарајево и Бања Лука?

3. Кога би Његош оженио, да није био калуђер?
Одговори

1. Обилића медаља
2. Један по Томиславу, а други нешто слично
3. Вилхемину Караџић
ПС ово је изгледа постао манир на квизу да сви питају, а ја одговарам. Постављајте по једно питање, да би било прегледно.
Одговори

Е па није Кез Креза погодио си само прво питање,Томиславград је за Дувно ја мислим (па су се Срби и Хрвати свађали дал је град добио име по краљу Томиславу или сину Александра Карађорђевића).
Да не давим много, Сарајево је добило назив Сарајво а Бања Лука Антинград (по Павелићу).
Још треће убодите. Његош је рекао да нијесам калуђер, била би књегиња Црне Горе. А Вук Караџић је волио као своје дијете..
Одговори

Милица Српкиња.



(03-09-2017, 11:28 AM)Перун Пише:  1. Накод једног од преговора представника четника и партизана дошло је до обостране размене оружја између једног четничког официра и једног партијца са комунистичке стране. Ко су они?

Драгослав Павловић и Милош Минић.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Јесте. Ајде вас двојица постављајте још
Одговори

(03-09-2017, 11:20 PM)Бенито Пише:  
(02-09-2017, 06:43 PM)Милослав Самарџић Пише:  Де то ископа. Smile

Не знам, а ево да додам још једно питање:
- Који од наших савезника је тражио да Црна Гора не учествује у Првом балканском рату и зашто?

УК.
Да би настала Арбанија.
Није. Мала помоћ: Православни савезник.
Одговори

Da nije Grcka ?
Ako jeste nemam pojma sto bi to trazila.

"За часног човека и озбиљног мушкарца,отаџбина је скуп обавеза,и у рату,и у миру-УВЕК !" -Војвода Петар Бојовић
Одговори

(04-09-2017, 05:14 PM)Andrejevic Пише:  Da nije Grcka ?
Ako jeste nemam pojma sto bi to trazila.
Није Грчка.
Русија је тражила то. С образложењем да црногорска војска нема борбену вредност и да зато нема сврхе да учествује у том рату.
Одговори

Био је председник владе и истакнути симпатизер династије Карађорђевић. Био је један од оснивача странке чије име и данас постоји. Такође, познат је и као издавач јединих опозиционих новина у време владавине једног Обреновића. Ко је он?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 15 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним