Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Da li znate nesto o Iliji Preočaninu  pripadniku Dinarske Divizije posle rata je živeo u Americi.
Одговори

(12-12-2021, 09:44 PM)Војвода Бечејски Пише:  Питање за Господина Самарџића.
Да ли можда знате да ли је било добровољаца из Бечеја,Бачке тополе и околних села, и да ли је био неки четник под презименом Драгославић(да је из наведене области)

Љотићеваца?
Не верујем, било је из Баната.
Нисам чуо.
Одговори

(15-12-2021, 03:52 PM)Luka Milošev Пише:  Da li znate nesto o Iliji Preočaninu  pripadniku Dinarske Divizije posle rata je živeo u Americi.

У ствари живи у Енглеској, упознао сам га кад сам био тамо. Загазио је увелико у десету деценију. Био је још дечак током рата.
Одговори

Da li je bilo Četnika u Banatu
Одговори

(15-12-2021, 08:04 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(15-12-2021, 03:52 PM)Luka Milošev Пише:  Da li znate nesto o Iliji Preočaninu  pripadniku Dinarske Divizije posle rata je živeo u Americi.

У ствари живи у Енглеској, упознао сам га кад сам био тамо. Загазио је увелико у десету деценију. Био је још дечак током рата.
Одговори

Da li znate ratni put Ilije Preočanina ili nešto o njemu jer mi je on rodjak.
Одговори

https://www.instagram.com/p/CWDQM-3MvcY/...=copy_link Da li je ovde Ilija Preočanin i njegov i da li su učestvovali u nekim bitkama.
Одговори

(16-12-2021, 02:53 PM)Luka Milošev Пише:  https://www.instagram.com/p/CWDQM-3MvcY/...=copy_link Da li je ovde Ilija Preočanin i njegov i da li su učestvovali u nekim bitkama.

Илија Преочанин је тачно у средини, иза, кравата са косим белим пругама.
Био је курир, и у биткама његове јединице.
Одговори

(15-12-2021, 09:42 PM)Luka Milošev Пише:  Da li je bilo Četnika u Banatu

Био је Банатски четнички одред, па корпус. Има на сајту, укуцај Банатски четнички одред.
Одговори

Да ли сте погледали последње емисије канала "Србија глобал", највеће грешке српске елите?
Да ли су вас консултовали за тему Вука Караџића?
Рекао бих да су о стварању Југославије приступили површно....
Одговори

(16-12-2021, 08:10 PM)DIDzM Пише:  Да ли сте погледали последње емисије канала "Србија глобал", највеће грешке српске елите?
Да ли су вас консултовали за тему Вука Караџића?
Рекао бих да су о стварању Југославије приступили површно....

Тај канал воде псеудоисторичари.
Одговори

Da li znate 10 najvecih bitaka Četnika i Partizana i koji ja je vojska imala vise pobeda.
Одговори

(16-12-2021, 08:10 PM)DIDzM Пише:  Да ли сте погледали последње емисије канала "Србија глобал", највеће грешке српске елите?
Да ли су вас консултовали за тему Вука Караџића?
Рекао бих да су о стварању Југославије приступили површно....

Јесам. Користили су и неке податке из књиге ''Тајне Вукове реформе''.
Одговори

(16-12-2021, 09:51 PM)Luka Milošev Пише:  Da li znate 10 najvecih bitaka Četnika i Partizana i koji ja je vojska imala vise pobeda.

Знам. 
Четници.
Имамо овде описано доста тих битака:
https://www.pogledi.rs/category/istorija...icki-front
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 3 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним