Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Poštovani gospodine Samardžiću,
već nekoliko puta sam čuo od Jovana Otaševića da je UDB-a poslala Gišku da ubije Momčila Đujića. Da li je to istina? Ako jeste, interesuje me čitava priča. Kada je to bilo, zašto likvidacija nije uspela, ko je izdao naređenje, ko je tada bio predsednik SIV-a, da li su visoki funkcioneri SFRJ bili upoznati sa "operacijom", da li je Đujić nakon toga vrbovao Gišku za srpsku stvar, itd...
Unapred hvala na odgovoru. Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(19-02-2014, 06:01 PM)Vlad Alekš Пише:  Poštovani gospodine Samardžiću,
već nekoliko puta sam čuo od Jovana Otaševića da je UDB-a poslala Gišku da ubije Momčila Đujića. Da li je to istina? Ako jeste, interesuje me čitava priča. Kada je to bilo, zašto likvidacija nije uspela, ko je izdao naređenje, ko je tada bio predsednik SIV-a, da li su visoki funkcioneri SFRJ bili upoznati sa "operacijom", da li je Đujić nakon toga vrbovao Gišku za srpsku stvar, itd...
Unapred hvala na odgovoru. Smile
На жалост, то ми није познато.
Одговори

(19-02-2014, 06:39 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(19-02-2014, 06:01 PM)Vlad Alekš Пише:  Poštovani gospodine Samardžiću,
već nekoliko puta sam čuo od Jovana Otaševića da je UDB-a poslala Gišku da ubije Momčila Đujića. Da li je to istina? Ako jeste, interesuje me čitava priča. Kada je to bilo, zašto likvidacija nije uspela, ko je izdao naređenje, ko je tada bio predsednik SIV-a, da li su visoki funkcioneri SFRJ bili upoznati sa "operacijom", da li je Đujić nakon toga vrbovao Gišku za srpsku stvar, itd...
Unapred hvala na odgovoru. Smile
На жалост, то ми није познато.

Emisija "Goli život", ne znam tačno u kom delu Otašević priča o atentatu na Đujića. Ne znam da li su priče istinite, ali interesantne su. Smile
http://www.youtube.com/watch?v=WzUhHUuqGpc

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(18-02-2014, 07:04 PM)Милослав Самарџић Пише:  Одред је уништен у јесен 1943.

Од комуниста ?

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
Одговори

(20-02-2014, 04:08 PM)Мањача Пише:  
(18-02-2014, 07:04 PM)Милослав Самарџић Пише:  Одред је уништен у јесен 1943.

Од комуниста ?
Да.
Одговори

Пошто није настављена тема са старог сајта, занима ме зна ли се нешто више о жртвама код јаме у Миљевини, постоји ли бар део списка њихових имена, да ли је извршена есхумација? И постоји ли нека иницијатива да се им се подигне споменик, ипак то сада припада РС..
Одговори

Овде сам објавио најновије што сам сазнао:
http://www.pogledi.rs/jama-ponor-kod-foce/
Одговори

(19-02-2014, 06:01 PM)Vlad Alekš Пише:  Poštovani gospodine Samardžiću,
već nekoliko puta sam čuo od Jovana Otaševića da je UDB-a poslala Gišku da ubije Momčila Đujića. Da li je to istina? Ako jeste, interesuje me čitava priča. Kada je to bilo, zašto likvidacija nije uspela, ko je izdao naređenje, ko je tada bio predsednik SIV-a, da li su visoki funkcioneri SFRJ bili upoznati sa "operacijom", da li je Đujić nakon toga vrbovao Gišku za srpsku stvar, itd...
Unapred hvala na odgovoru. Smile

To je у једним новинама прије пар година изјавила и Гишкина мајка, али према њеној изјави сам Божовић је одустао од тога јер је видио кога треба да убије... Сад не знам колико је вјеродостојно све то.
Одговори

Господине Самарџићу, колико је Пећанац пред рат имао војвода ?

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
Одговори

Не знам, не верујем да их је било много, тек од 1941. број се нагло повећава.
Одговори

Појавио се текст на интернету у коме пише да је Јуре Францетић рођени ујак Бориса Тадића.Да ли је то истина?Текст је објављен на сајту www.srbijadanas.net
Одговори

(21-02-2014, 06:00 PM)ХраброСрце Пише:  
(19-02-2014, 06:01 PM)Vlad Alekš Пише:  Poštovani gospodine Samardžiću,
već nekoliko puta sam čuo od Jovana Otaševića da je UDB-a poslala Gišku da ubije Momčila Đujića. Da li je to istina? Ako jeste, interesuje me čitava priča. Kada je to bilo, zašto likvidacija nije uspela, ko je izdao naređenje, ko je tada bio predsednik SIV-a, da li su visoki funkcioneri SFRJ bili upoznati sa "operacijom", da li je Đujić nakon toga vrbovao Gišku za srpsku stvar, itd...
Unapred hvala na odgovoru. Smile

To je у једним новинама прије пар година изјавила и Гишкина мајка, али према њеној изјави сам Божовић је одустао од тога јер је видио кога треба да убије... Сад не знам колико је вјеродостојно све то.

Evo, rekoše mi sada drugari da su sinoć na televiziji Prva gledali emisiju o udbinim ubicama. Pa su između ostalog spomenuli i slučaj "Giška & Đujić". Pokušaću da pronađem na internetu.

(24-02-2014, 01:03 PM)четнички курир Пише:  Појавио се текст на интернету у коме пише да је Јуре Францетић рођени ујак Бориса Тадића.Да ли је то истина?Текст је објављен на сајту www.srbijadanas.net

Mislim da je nebitno ko je bio ujak Borisa Tadića. Mnogo bitnija stvar jeste ta što mu je pokojni otac bio partizan, komunista, praksisovac. Prijatelj Dobrice Ćosića. Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(24-02-2014, 01:03 PM)четнички курир Пише:  Појавио се текст на интернету у коме пише да је Јуре Францетић рођени ујак Бориса Тадића.Да ли је то истина?Текст је објављен на сајту www.srbijadanas.net
Не браним Тадића, далеко од тога, чак о њему имам веома лоше мишљење, пре бих рекао да је истина ово што пише "Политика" http://www.politika.rs/rubrike/tema-dana...om.sr.html

О војводи Ћујићу од 01:15:30
Одговори

(24-02-2014, 01:03 PM)четнички курир Пише:  Појавио се текст на интернету у коме пише да је Јуре Францетић рођени ујак Бориса Тадића.Да ли је то истина?Текст је објављен на сајту www.srbijadanas.net
Почела предизборна кампања па се политичари такмиче ко ће кога више да увреди.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 2 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним