Оцена Теме:
  • 56 Гласов(а) - 4.45 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Не верујем да је то гарда.Мада ко зна можда је и гарда.Додуше подржавам заједничку борбу против црвених ма ко год био Smile

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

(08-02-2019, 08:07 PM)Mario Пише:  Не верујем да је то гарда.Мада ко зна можда је и гарда.Додуше подржавам заједничку борбу против црвених ма ко год био Smile

Не ваља тако. Лоша ти је поставка! Марио, Марио... Јок

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(08-02-2019, 08:07 PM)Mario Пише:  Додуше подржавам заједничку борбу против црвених ма ко год био Smile

Немој то нама Шумадинцима да причаш, ми их најбоље знамо. Smile

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Борци Прве мачванске бригаде Мачванског корпуса током извиђања. Први у колони Борисав Дрезгић из Мачве:

[Слика: image.jpg]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Млади Коста Пећанац(стоји у средини),са својом четом, почетком 20. века
Извор:Трифун Дракулић
[Слика: 51842405-1219019478255638-273781517757448192-o.jpg]
Одговори

Горњи ред,Драгиша Вељовић,Спасоје Белоица,Драго Сташевић,седе Вучина Сташевић,Милан Сташевић и Радоје Коматовић.Фотографија из 1943/44.године.
[Слика: image.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Мајор Трифун Ћосић, помоћник команданта 2. равногорског корпуса. Солунац, резервни официр, уочи рата учитељ у селу Пријевор код Чачка. Убијен од комуниста после рата
[Слика: 2.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Четници са Народом,негде у Северној Босни.
[Слика: CETNICI.jpg]
Одговори

(11-02-2019, 06:10 AM)Mario Пише:  Мајор Трифун Ћосић, помоћник команданта 2. равногорског корпуса. Солунац, резервни официр, уочи рата учитељ у селу Пријевор код Чачка. Убијен од комуниста после рата
[Слика: 2.jpg]
И кључни човек за бајку о Калабићевој "издаји" Драже.
Одговори

(11-02-2019, 11:39 AM)Бенито Пише:  
(11-02-2019, 06:10 AM)Mario Пише:  Мајор Трифун Ћосић, помоћник команданта 2. равногорског корпуса. Солунац, резервни официр, уочи рата учитељ у селу Пријевор код Чачка. Убијен од комуниста после рата
[Слика: 2.jpg]
И кључни човек за бајку о Калабићевој "издаји" Драже.

Госн Бенито, јел може нешто више о овоме? Не пали ми лампица, можда је већ помињано...
Одговори

Поручник Радосав Ивановић-Судија, родом из села Башина недалеко од Смедеревске Паланке.Командант Лепеничке бригаде 2.Шумадијског корпуса.Страдао 4. септембра 1944. године код села Јежевице недалеко од Ужичке Пожеге у борби са комунистима.
Извор:;Немања Девић
[Слика: 51849607-10216863423525188-131752146189156352-o.jpg]
Одговори

Други Равногорски корпус,говор војводе Љубићког Предрага Раковића,уједно и заклетва нових регрута
[Слика: 2-rav-korp.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

(12-02-2019, 10:49 AM)Милош Шарац Пише:  Поручник Радосав Ивановић-Судија, родом из села Башина недалеко од Смедеревске Паланке.Командант Лепеничке бригаде 2.Шумадијског корпуса.Страдао 4. септембра 1944. године код села Јежевице недалеко од Ужичке Пожеге у борби са комунистима.

Тј. тешко је рањен 4. септембра 1944., умро је две недеље касније у корпусној болници у Рачи Крагујевачкој (у Карађорђевом дому). Постоји и фотографија кад га рањеног транспортују у болницу.

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

(12-02-2019, 04:54 PM)Николај Пише:  
(12-02-2019, 10:49 AM)Милош Шарац Пише:  Поручник Радосав Ивановић-Судија, родом из села Башина недалеко од Смедеревске Паланке.Командант Лепеничке бригаде 2.Шумадијског корпуса.Страдао 4. септембра 1944. године код села Јежевице недалеко од Ужичке Пожеге у борби са комунистима.

Тј. тешко је рањен 4. септембра 1944., умро је две недеље касније у корпусној болници у Рачи Крагујевачкој (у Карађорђевом дому). Постоји и фотографија кад га рањеног транспортују у болницу.

Чини ми се или ме сећање добро не служи да је та фотографија била постављена на форуму?

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 25 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним