Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(02-03-2020, 09:17 PM)Сиви_соко Пише:  Интересује ме да ли неко има информације Велимиру Милошевићу припаднику ЈВО. По причи старијих људи он је био официри. Пре рата је живео у селу Врановац код Јагодине. Претпостављам да је припадао некој локалној јединици. Ако неко има информације био бих захвалан.

Ако мислиш на поручника Велимира Милошевића,имаш податке овде на форуму или на сајту сигурно.
Одговори

Је ли ти познато да ли је неко у ВА истраживао Рогатичку бригаду/срез?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(05-03-2020, 11:42 AM)Перун Пише:  Је ли ти познато да ли је неко у ВА истраживао Рогатичку бригаду/срез?

Није.
Одговори

Гдине Милославе, јел ово беше Ваш филм? Ево линка

https://www.youtube.com/watch?v=uxe1gmsC9ds

Објавила је Фејсбук страница "Халијард мисија". Амерички пилоти носе беле крзнене капе
Одговори

Самарџић је помињао да има нешто везано за Рогатичку бригаду?Ваљало би некад нешто о њима објавити,процентуално можда и најстрадалнији.
Одговори

(06-03-2020, 05:05 PM)Mitic Пише:  Гдине Милославе, јел ово беше Ваш филм? Ево линка

https://www.youtube.com/watch?v=uxe1gmsC9ds

Објавила је Фејсбук страница "Халијард мисија". Амерички пилоти носе беле крзнене капе

То је Кинотекин филм, који смо откупили за наше филмове.
Одговори

(06-03-2020, 05:18 PM)РежисерСтари Пише:  Самарџић је помињао да има нешто везано за Рогатичку бригаду?Ваљало би некад нешто о њима објавити,процентуално можда и најстрадалнији.

Имам само списак са око 500 погинулих.
Одговори

(06-03-2020, 09:49 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(06-03-2020, 05:18 PM)РежисерСтари Пише:  Самарџић је помињао да има нешто везано за Рогатичку бригаду?Ваљало би некад нешто о њима објавити,процентуално можда и најстрадалнији.

Имам само списак са око 500 погинулих.

Прегледао сам 70% фасцикли Романијског корпуса и разочарао се. Сваки други документ носи следећи назив:

,,Наређење команданта корпуса команданту 1. сарајевске бригаде...”

Остали нешто случно само није бригаде него среза сарајевског. Ништа од спискова одликованих, унапређених, формације,...

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Па кажем ја - јединице у Босни, туга и јад. У документованом погледу.
Одговори

(06-03-2020, 10:55 PM)Перун Пише:  
(06-03-2020, 09:49 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(06-03-2020, 05:18 PM)РежисерСтари Пише:  Самарџић је помињао да има нешто везано за Рогатичку бригаду?Ваљало би некад нешто о њима објавити,процентуално можда и најстрадалнији.

Имам само списак са око 500 погинулих.

Прегледао сам 70% фасцикли Романијског корпуса и разочарао се. Сваки други документ носи следећи назив:

,,Наређење команданта корпуса команданту 1. сарајевске бригаде...”

Остали нешто случно само није бригаде него среза сарајевског. Ништа од спискова одликованих, унапређених, формације,...
Јел си гледао Команда Оперативних јединица и Истакнутог дела ВК?
Одговори

Нисам стигао све да погледам али свакако сам планирао да завршим Романијски и пређем на Остојића. Ово до сада што сам прошао нисам затекао неколико докумената који су на више од једне стране.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

.
Мислим да је ово најтачније сведочење, додуше и најискренијег Ознаша, о месту погубљења мученика нашег Драгољуба Ђенерала....


Вреди погледати до самог краја!
.

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

То је фингирано стрељање лажног Драже.
Одговори

(10-03-2020, 05:57 PM)Шумадинац Пише:  .
Мислим да је ово најтачније сведочење, додуше и најискренијег Ознаша, о месту погубљења мученика нашег Драгољуба Ђенерала....


Вреди погледати до самог краја!
.
Ти још ниси одгледао филм Генерал Дража Михаиловић?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 24 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним