Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Ово треба да је у Дворовима код Бијељине септембра 1944. Сликано кад и оне Дражине фотографије са муслиманским лидерима.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Неке униформе личе на вермахтове или се мени ипак чини?

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Устаници на Руднику ,лета 1941. године
Извор:Адам Милетић
[Слика: negativi-8.jpg]
Одговори

Prava Srbija, a bezimena.
Одговори

Moguce da je na ovoj slici nared Slavko Cvetic, sto su ga obesili Nemci.
Da li imamo njegovu sliku, kao i sliku por Gage Topalovica, komand Rudnickog korpusa.?
Одговори

(22-04-2018, 07:58 PM)Mario Пише:  Капетан Славко Цветић командант 2. Таковског батаљона 1. Равногорског корпуса
[Слика: Kapetan_Slavko_Cvetic_komandant_2._Takov...Ravnog.jpg]
Има ова Цветићева слика ,Марио је лепо обојио!Немам слику Топаловића.
Одговори

Ево мало боља
[Слика: 31404306-1011089202382001-53020475983187...nkolor.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Da to je ta, ali ne vidim ga gore.
Ima jedna Gagina u MS Albumu 4 kniga.
Одговори

Има и једна у првом тому, предратна.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Ђенерал Михаиловић на комунистичком стубу срама!Храбар и поносaн на свој народ и своју Отаџбину,не поколебљивог држања и погледа!Као што је увек и био!Хтели су да угасе Србију комунисти тиме што су њега оптужили за издају и ратне злочине,а на крају ће истина и правда изаћи на видело!Србија ће опстати ,и скинуће се љага са Дражиног имена!Као и са имена свих припадника ЈВуО...
[Слика: 3854387.jpg]
Одговори

Ова прва фотографија је постављена скоро на форуму, потписана је као "Гардисти лета 1944. у околини Тополе". Прва двојица што стоје с десна су и на другој фотографији са љотићевцима, сликано је на истом месту, и наводи се да је фотографисано 1944. у Топлици, што је вероватније.

Је л' било контакта Калабићевих са љотићевским Петим пуком тамо у време расинско-топличке операције, нешто се не сећам?

[Слика: 1944-1.jpg]

[Слика: 1944-2.jpg]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Мајор Миливој Вуксановић(са штапом),командант 1.Личког корпуса(Велебитски корпус)ДЧД.
[Слика: 1.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Треба што мање писати о љотићевцима као о Националним снагама ! Јер видиш Николај да су се повампирили?Зар треба Љотић да се рехабилитује? Толико су зла нанели народу и Равногорском покрету да нису вредни спомена.
Одговори

Ма ја о њима мислим све најгоре, али хоћу да знам ако је било контакта са њима. Знам за неке јединице, није ми познато да је међу њима била и Гарда. Ако је ово уопште Гарда.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 20 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним