Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(21-04-2023, 12:01 AM)Vladinica Пише:  postavio bih jedno pitanje -koje se odnosi na Raciju u Vojvodini...odnosi se na madjare...da li su oni -Madjari organizovali sudjenje ucesnicima racije neposredno posle tog dogadjaja ili kasniji u komunistickoj Madjarskoj ...hvala na odgovoru....

Непосредно после тог догађаја.
Одговори

(21-04-2023, 10:45 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(21-04-2023, 12:01 AM)Vladinica Пише:  postavio bih jedno pitanje -koje se odnosi na Raciju u Vojvodini...odnosi se na madjare...da li su oni -Madjari organizovali sudjenje ucesnicima racije neposredno posle tog dogadjaja ili kasniji u komunistickoj Madjarskoj ...hvala na odgovoru....

Непосредно после тог догађаја.

negde sam procitao da se Šandor Kepiro.. pozivao na sudsku odluku i da je bio u zatvoru kada je u Madjarsku usla crvena armija-banda.Ucestvovao je u raciji.Malo se moze naci o tom procesu gotovo nista ..ili ja nisam strucan...
hvala
Одговори

(21-04-2023, 11:32 AM)Vladinica Пише:  
(21-04-2023, 10:45 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(21-04-2023, 12:01 AM)Vladinica Пише:  postavio bih jedno pitanje -koje se odnosi na Raciju u Vojvodini...odnosi se na madjare...da li su oni -Madjari organizovali sudjenje ucesnicima racije neposredno posle tog dogadjaja ili kasniji u komunistickoj Madjarskoj ...hvala na odgovoru....

Непосредно после тог догађаја.

negde sam procitao da se Šandor Kepiro.. pozivao na sudsku odluku i da je bio u zatvoru kada je u Madjarsku usla crvena armija-banda.Ucestvovao je u raciji.Malo se moze naci o tom procesu gotovo nista ..ili ja nisam strucan...
hvala

Суђено му је када је имао 100 година. Ослобођен је сваке кривице с образложењем да у то време у Мађарској није постојао закон који дело које је починио квалификује као злочин.
Још једном таквом који само радио свој посао (заборавио сам му име) је суђено под старе дане и ослобођен је "са" истих разлога.
Одговори

(21-04-2023, 11:55 AM)Ђорђе Ивковић Пише:  
(21-04-2023, 11:32 AM)Vladinica Пише:  
(21-04-2023, 10:45 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(21-04-2023, 12:01 AM)Vladinica Пише:  postavio bih jedno pitanje -koje se odnosi na Raciju u Vojvodini...odnosi se na madjare...da li su oni -Madjari organizovali sudjenje ucesnicima racije neposredno posle tog dogadjaja ili kasniji u komunistickoj Madjarskoj ...hvala na odgovoru....

Непосредно после тог догађаја.

negde sam procitao da se Šandor Kepiro.. pozivao na sudsku odluku i da je bio u zatvoru kada je u Madjarsku usla crvena armija-banda.Ucestvovao je u raciji.Malo se moze naci o tom procesu gotovo nista ..ili ja nisam strucan...
hvala

Суђено му је када је имао 100 година. Ослобођен је сваке кривице с образложењем да у то време у Мађарској није постојао закон који дело које је починио квалификује као злочин.
Још једном таквом који само радио свој посао (заборавио сам му име) је суђено под старе дане и ослобођен је "са" истих разлога.

pa valjda po nekim pravilima -ratni zlocin ne zastareva nikada...pa ni u hitlerovoj nemackoj nije postojao takav zakon siguran sam pa je nacistima sudjeno...ili pak nije imao veliku ulogu-Šandor Kepiro..
ono sto se secam je da je on isticao da je bio osudjen i da je u vreme dolaska crvene armije bio u zatvoru pa da su ga greskom pustili i da je pobegao...te da se primeni pravilo- no bis in idem...ili ti *ne dvaputa o istoj stvari** ako je osudjen da ne moze ponovo za istu stvar...
Одговори

https://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=510395

Da li ovo pokazuje da je Diana bila pozitivna licnost? Ocigledno je imala namjeru da ta djeca saznaju svoj identitet kad zavrsi rat.
Одговори

Ватра,
јеси ли штампао шта у виду књига од ових радова?
Одговори

(21-04-2023, 04:12 PM)Darx99 Пише:  https://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=510395

Da li ovo pokazuje da je Diana bila pozitivna licnost? Ocigledno je imala namjeru da ta djeca saznaju svoj identitet kad zavrsi rat.

Могуће... Испада да су комунисти то спречили.
Одговори

Женска психа размишља другачије, кад нису телесне оне су душевне, ретко која је духовна и одмах бива проглашена за свеца, тако да мислим, размишља да је најбитније да се деца спасу, а да ли ће то да спада у покатоличину трећину или протерану им свеједно само да нису побијена, још боље ако је покатоличену да не остаје без куће, чисто сумњам да је, ко и свака жена размишљала о духовном наслеђу било кога па и српчади. Тако да би по моме мишљењу та деца завршила ко јањичари, тј. конвертити усташки поглавници, не кажем да то је то била намера, и да то дело није добро из тог угла женске памети, ал кад није било другог мишљења и дела тада, мишеви су коло водили.
Одговори

Има ли неки чланак о познатим српским љекарима и истраживањима у медицини пре социјализма?
Хоће ли бити видео или чланак на ту тему можда?

Горски штаб 310
Одговори

У 1944. години Крагујевац су бомбардовали и савезници и Совјети и Немци.
Савезници, 22. јула: 39. погинулих, 45 тешко рањених, 50 так порушених кућа и хотел Таково ( извештај СДС - историчар Предраг Илић).
Совјети, 29. октобра (после ослобођења): простор изнад градске болнице, ул. Југ Богданова и Стев. Високог, 8. погинуло, од тога 7 ро деце од 3. до 14. год. ( историчар Предраг Илић - портал Prvinovinarskili.com.)
Немци, после ослобођења, тј. после 21. октобра: простор Сушичког аеродрома, где су били Совјети и Бановинска болница, изгинуло целок. људство из обезбеђења болнице и некол. црвеноармејаца (моногр. Авијатичари Шумадије 1912-1944, Лековић).
Одговори

da li se zna u kom mestu je ziveo Predrag Bogdanovic Brka... adjutant D.Keserovica..... a posle odsluzene kazne u Sremskoj Mitrovici.... procitao sam negde ... u Vojvodini....
hvala na odgovoru ...
Одговори

Ко је све био командант првог Косовског корпуса?
На три места три тумачења,и преплитања у 1943.па и раније.
Одговори

(22-04-2023, 02:14 PM)Мића Адмирал Пише:  У 1944. години Крагујевац су бомбардовали и савезници и Совјети и Немци.
Савезници, 22. јула: 39. погинулих, 45 тешко рањених, 50 так порушених кућа и хотел Таково ( извештај СДС - историчар Предраг Илић).
Совјети, 29. октобра (после ослобођења): простор изнад градске болнице, ул. Југ Богданова и Стев. Високог, 8. погинуло, од тога 7 ро деце од 3. до 14. год. ( историчар Предраг Илић - портал Prvinovinarskili.com.)
Немци, после ослобођења, тј. после 21. октобра: простор Сушичког аеродрома, где су били Совјети и Бановинска болница, изгинуло целок. људство из обезбеђења болнице и некол. црвеноармејаца (моногр. Авијатичари Шумадије 1912-1944, Лековић).

У октобру је било само једно бомбардовање. Раније се сматрало да су га Немци гађали, а скоро је дошло до потврде да је до напада дошло услед грешке у навигацији. Са Лековићем сам и причао о том случају.

Да ли си ово користио за 22. јул:
https://prviprvinaskali.com/clanci/recju...-ratu.html
Требало би наћи историчара Предрага Илића да видимо за извор.
Број који наводи је такође реалан.
Одговори

Нема Динчића и Бенита да одговоре који то број страдалих у савезничком бомбардовању Београда сматрају за реалан.
Пошто су навели да сматрају да смањујем број погинулих, да видимо који извор сматрају за меродаван.

Да ли је то изјава Недића из Новог времена, где наводи 2.000 погинулих?
Или податак из књиге Ђоке Трипковића, 1260 погинулих (без навођења извора).
Можда је извештај послат од четничких илегалаца у Лондон који наводи 1161 погинулог?
На крају, можда су мислили и на неки други податак?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 4 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним