Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Šiko,
Znači ceo Bejlijev izveštaj ima na sajtu TNA?
To je baš dobro otkriće, pošto su kod njih cene iste, imao dokument jednu ili sto strana.
Одговори

Nema na sajtu.
Одговори

Аха, поручио си да ти скенирају, или да ти сликају?
Колико те је изашло и колико има страна, ако није тајна?
Одговори

Ево још једна слика Лукачевића из тог времена,фебруар 1944. Херцеговина.Лукачевић седи трећи с десна,стоји лево капетан Тодоровић.Ко је Савезнички официр што седи први слева?
Извор:;Милослав Самарџић
[Слика: image.png]
Одговори

Pretpostavljam da je avijaticar. Nekolicina se evakuisala sa primorja, imali su cetnicku pratnju. Moguce da su ih Lukacevicevi preuzeli kada su pratili Bejlija.
Одговори

(17-01-2018, 01:40 AM)ватхра Пише:  Аха, поручио си да ти скенирају, или да ти сликају?
Колико те је изашло и колико има страна, ако није тајна?

Prijatelj koji zivi u Londonu. Odlazio je tamo u par navrata za mene. Nabavio sam vise fascikli tako. Skeniraju pa daju na disku, pa mi on donese jednom u 6 meseci kad dodje.

Ne znam tacno koliko ispadne samo ovo, komplikovan im je cenovnik a ja sam uzimao vise odjednom. POgotovo sto na cene obracunavaju razne druge stvari, istrazivanje, vreme utroseno i gluposti. U svakom slucaju, jeftinije je kada skeniraju celu fasciklu. Sken po strani je oko funte. Mene je sve zadnji put izaslo oko 450 funti, za 10tak fascikli. Stim sto su neke preko 600 strana.

Probao sam i mailom da pravim upit, da proverim. To isto sa porudzbinom odavde (i slanjem linka za download) bude skuplje. Obracunaju potroseno vreme trostruko. Dzukele lopovske.

Inace, ameri su jos skuplji za stvari koje nisu mikrofilmovane. A fora je sto ono najsocnije nije mikrofilmovano. Pa ostaje da ili kupis njihov copy paste za 30-tak dolara ili da izujes dobru cifru za ozbiljne stvari.
Одговори

(17-01-2018, 04:05 PM)Chicot Пише:  Pretpostavljam da je avijaticar. Nekolicina se evakuisala sa primorja, imali su cetnicku pratnju. Moguce da su ih Lukacevicevi preuzeli kada su pratili Bejlija.
Тешко да је неки РАФов пилот, до фебруара их је пало свега 10-ак у Југославији.

(17-01-2018, 04:19 PM)Chicot Пише:  Ne znam tacno koliko ispadne samo ovo, komplikovan im je cenovnik a ja sam uzimao vise odjednom. POgotovo sto na cene obracunavaju razne druge stvari, istrazivanje, vreme utroseno i gluposti. U svakom slucaju, jeftinije je kada skeniraju celu fasciklu. Sken po strani je oko funte. Mene je sve zadnji put izaslo oko 450 funti, za 10tak fascikli. Stim sto su neke preko 600 strana.
Ја сам преко једног истраживача плаћао фотографисање по око 0,18 евра по страни (варира од курса). Исто наплаћује било 10 било 100 страна.

(17-01-2018, 04:19 PM)Chicot Пише:  Inace, ameri su jos skuplji za stvari koje nisu mikrofilmovane. A fora je sto ono najsocnije nije mikrofilmovano. Pa ostaje da ili kupis njihov copy paste za 30-tak dolara ili da izujes dobru cifru za ozbiljne stvari.
Да, у НАРА је скупо и са истраживачем. Дуго се чека.
Одговори

http://www.topcctvdvr.com/img/p/240-1105-thickbox.jpg

https://fthmb.tqn.com/bMWamnjH7zPyLLa1NA...86e053.png

https://www.youtube.com/watch?v=EvVu5VmHoLI

https://www.youtube.com/watch?v=jFKUtYbrKUk
Одговори

(17-01-2018, 04:40 PM)ватхра Пише:  
(17-01-2018, 04:05 PM)Chicot Пише:  Pretpostavljam da je avijaticar. Nekolicina se evakuisala sa primorja, imali su cetnicku pratnju. Moguce da su ih Lukacevicevi preuzeli kada su pratili Bejlija.
Тешко да је неки РАФов пилот, до фебруара их је пало свега 10-ак у Југославији.

Mozda je amerikanac, iz 12AF?

(17-01-2018, 04:40 PM)ватхра Пише:  Ја сам преко једног истраживача плаћао фотографисање по око 0,18 евра по страни (варира од курса). Исто наплаћује било 10 било 100 страна.
To je dobra varijanta kad si siguran da ces u fascikli da nadjes bas ono sto ti treba. Sto najcesce nije slucaj. Jer oni dobiju od tebe arhivsku oznaku poruce i kopiraju, ne zanima ih sta je unutra. A tematsko istrazivanje je papreno skupo.

Zato mi je ova varijanta sa drugarom proverenija. Javi mi tacno sta ima unutra pa mu ja kazem sta od toga da kopira (poruci po 15 fascikli odjednom,ima opcija bulk order, pa kopira mozda jednu-dve). Tako izbegnem, ne samo ponavljanje, vec i kojekakvo djubre od materijala koje na prvu loptu deluje primamljivo.
Nacekam se ali dobijem ono najfinije. I zamisli, po pravilu uglavnom potpuno neeksploatisan materijal.
Jer se svi dohvate prvo onog standardnog, izakanog, sto stoji na dohvat ruke (u literaturi uvek iste reference, arhivske oznake, pa i citirani dokumenti).
Dosta podseca na semu kao sa nasim zbornicima. Smile
Одговори

(17-01-2018, 12:15 AM)Chicot Пише:  
(16-01-2018, 11:29 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ово нема теорије да је 18.1.43, провери датум?

Tako pise na legendi (za prvu fotku, za drugu nema navedeno datum i mesto).
Jedino sto je dilema na sta se datum odnosi. Posto je ustanovljeno da nije slikano tada,
pretpostavljam da je Bejli tada dobio fotografije. Ali, tako pise.
Да, мислим на прву. Дража је тога дана био у Липову, а тамо је било много снега. Док је овде лето. Марковић није био у Липову тога дана, а мислим ни Трифуновић.
Одговори

Јели има било шта од Бејлија и Камп Х, његов време у Истанбули и Кајро
Поготово кад је добио наредбу за Камп Х, или кад се од њега најпрво почело да говори!
У књизи Падобранци, Патриоте и Паартизана
Страница 130
Хеатхер Вилијамсз

https://books.google.co.uk/books?id=OYCj...0x&f=false

Камп Х је имао најмање 16 КОМУНИСТА као регруте у Септембар 1941 године?
Одговори

(17-01-2018, 05:11 PM)Chicot Пише:  Тешко да је неки РАФов пилот, до фебруара их је пало свега 10-ак у Југославији.
Mozda je amerikanac, iz 12AF?[/quote]
То је још мања вероватноћа.
Може бити и неки бегунац из заробљеништва, било их је којекуде.

Да ли је тачан датум, и да ли је сигурно да није било неких мисија у то време?

(17-01-2018, 04:40 PM)ватхра Пише:  To je dobra varijanta kad si siguran da ces u fascikli da nadjes bas ono sto ti treba. Sto najcesce nije slucaj. Jer oni dobiju od tebe arhivsku oznaku poruce i kopiraju, ne zanima ih sta je unutra. A tematsko istrazivanje je papreno skupo.
Може да се поручи и само одређени садржај из фасцикле.
Нпр. та фасцикла, само извештаји из Србије.

Не ради увек како треба, али углавном заврши посао.
Одговори

(17-01-2018, 06:10 PM)Прст_у_ока_латиници Пише:  Јели има било шта од Бејлија и Камп Х, његов време у Истанбули и Кајро
Поготово кад је добио наредбу за Камп Х, или кад се од њега најпрво почело да говори!
У књизи Падобранци, Патриоте и Паартизана
Страница 130
Хеатхер Вилијамсз

https://books.google.co.uk/books?id=OYCj...0x&f=false

Камп Х је имао најмање 16 КОМУНИСТА као регруте у Септембар 1941 године?

U avgustu 1941 je od SIS odredjen za regrutovanje , posle cistke u SOE. Bio je tada sef jugoslovenske sekcije. KOmplikovanija je to prica, to je projekat SIS jos sa pocetka rata i deo vece strattegije koja je potom prihvacena. Da, pretezno su regrutovani "levicari", jer se smatralo da su oni najpogodniji za sabotazne stvari i uopste za aktivnosti "pete kolone" u okupiranim zemljama.

Nije, oni su pronalazeni i upucivani na obuku po kampovima tokom 1942.

Kairska soe je primila oko 40-50 regruta jugoslovenskog porekla (hrvata), komunista ili vrlo bliskih komunistima.
Одговори

(17-01-2018, 06:53 PM)ватхра Пише:  Да ли је тачан датум, и да ли је сигурно да није било неких мисија у то време?

Bilo je misija koje su od novembra -decembra dobijale naredjenje da se povuku tajno i nadju partizane. Neki su krenuli (nekoliko njih je stradalo). Moguce je i da su naleteli na nekog zalutalog usput.

(17-01-2018, 04:40 PM)ватхра Пише:  Може да се поручи и само одређени садржај из фасцикле.
Нпр. та фасцикла, само извештаји из Србије.

Mozes da mi posaljes kontakt neki na pp?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 24 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним