Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(16-06-2019, 02:33 PM)Горски штаб 52 Пише:  Хвала на одговору.

Такође, занима ме судбина још неких команданата корпуса. Пошто у "Дражи" нема података за све како су завршили, а по интернету за сваког од њих има свакаквих, више или мање "црвених", верзија итд.

Конкретно: Жика Марковић, Видачић, Калаитовић, Цветић, Музикравић, "Пазарац", Нешко Недић...

Чија судбина од наведених је позната?

Видачић - Требињска шума 1945. Остао, није се повукао са главнином снага, убијен од партизанских потјера. Марковић такође. Пазарац емигрирао, Удба га киднаповала из Аустрије 1953, неразјашњене околности...
Одговори

Људи јел имају икакве информације везано за књиге које се могу и где узети у РС?

Ако ко има какве информације мени добро.
Одговори

(21-06-2019, 11:50 PM)Топић Пише:  Људи јел имају икакве информације везано за књиге које се могу и где узети у РС?

Ако ко има какве информације мени добро.

Књижара Ризница у Бањалуци.
Одговори

Каква је судбина Душана Лазаревића, начелника штаба 2. равногорског корпуса, шта се дешавало с њим након Раковићеве погибије?
Одговори

(23-06-2019, 09:47 PM)Горски штаб 52 Пише:  Каква је судбина Душана Лазаревића, начелника штаба 2. равногорског корпуса, шта се дешавало с њим након Раковићеве погибије?

У лето 1947 заробљен са братом Јованом ( 1922 - 1996 ).
Од Војног суда у Краљеву осуђен на смрт и стрељан.
Одговори

Зар није убијен и затвору у Ваљеву? Јеси ли сигуран за 1947?
Одговори

(24-06-2019, 10:55 AM)Милослав Самарџић Пише:  Зар није убијен и затвору у Ваљеву? Јеси ли сигуран за 1947?
У праву си није Краљево, него Ваљево.
За годину ми је рекао Аца Ранковић, који је био на робији са Душановим братом Јованом.
Драган Марковић у књ. Под заставом Другог равног. корпуса не наводи годину, а Давидовић и Тимотијевић у Затамњеној прошлости наводе 1945.
Одговори

Тачније ти је то сведочење, у Затамњеној прошлости су неки датуми смрти су написани погрешно. Ненамерно- наравно.
Одговори

И то што кажеш.
У Ваљеву, на суђењу била им је мајка, која је на глас клела комунисте па су је избацили.
Јован је одлежао 18 од 20 година робије. Радио је у КВ Магнохрому.
Одговори

У реду, онда Ваљево 1947.
Одговори

Како се из Голготе извуче Кап Драгиша Нинковић из Дића код Љига.Је ли што писао у емиграцији?
Одговори

(25-06-2019, 05:11 PM)РежисерСтари Пише:  Како се из Голготе извуче Кап Драгиша Нинковић из Дића код Љига.Је ли што писао у емиграцији?
Он се вратио и био је око Љига у зиму 1944/45.
Мислим да није писао.
Одговори

Одговори

Ово је Србин! Ово је пуковник! Ово је војска !

Официр,старог кова, не по годинама, већ по схватањима. Оно што фали Србији! Нема руског гузичартсва нема антиамериканизма, право на марву швапску и у објашњење приглупом пуку како стоје ствари и како се хватају континуитети у политици и ратовима као последицама лоше или намерно изазване лоше политике.

Пуковниче,свака част!
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 34 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним