Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(07-02-2019, 09:32 PM)Петар Пише:  
(07-02-2019, 09:07 PM)Бенито Пише:  
(07-02-2019, 07:39 PM)Петар Пише:  Што се тиче убиства Александра Павловића Герле,у хроници Горњег Црниљева Љупка Миловановића пише овако.Четнички штаб са Николом Калабићем налазио се у згради школе.Никола пошаље једног од својих људи код Александра Симића да им обезбеди храну и допреми до школе.Овај изађе и не схвативши где треба да иде погреши и оде код куће Павловића,који је био сеоски кмет и добар Калабићев пријатељ.Каже му да га је послао Никола за храну за људство.Александар сав изнервиран јер му је тај дан једно од унучади упало у рупу са кречом и једва остало живо,опсова придошлицу,и онога ко га је послао одбивши да спреми храну.Овај се врати и каже Калабићу како је било.Никола и даље не схватајући о ком се човеку ради пошаље двојицу четника по Александра.Кад су дошли,и обавестили Николу да су га довели,он рече да иду и да га убију.Они без речи одоше ка оближњем потоку,звани Изворац испод Бељича кућа.Кад ови одоше један четник из Николине прање рече,,Зар,Никола најбољег пријатеља да убијеш?Којег пријатеља,одговори Никола.Онај повика,,Александра Герлу!Никола се помами од беса,тек сад схватајући о кавој се забуни овде ради и рече овоме,,Трчи да га пусте.Само изаже овај у школско двориште чу се пуцањ у потоку.Било је касно.
Ако имаш да крчиш неку њиву, па немаш са чим да припалиш ватру да изгори грање, та ти је књига идеална за потпалу. Ваистину!
Књигу сам навео зато што је догађај из Црниљева.Нека њиве.Моја је,макар и коровила.
Није битна њива, немој да се нађеш увређен, него паљевина. Већину књига тих општинских писаца треба спалити, да не трују децу.
Ево,сам тај опис показује колико се тај што је то написао разуме и у ДСР и у Калабића.
Наредио да убију неког човека, зато што му је други човек рекао да је тај псовао. Нит је проверио ко је, одма је отишао Јапанац и зацаклила четничка кама. За сваки случај! А после ћемо да видимо о чему се ради. Па, то су могли да напишу само они који су хтели да се додворе општинском СК и Удби.
Одговори

Ипак се чуо пуцањ.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

То је неки постмодерниста.Баја
Одговори

(07-02-2019, 09:48 PM)ЈВуО-КГ Пише:  
(07-02-2019, 08:56 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(07-02-2019, 08:08 PM)ЈВуО-КГ Пише:  Зна ли се отприлике која јединица је највише неутралисала непријатељских војника,свих укупно, не само Немаца?
Трабало би да су Рачићеве јединице.

Ако би гледали по теренској активности то би био најлогичнији одговор.

п.с. Прочитао сам "Књигу о Рачићу" одлична је.

Хвала!
Одговори

Ali bez potoka se ne moze pa to ti je.
Одговори

(08-02-2019, 12:26 AM)Мића Адмирал Пише:  Ali bez potoka se ne moze pa to ti je.
КидањеКидањеКидањеКидање
Одговори

(08-02-2019, 12:26 AM)Мића Адмирал Пише:  Ali bez potoka se ne moze pa to ti je.

Иста ситуација свугде. Само се питам како се удба не сети, кад већ имамо воденицу поточару, да осмисли и четника поточара.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(08-02-2019, 04:25 AM)Перун Пише:  
(08-02-2019, 12:26 AM)Мића Адмирал Пише:  Ali bez potoka se ne moze pa to ti je.

Иста ситуација свугде. Само се питам како се удба не сети, кад већ имамо воденицу поточару, да осмисли и четника поточара.

У овом случају поток није битан,Али у неким другим случајевима је потребан.
Одговори

Милославе, прочитах данас неко јавно писмо које је Сергеј Трифуновић послао Јеврејској општини у којој се правда због једне изјаве. Није битно које, јер није ни тема мог питања.
Углавном, у том правдању, он је напоменуо да му је деда ( очигледно по мајци) од Ивковића из Требиња и д је њих 36 чланова фамилије настрадало од " фашизма" ( није прецизирао тачно од кога).
На ово му се јавио неки друг на Твитеру који га је исправио и написао да је прави број 39.
"Заборавио си троје младих људи које су са ове стране Дрине заклали четници Драгутина Кесеровића".
Да ли знаш случајно нешто о три млада Ивковића које су заклали Кесерови четници?
Одговори

Како бих знао...
Одговори

Набавио сам на ову тему, ако неко види нека одговори.
Одговори

[Слика: lovcen.jpg]
Како коментаришете ово?
Одговори

(13-02-2019, 12:39 PM)Српски Четник Пише:  [Слика: lovcen.jpg]
Како коментаришете ово?

Ау, ево још једног Smile Добродошао друже "четниче", неко ће већ одговорити. Ако се нађе коме није досадило.
Одговори

(13-02-2019, 01:53 PM)Жаре Пише:  
(13-02-2019, 12:39 PM)Српски Четник Пише:  [Слика: lovcen.jpg]
Како коментаришете ово?

Ау, ево још једног Smile Добродошао друже "четниче", неко ће већ одговорити. Ако се нађе коме није досадило.
Znam da je to ljotićevska propaganda, ali me zanima od kad Crnogorci kažu "promaknuo"?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 15 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним