Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања
#57

Не знам. Можда има у књизи војводе Туларског - Александар Марковић - он је детаљно описао тај крај.
Одговори
#58

(03-09-2013, 12:06 AM)Милослав Самарџић Пише:  Не знам. Можда има у књизи војводе Туларског - Александар Марковић - он је детаљно описао тај крај.
Да ли знате где могу да је нађем?
Одговори
#59

Овде има опширније о књизи, па видите у некој библиотеци:
http://www.pogledi.rs/diskusije/viewtopic.php?t=9270
Одговори
#60

Хвала.
Одговори
#61

Интервју из ''Геополитике'' од прошле године, али тек од јуче на њиховом сајту:
Хашко-хрватски крој српске историје
Милослав Самарџић, аутор више књига и монографија о равногорском покрету
http://geopolitika.rs/index.php/sr/inter...4-10-43-05
Одговори
#62

Г. Самарџићу,
шта мислите о овом тексту ? http://www.blic.rs/Vesti/Reportaza/40417...jne-sluzbe Спомиње се "Повратак отписаних" , Владимир Перић Валтер ..
Одговори
#63

Црвено...
Одговори
#64

Г. Самарџићу,
да ли је истина да су Добровољци спасли део Срба са стрељања у Крагујевцу 41.?Они тврде да су се комаданти заклели да нико неће отићи у шуму а то пише и на Википедији(тотално непоуздано) па зато питам вас.
Одговори
#65

Није истина. Истина је да су МЕЊАЛИ неке таоце за неке друге, дакле извукли су неке своје симпатизере, неке занатлије који су били потребни Немцима, и сл, а уместо тих људи стрељани су неки други.
То се види и по рачуници: 10 убијених Немаца пута 100 - 1.000 Срба, 26 рањених Немаца пута 50 Срба - 1.300, тако да је стрељано 2.300 Срба (минус неколико десетина који су побегли са стрељања).
То 21. октобра 1941, а иначе стрељали су и претходних дана.
Љотићевце највише оптужује убиство једног човека у Бадњевцу, кад су хапсили проту Андру Божића. Убили су тамо човека без разлога и он није ушао у квоту 2.300, а да су га довели у Шумарице био би стрељан један мање. Ту се види њихова намера да им спашавање није било циљ.
Одговори
#66

Г. Самарџићу,
имате ли сликe војводa Петра Самарџића и Влада Новаковића ?

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
Одговори
#67

Имам, али сад сам у страшној гужви, поставићу кад будем могао.
Одговори
#68

Требало би да је ово војвода Влада Новаковић:
[Слика: Oficiri_12.jpg]
how to take screenshots

Војвода Петар Самарџић:
[Слика: Vojvoda_Petar_Samardzic_1_od_org_ustanka_41_ub.jpg]
program to take screenshots
Одговори
#69

Хвала

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
Одговори
#70

Дали је ово последња Дражина слика пре заробљавања?Ако није дали можете да поставите последњу коју имате пре заробљавања.[Слика: 1941yugoslavguerillafig.jpg]
picture sharing

(17-09-2013, 10:16 PM)четнички курир Пише:  Дали је ово последња Дражина слика пре заробљавања?Ако није дали можете да поставите последњу коју имате пре заробљавања.[Слика: 1941yugoslavguerillafig.jpg]
picture sharing
Доле у левом углу слике пише да је слика настала августа 1945.Невидим тачно који дан.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 34 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним