Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(20-08-2022, 08:42 AM)Милослав Самарџић Пише:  Неки су наставили да постоје, неки су се утопили у ЦДК, тј. Други СДК. Временом, сви су прелазили под Ђуришићевих команду, па на крају и Бококоторски корпус (новембра 1944).

Што значи да су на крају сви црногорски четници постали љотићевци

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

(20-08-2022, 09:35 AM)Шумадинац Пише:  
(20-08-2022, 08:42 AM)Милослав Самарџић Пише:  Неки су наставили да постоје, неки су се утопили у ЦДК, тј. Други СДК. Временом, сви су прелазили под Ђуришићевих команду, па на крају и Бококоторски корпус (новембра 1944).

Што значи да су на крају сви црногорски четници постали љотићевци

Кад се тако каже, онда звучи баш чудно.
Одговори

Формално је тачно, а суштински, многи то нису ни знали.
Одговори

(20-08-2022, 01:38 PM)Милослав Самарџић Пише:  Формално је тачно, а суштински, многи то нису ни знали.

А како јњ Павле био командант Црне Горе, ако је истовремено Лашић командант Црне Горе и Старог Раса?
Ко је командант Лимско-санџачког корпуса након хапшења мајора Јоксимовића?
Одговори

Павле је постао командант ЦГ после Лашићеве погибије. Не сећам се ово друго, има на сајту, Формација
Одговори

(20-08-2022, 05:48 PM)Милослав Самарџић Пише:  Павле је постао командант ЦГ после Лашићеве погибије. Не сећам се ово друго, има на сајту, Формација

Какав је то сајт?
Одговори

Овај сајт, линк Историја/Четници/Формацијска питања
Одговори

(20-08-2022, 05:48 PM)Милослав Самарџић Пише:  Павле је постао командант ЦГ после Лашићеве погибије. Не сећам се ово друго, има на сајту, Формација
A Воја Старог раса? 
А како се Павле наметнуо као командант Црне Горе. Он је у новембру био само командант црногорској дијела Санџака.
Одговори

(20-08-2022, 09:27 PM)Милослав Самарџић Пише:  Овај сајт, линк Историја/Четници/Формацијска питања
Нашао сам ово:

https://cgchetnik.tripod.com/jedinice.html
Одговори

(20-08-2022, 10:08 PM)Batara Пише:  
(20-08-2022, 09:27 PM)Милослав Самарџић Пише:  Овај сајт, линк Историја/Четници/Формацијска питања
Нашао сам ово:

https://cgchetnik.tripod.com/jedinice.html

Постоји команда Црне Горе одвојена од команде Лашића.
Одговори

Један коментар код Девића. Био је предугачак да га усликам. ?
Види, код Милослава је све циркус. Сећам се како сам ја са њим пролазио кад смо причали о серији Равна Гора пре десетак година. Унијат и сл. А сад и једна кратка напомена о дотичном господину. Недавно је објавио друго издање првог тома Албума српских четника генерала Драже Михаиловића у 1000 слика, наглашавајући да се ради о измењеном издању по питању текстова,али не и фотографија, да су поновљене све фотографије, само у бољој техници. Међутим у односу на прво издање у другом издању фали 6 фотографија, три из Првог равногорског, три из Другог равногорског корпуса., па друго издање може да буде Албум српских четника у 994 слике?. Но шалу на страну, ти си одрадио капиталан истраживачки посао са својим докторатом, и мастер је веома значајан, али докторат је заиста темељно и капитално дело у српској историографији. Човека треба судити по делима, а не по пореклу, вери или сличном, јер само онај које човек је на Божијем путу, а ти знаш шта су ти рекле и Владике и свештеници и професори на Богословском факултету. Поздрав и идемо даље.
Одговори

Видео сам, Гаврило Грбан из Министарства вера.
Колико се сећам, бранио је серију "Равна Гора", кад сам је ја критиковао.
Да, видео је да недостаје ових шест слика. Промакло ми, промакло рецензентима, само он је видео. Исправићу кад буде ново издање.
Не знам шта друго да кажем? Човек има свој став, такав је какав је.
Да, могу да додам да сте ви, чланови форума, овде, као и код мене на ФБ, много слободнији, нико вам не спречава критику, него што је случај тамо.
Имам утисак да Немања тамо окупља поштоваоце свог лика и дела.
Док овде критикује ко шта хоће.
Наравно, наставите, само кажем.
Одговори

Има и код Девића коментара који Вас бране. У сваком случају, чини ми се да је ово нека намештаљка. Девић је очигледно већ дуже време љут на Вас из неког разлога, што се види по његовим коментарима, те је само искористио ову глупост да Вас овако брутално и ничим изазвано нападне. Мада, чини ми се да је ово добро, јер сада је све изашло на чистину. Било би добро да се организује тај дуел између Вас и Девића, па да се разјасне многе ствари и да коначно разбијете "удбаше" са Института.
Одговори

Ово почиње да иритира на интернету да ђеца вређају старије....

Тај Девић или како већ треба да када угледа Милослава Самараџића клекне  и пољуби му руку.

Самарџић је урадио за четнике и ову причу што Девић неће за три живота...


Погледи 93-95 време инфлације, санкција, протести...Колпортер доноси погледе,погледи се разграбе за секунду...

Ова интернет тик ток и фејсбук стручњаци да вређају искусније људе који им оци могу бити... Не иде...


Подршка госн Самарџићу а тик ток и фејсбук дечурлија и неки "научник' са мало више од 20 година живота дај бре кога зајебавају...

Тај Девић би научник требао постати са 45-50 година а не са 20+ и он држи придике Самсрџићу који је написао 100-не књига, чланака о РЧП...

Дај бре, ђецо оладите главе, сиђите са интернета у реалан свет...

Јосип Броз-Амброз Тито! ДА, ТО ЈЕ БИО ПЕГАВИ ТРБАТИ, ФАРБАНИ ПА КОЛМОВАНИ, У МИДЕРЕ УТЕГНУТИ АУСТРО-УГАРСКИ ЦУГСФИРЕР, ТРОСТРУКИ ШПИЛЕ И МАЂАРСКИ ЧИВА, ЈОСИП БРОЗ-АМБРОЗ ТИТО, СРБОУБИЦА ПРВИ ДО ПАВЕЛИЋА!!!
ПРОСВЕТАР.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 6 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним