Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(15-09-2019, 11:30 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(14-09-2019, 12:15 PM)Филип Ђукић Пише:  Добар дан господине Самарџићу, већ дуго слушам ваше интервјуе на Јутјубу, па сам направио налог желећи да вас питам да ли сте ви, или још неки нормалан историчар, дали одговор на ову гадост?
https://www.telegraf.rs/vesti/srbija/146...ideti-foto
То је од пре једно 4 године, било је овде на форуму више одговора.
Аха добро.Сваки пут када се расправљам са неким залуђеницима, они ми пошаљу то.Потражићу на форуму, хвала у сваком случају.Smile
Одговори

Јуче на обележавању 75. годишњице операције Халијард онај тутубан отишао у Прањане, не помену четнике, нити Чичу, али партизане и њихове устанке бар 3 пута, па докле ћемо више да слушамо те црвене бајке, што не оде са Скотом у кућу смрада, ближе им било, да не бију толики пут...
Одговори

Postovani, Miloslave da li ce biti "Pogleda" ove godine na sajmu knjiga ?
Одговори

На жалост, неће. Сада више радимо филмове.
Одговори

Да ли је истина да је војвода Ђујић становнике села Кањане назвао "неком врстом Хрвата православне вјере"?
Одговори

(19-09-2019, 12:14 PM)Филип Ђукић Пише:  Да ли је истина да је војвода Ђујић становнике села Кањане назвао "неком врстом Хрвата православне вјере"?
Јесте. Зато што су ишли у партизане (под команду Хрвата). Али после су прешли у четнике.
Одговори

(19-09-2019, 05:20 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(19-09-2019, 12:14 PM)Филип Ђукић Пише:  Да ли је истина да је војвода Ђујић становнике села Кањане назвао "неком врстом Хрвата православне вјере"?
Јесте. Зато што су ишли у партизане (под команду Хрвата). Али после су прешли у четнике.
Хвала Smile
Још ме занима како се звао трећи четнички војвода, поред Бирчанина и Пећанца, којем је Влада Краљевине почетком априла 1941. поверила задатак да организује отпор у случају окупације?
Одговори

Војвода Мина Станковић. Умро у Америци.
Одговори

Зашто су Манојла Кораћа овде потписали као "Будимир"?

[Слика: EEr-Ro-FXs-AAw-p-M.jpg]

"Не бојте се Турака је мало, а нас је много, они се бију за господство, а ми за Слободу, да можемо данути душом" - Карађорђе Србима пред ослобођење Баточине марта 1804. године
Одговори

Ваљда грешка новинара.
Одговори

Хвала, заборавио сам још да питам како се звао онај председник општине Дивци, Петровић, кога су заклали комунисти и зашто су га заклали?
Одговори

(19-09-2019, 10:33 PM)Филип Ђукић Пише:  Хвала, заборавио сам још да питам како се звао онај председник општине Дивци, Петровић, кога су заклали комунисти и зашто су га заклали?

Велисав Петровић, рехабилитован пре пет година

http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.ht...predsednik
Одговори

(20-09-2019, 08:35 AM)Mitic Пише:  
(19-09-2019, 10:33 PM)Филип Ђукић Пише:  Хвала, заборавио сам још да питам како се звао онај председник општине Дивци, Петровић, кога су заклали комунисти и зашто су га заклали?

Велисав Петровић, рехабилитован пре пет година

http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.ht...predsednik
Хвала Smile
Одговори

(19-09-2019, 07:20 PM)Николај Пише:  Зашто су Манојла Кораћа овде потписали као "Будимир"?

[Слика: EEr-Ro-FXs-AAw-p-M.jpg]

Грешка.Проверићу име оца
па да случајно нису се пребацили.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 1 Скривени Корисник(а), 15 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним