Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Ево, ако Милослав Самарџић види ово питање, може да одговори.
Мада је он већ овом питању посветио велику пажњу у "Дража Михаиловић и општа историја четничког покрета" том 5, поглавље VII. 
Не знам да ли спрема нешто ново по овом питању за неко ново издање тома 5.
Одговори

Који му је био мотив? Ко ће га знати...
Одговори

Одговор у сваком случају лежи у Лондону, АЛИ НЕ У БРИТАНСКОЈ РЕЖИЈИ.
Мислим да се о овом питању вреди добро размислити. 
Имам мишљење које је дијаметрално супротно од оних који су до сада постојање "Независне групе националног отпора" само констатовали у својим књигама.
Одговори

(27-11-2023, 11:10 PM)Бенито Пише:  Одговор у сваком случају лежи у Лондону, АЛИ НЕ У БРИТАНСКОЈ РЕЖИЈИ.
Мислим да се о овом питању вреди добро размислити. 
Имам мишљење које је дијаметрално супротно од оних који су до сада постојање "Независне групе националног отпора" само констатовали у својим књигама.

Просветли нас...
Одговори

(28-11-2023, 12:55 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(27-11-2023, 11:10 PM)Бенито Пише:  Одговор у сваком случају лежи у Лондону, АЛИ НЕ У БРИТАНСКОЈ РЕЖИЈИ.
Мислим да се о овом питању вреди добро размислити. 
Имам мишљење које је дијаметрално супротно од оних који су до сада постојање "Независне групе националног отпора" само констатовали у својим књигама.

Просветли нас...

Предуга је прича за ову форму. Да не оптерећујемо квиз.
Идемо даље....
Одговори

Мало смо посустали, а "The Show Must Go On"...

Који је заједнички именитељ за Берлински конгрес и Вашингтонски споразум, а који има везе са српском историјом, разуме се?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(30-11-2023, 11:42 AM)Vlad Alekš Пише:  Мало смо посустали, а "The Show Must Go On"...

Који је заједнички именитељ за Берлински конгрес и Вашингтонски споразум, а који има везе са српском историјом, разуме се?

Просветли....
Одговори

Иако је тешко доћи до оригиналних докумената (из различитих разлога), покушаћемо да заједно одговоримо на ово питање. Smile

Даћу вам одређене сугестије.

- "Обе стране ће радити на томе да у 69 земаља у којима је хомосексуалност кажњива дође до њене декриминализације." Ова тема сигурно није била актуелна 1878. године, сложићемо се.

- "Обе стране ће у својој мрежној инфраструктури забранити употребу 5Г опреме која долази од непоузданих добављача. Тамо где таква опрема већ постоји, обе стране се обавезују на њено благовремено уклањање и на друге потребне кораке." У то време још ни струја није прорадила како ваља, а камоли некакве 5Г мреже.

- "Обе стране се обавезују да ће Хезболах у његовој целини означити као терористичку организацију и да ће у потпуности спровести мере за ограничавање пословања и финансијских активности Хезболаха унутар своје надлежности." Персијанци су у време Берлинског конгреса правили летеће персијске ћилиме, какви црни Хезболаси.

Дакле, ако нису ове теме биле актуелне 1878. године, које теме јесу биле?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Заједнички гранични прелаз Мердаре и развијање железнице су заједничке карактеристике оба споразума. Не знам да ли си на то мислио?
Одговори

(04-12-2023, 02:13 PM)Бенито Пише:  Заједнички гранични прелаз Мердаре и развијање железнице су заједничке карактеристике оба споразума. Не знам да ли си на то мислио?

Као прво, мислио сам на развијање железничке мреже, то да.

"Приштина и Београд су се сложили да ће спровести заједничку студију изводљивости која испитује различита решења за повезивање железничке мреже Београд—Приштина с пристаништем на обали Јадранског мора."
"Обе стране су се договориле да сарађују с Међународном развојном финансијском корпорацијом и Извозно-увозном банком САД на изради меморандума о разумевању значаја „Аутопута мира”, железничке везе између Приштине и Мердара и железничке везе између Ниша и Приштине."

Ништа нисам нашао за "заједнички гранични прелаз Мердаре", што је било и 1878. и 2020.

А који је други заједнички именитељ? Ако 1878. није било педера, 5Г мреже и Хезболаха, ко је то нама и тада био постојао? Smile

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(04-12-2023, 02:54 PM)Vlad Alekš Пише:  
(04-12-2023, 02:13 PM)Бенито Пише:  Заједнички гранични прелаз Мердаре и развијање железнице су заједничке карактеристике оба споразума. Не знам да ли си на то мислио?

Као прво, мислио сам на развијање железничке мреже, то да.

"Приштина и Београд су се сложили да ће спровести заједничку студију изводљивости која испитује различита решења за повезивање железничке мреже Београд—Приштина с пристаништем на обали Јадранског мора."
"Обе стране су се договориле да сарађују с Међународном развојном финансијском корпорацијом и Извозно-увозном банком САД на изради меморандума о разумевању значаја „Аутопута мира”, железничке везе између Приштине и Мердара и железничке везе између Ниша и Приштине."

Ништа нисам нашао за "заједнички гранични прелаз Мердаре", што је било и 1878. и 2020.

А који је други заједнички именитељ? Ако 1878. није било педера, 5Г мреже и Хезболаха, ко је то нама и тада био постојао? Smile
Поштовање и етаблирање у друштву јеврејске заједнице.
Одговори

(30-11-2023, 11:42 AM)Vlad Alekš Пише:  Мало смо посустали, а "The Show Must Go On"...

Који је заједнички именитељ за Берлински конгрес и Вашингтонски споразум, а који има везе са српском историјом, разуме се?


Слобода вероисповести?
Одговори

(04-12-2023, 03:01 PM)Бенито Пише:  Поштовање и етаблирање у друштву јеврејске заједнице.

Тако је.
У Берлину 1878. године Србија је преузела теретну обавезу да омогући слободно становање, настањивање и трговину јеврејској заједници.

А у Вашингтону 2020. године:

Тачка 11. "Обе стране се обавезују да ће штитити и промовисати слободу вероисповести, укључујући обнављање међуверске комуникације, заштиту верских објеката и спровођење судских одлука које се односе на Српску православну цркву, и наставак реституције јеврејске имовине жртава холокауста без наследника."

Тачка 16: "Србија (Београд) пристаје да отвори канцеларију привредне коморе и државну канцеларију у Јерусалиму 20. септембра 2020. године и да пребаци амбасаду у Јерусалим до 1. јула 2021. године."

И шта рећи на крају, осим цитирати Данила Киша. "Историју пишу победници. Предања испреда пук. Књижевници фантазирају. Извесне су само железница и јеврејска заједница.“

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

Ајмо један нови трилинг:

Како је уопште сачувана рука Светог Саве?

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 11 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним