Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Поштовани Мирославе, интересује ме да ли сте читали књигу Милошта Тимотијевића "Ратна биографија Звонка Вучковића" и књигу Немање Девића о Александру Милошевићу (приредио ју је Немања Девић). Каква су ваша мишљења и да ли их препоручујете за читање?
Одговори

(18-10-2023, 01:30 PM)Милослав Самарџић Пише:  Била је гужва, па нисам ушао. Други пут.
Воја је дао Дражине ствари, тако да је то једини музеј са Држиним стварима, тако да је добро.
Те ствари су једно време биле у Војном музеју.
Музеј? Јел то нека пошалица од синоћ да се оно назове музејом?
Одговори

Колико четника се предало комунистима након и за вријеме битке на Зеленгори? Да ли су сви убијени и бачени у јаму Понор?
Одговори

(18-10-2023, 09:33 PM)Potporucnik1 Пише:  Колико четника се предало комунистима након и за вријеме битке на Зеленгори? Да ли су сви убијени и бачени у јаму Понор?
Нико се није предао, већина преживелих, њих око 9.300 су поверовали у амнестију и кренули су кућама, након чега су похватани и поубијани сви. Ово је мени познато.
Одговори

Да ли је владика Николај добио гвоздени крст лично од Хитлера или од црвеног крста и који докази постоје да је добио од Хитлера.
Одговори

(18-10-2023, 10:48 PM)Vanza Пише:  Да ли је владика Николај добио гвоздени крст лично од Хитлера или од црвеног крста и који докази постоје да је добио од Хитлера.
Није добио никакав гвоздени крст. Добио је неко њемачкo одликовање зато што је обновио њемачко војничко гробље у Битољу, док је био епископ охридски. То је било око 1934., кад је Хитлер тек дошао на власт.
Одговори

(18-10-2023, 03:41 PM)Павле Лалић Пише:  Поштовани Мирославе, интересује ме да ли сте читали књигу Милошта Тимотијевића "Ратна биографија Звонка Вучковића" и књигу Немање Девића о Александру Милошевићу (приредио ју је Немања Девић). Каква су ваша мишљења и да ли их препоручујете за читање?
Јесам. То је неокомунистичка пропаганда.
Тимотијевић је историјски консултант за филм Хероји Халијарда. Сваког дана на ФБ оправдава филмску причу тог филма. Данас написао да је Милутин Јанковић, поред осталог, силовао много жена по Драгачеву. Затражио сам му доказе за то. Не мора за "много", само за једну жену. Уместо одговора, избрисао ме са списка "пријатеља" и блокирао. А љуте се када их називам (нео)комунистима. Као, они су прави историчари. Мало сутра.
Одговори

(19-10-2023, 05:20 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(18-10-2023, 03:41 PM)Павле Лалић Пише:  Поштовани Мирославе, интересује ме да ли сте читали књигу Милошта Тимотијевића "Ратна биографија Звонка Вучковића" и књигу Немање Девића о Александру Милошевићу (приредио ју је Немања Девић). Каква су ваша мишљења и да ли их препоручујете за читање?
Јесам. То је неокомунистичка пропаганда.
Тимотијевић је историјски консултант за филм Хероји Халијарда. Сваког дана на ФБ оправдава филмску причу тог филма. Данас написао да је Милутин Јанковић, поред осталог, силовао много жена по Драгачеву. Затражио сам му доказе за то. Не мора за "много", само за једну жену. Уместо одговора, избрисао ме са списка "пријатеља" и блокирао. А љуте се када их називам (нео)комунистима. Као, они су прави историчари. Мало сутра.
Хвала на одговору, интерсује ме још само шта мислите о историчару Немањи Девићу и да ли њега исто треба извегавати...
Одговори

Господине Самарџићу,да ли могу да добијем од вас ову слику Војводе Радивоја Керовића у већој резолуцији?Данас ми је Рођендан!
[Слика: 194474236-1728535347318963-6866952578872651030-n.jpg]
Одговори

Срећан рођендан Шарац
Одговори

(19-10-2023, 06:00 PM)Павле Лалић Пише:  
(19-10-2023, 05:20 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(18-10-2023, 03:41 PM)Павле Лалић Пише:  Поштовани Мирославе, интересује ме да ли сте читали књигу Милошта Тимотијевића "Ратна биографија Звонка Вучковића" и књигу Немање Девића о Александру Милошевићу (приредио ју је Немања Девић). Каква су ваша мишљења и да ли их препоручујете за читање?
Јесам. То је неокомунистичка пропаганда.
Тимотијевић је историјски консултант за филм Хероји Халијарда. Сваког дана на ФБ оправдава филмску причу тог филма. Данас написао да је Милутин Јанковић, поред осталог, силовао много жена по Драгачеву. Затражио сам му доказе за то. Не мора за "много", само за једну жену. Уместо одговора, избрисао ме са списка "пријатеља" и блокирао. А љуте се када их називам (нео)комунистима. Као, они су прави историчари. Мало сутра.
Хвала на одговору, интерсује ме још само шта мислите о историчару Немањи Девићу и да ли њега исто треба извегавати...

Одговор се односи на обојицу. Биће ускоро више емисија на нашем Јутјуб каналу о овом новом таласу црвене пропаганде, под фирмом науке.
Одговори

(19-10-2023, 09:37 PM)Monarhist Пише:  Срећан рођендан Шарац

Хвала!Ти си ми једини честитао овде на Форуму!
Одговори

Господине Самарџићу, да ли сте упознати о скорашњим изјавама Мирољуба Петровића о другом светском рату? У задњих пар месеци качи видее на свој јутјуб канал о томе, 15. септембра је обележио дан добровољаца,недићаваца и љотићеваца, а и држао је о томе предавање на балкан инфу. Тврди како су Недић, Љотић и Пећанац и њихове формације хероји, како су они само правили договоре са Немцима да спасе народ и да се боре против комуниста, да се жандармерија није могла обрачунати са комунистима, продаје и промовише књиге Станислава Кракова као једину истину, а оно што је радио Дража, све више изврће и омаловажа га. Он је иначе некад веома ценио Дражу и промовисао ваш рад, сад каже да је књига "Генерал Дража Михаиловић и општа историја четничког покрета" "танка литература".
Одговори

(20-10-2023, 02:01 PM)Vanza Пише:  Господине Самарџићу, да ли сте упознати о скорашњим изјавама Мирољуба Петровића о другом светском рату? У задњих пар месеци качи видее на свој јутјуб канал о томе, 15. септембра је обележио дан добровољаца,недићаваца и љотићеваца, а и држао је о томе предавање на балкан инфу. Тврди како су Недић, Љотић и Пећанац и њихове формације хероји, како су они само правили договоре са Немцима да спасе народ и да се боре против комуниста, да се жандармерија није могла обрачунати са комунистима, продаје и промовише књиге Станислава Кракова као једину истину, а оно што је радио Дража, све више изврће и омаловажа га. Он је иначе некад веома ценио Дражу и промовисао ваш рад, сад каже да је књига "Генерал Дража Михаиловић и општа историја четничког покрета" "танка литература".

Почео јадничак да се дружи са Боканом. То је то

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 19 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним