Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(08-12-2021, 10:38 PM)Monarhist Пише:  Ако може да одговори Милослав, Никочај или било ко од фпурмаша. Читам сад нека хрватска писанија и тврде да су четници починили масовне злочине у Имотском (зна се, клали, силовали и све по реду) а и да је Динарска дивизија исто тако масовно поубијала неке хрватске цивиле и рањене партизане после битке за Грачац. Као извор углавном користе комунистичке зборнике ( а комунисти су великосрби по њима наравно), књигу "Поп издаје" и ХДА архиве ваљда. Колико истине има у овоме?
Највећи масовни злочин над Хрватима починила је 7. СС дивизија. Павелићева машинерија известила је да су то учинили четници. Могуће да су то прихватили и комунисти и да се преноси и данас.
Исто тако, четницима су прописани и италијански злочини.
Хрвати су објавили списак злочина по извршиоцима и четници су на последњем месту. То на територији ХР. Када се између обзир и територија данашње БиХ, четници су убили око 2.000 хрватских цивила.
Одговори

Питање за господина Самарџића...
Да ли је у покрету генерала Драже Михаиловића било и слободних зидара и ако јесте да ли су и колико они помогли неким својим контактима борби против комуниста и Немаца ?

Остао сам војник убеђен да народ треба да да реч на крају. Убеђен сам да сам био на правом путу. - Генерал Дража Михаиловић
Одговори

(09-12-2021, 01:12 PM)sagus Пише:  Питање за господина Самарџића...
Да ли је у покрету генерала Драже Михаиловића било и слободних зидара и ако јесте да ли су и колико они помогли неким својим контактима борби против комуниста и Немаца ?

Прича се да јесте, на пример Владимир Бјелајчић, иначе старешина Савеза сокола. Али у четничким документима не помиње се та организација.
Иначе антимасонска изложба 1941. у Београду била је маска за обрачун са елитом и посебно интелигенцијом која је масовно подржавала Дражу. Нашли су неке масоне и уз њих похапсили многе друге, па да не би јавност негативно реаговала, за све су рекли да су масони. После изложбе уследило је масовно хапшење.
Одговори

(09-12-2021, 06:43 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(09-12-2021, 01:12 PM)sagus Пише:  Питање за господина Самарџића...
Да ли је у покрету генерала Драже Михаиловића било и слободних зидара и ако јесте да ли су и колико они помогли неким својим контактима борби против комуниста и Немаца ?

Прича се да јесте, на пример Владимир Бјелајчић, иначе старешина Савеза сокола. Али у четничким документима не помиње се та организација.
Иначе антимасонска изложба 1941. у Београду била је маска за обрачун са елитом и посебно интелигенцијом која је масовно подржавала Дражу. Нашли су неке масоне и уз њих похапсили многе друге, па да не би јавност негативно реаговала, за све су рекли да су масони. После изложбе уследило је масовно хапшење.
Захваљујем на одговору

Остао сам војник убеђен да народ треба да да реч на крају. Убеђен сам да сам био на правом путу. - Генерал Дража Михаиловић
Одговори

Питање за господина Самарџића.
Да ли иамте слику Капетана Андреја глушича, Ратомира чотића и Јожа Хлебеца(по могућности ратне слике).
Одговори

(10-12-2021, 08:18 PM)Војвода Бечејски Пише:  Питање за господина Самарџића.
Да ли иамте слику Капетана Андреја глушича, Ратомира чотића и Јожа Хлебеца(по могућности ратне слике).

На жалост, немам.
Одговори

(10-12-2021, 10:09 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(10-12-2021, 08:18 PM)Војвода Бечејски Пише:  Питање за господина Самарџића.
Да ли иамте слику Капетана Андреја глушича, Ратомира чотића и Јожа Хлебеца(по могућности ратне слике).

На жалост, немам.

Уреду.
Одговори

Да ли је матјажева војска била једини покрет отпора од комунистичке окупације после 1945? Негде сам прочитао да је било око 8000 припадника и цетри су били у Трсту, Марибору, Градцу, Целову, Слазбургу и Похорју.
Њихова парола је била За свободу, краља ин домовино.
Одговори

(27-11-2021, 04:57 PM)Војвода Бечејски Пише:  Помаже Бог 
Занима ме да ли иманте информације да ли су се словеначки четници борили против словеначких домобрана и ако јесу да ли ми можете картко описати.

Везано за ово питање, да ли су неки словеначки партизани или домобрани прелазили у четнике?
Одговори

[Слика: Screenshot-1.png]
Да ли је овај Документ Оригиналан?
[Слика: 260628163-282848753779244-2160684533669469963-n.jpg]
Одговори

(10-12-2021, 10:53 PM)Антитоталитаран Пише:  
(27-11-2021, 04:57 PM)Војвода Бечејски Пише:  Помаже Бог 
Занима ме да ли иманте информације да ли су се словеначки четници борили против словеначких домобрана и ако јесу да ли ми можете картко описати.

Везано за ово питање, да ли су неки словеначки партизани или домобрани прелазили у четник
Мајор Јанез је са совјим целим партизанским долењским одредом прешао у четнике. А негде сам прочитао да током битке на Грчарицама љубљанском одреду придружено 20 домобрана(не знам колико је истина ово за домобране)
Одговори

(10-12-2021, 10:53 PM)Антитоталитаран Пише:  
(27-11-2021, 04:57 PM)Војвода Бечејски Пише:  Помаже Бог 
Занима ме да ли иманте информације да ли су се словеначки четници борили против словеначких домобрана и ако јесу да ли ми можете картко описати.

Везано за ово питање, да ли су неки словеначки партизани или домобрани прелазили у четнике?

Сигурно није било неке веће борбе, можда нека чарка. Све време била је прича да домобрани пређу у четнике, али то се није остварило, због генерала Рупника.
Мањих прелазака домобрана у четнике је било, а не бих рекао да су прелазили и партизани.
Одговори

(12-12-2021, 09:32 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(10-12-2021, 10:53 PM)Антитоталитаран Пише:  
(27-11-2021, 04:57 PM)Војвода Бечејски Пише:  Помаже Бог 
Занима ме да ли иманте информације да ли су се словеначки четници борили против словеначких домобрана и ако јесу да ли ми можете картко описати.

Везано за ово питање, да ли су неки словеначки партизани или домобрани прелазили у четнике?

Сигурно није било неке веће борбе, можда нека чарка. Све време била је прича да домобрани пређу у четнике, али то се није остварило, због генерала Рупника.
Мањих прелазака домобрана у четнике је било, а не бих рекао да су прелазили и партизани.
Хвала на одговору. Smile Smile
Одговори

Питање за Господина Самарџића.
Да ли можда знате да ли је било добровољаца из Бечеја,Бачке тополе и околних села, и да ли је био неки четник под презименом Драгославић(да је из наведене области)
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 3 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним