Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

[Слика: 8519.jpg]
Да ли је на слици Павле Ђуришић?
Одговори

(04-06-2014, 04:33 PM)Милослав Самарџић Пише:  То Динчић зна тачно.
Углавном битно је да на Јајинцима нису стрељани само логораши са Бањице, већ су довођени и са других места. Тако да је мањи број логораша, него стрељаних. Мислим да је кроз логор прошло негде око 30.000 особа, већином ''ДМ присталица''.
To сада нико тачно не зна.
На основу докумената - сачуване евиденције коју је водила управа логора (књиге логораша), имамо податке за 23 244 логораша, али се претпоставља да тај број иде до 30 000. Из два разлога:
- део евиденције није сачуван (седма књига)
- за неке пристигле транспорте није вођена никаква евиденција, већ су после кратког времена одвођени на губилиште
Од ових 23 244 познатих имена смртно је страдало њих 4 286, од тога је стрељаних 3 849. Неки од њих (мањи број) стрељани су у самом логорском кругу, а огромна већина на Јајинцима.
Сигурно је да је већина заточених у логору била по линији ДМ.
На то указују следећи факти:
- Немци су у логор довели 66% заточеника. Остатак Специјална полиција и остале квислиншке службе. Немци су у огромној већини хапсили и спроводили ДМ присталице, а квислиншке службе комунисте
- Из немачких докумената (спроводница неких заточеника) видимо да се логор називао и ''ДМ логор Дедиње''
- Светозар Тоза Вујковић је на саслушању у Удби рекао да су Немци највише доводили присталице Драже Михаиловића, а Немци су довели већину заточеника
Одговори

(04-06-2014, 04:33 PM)Милослав Самарџић Пише:  То Динчић зна тачно.
Углавном битно је да на Јајинцима нису стрељани само логораши са Бањице, већ су довођени и са других места. Тако да је мањи број логораша, него стрељаних. Мислим да је кроз логор прошло негде око 30.000 особа, већином ''ДМ присталица''.
Тако сам и ја мислио, али зато Рекс, Б92, Историјски архив Београда и остали Скојевац тврде супротно http://www.rex.b92.net/sr/preporucujemo/...govor.html
Одговори

(04-06-2014, 05:46 PM)Ковач Пише:  [Слика: 8519.jpg]
Да ли је на слици Павле Ђуришић?

Ово је обавештајни официр Херцеговине капетан Миливоје Ковачевић, са Италијанима колико видим.
Одговори

Хвала.
Одговори

(04-06-2014, 07:34 PM)Вукашин Петковић Пише:  
(04-06-2014, 04:33 PM)Милослав Самарџић Пише:  То Динчић зна тачно.
Углавном битно је да на Јајинцима нису стрељани само логораши са Бањице, већ су довођени и са других места. Тако да је мањи број логораша, него стрељаних. Мислим да је кроз логор прошло негде око 30.000 особа, већином ''ДМ присталица''.
Тако сам и ја мислио, али зато Рекс, Б92, Историјски архив Београда и остали Скојевац тврде супротно http://www.rex.b92.net/sr/preporucujemo/...govor.html
Smile
Одговори

Шта је било са дјететом које је Дража усвојио?
Одговори

(05-06-2014, 01:20 PM)Романија1 Пише:  Шта је било са дјететом које је Дража усвојио?
Звала се Радмила. Завршила је Трговачку академију, удала се, живела је у Београду, преминуо је око 1970. године.
Одговори

У који је датум.....кад Ђенерал Дража тражи од енглеза да се бомбардује пруге према концентрацирске логоре?
Одговори

Тражио је 1942, али не сећам се да се помињу логори?
Одговори

Па тих западњаци су знали за логоре......

http://en.wikipedia.org/wiki/Auschwitz_bombing_debate
Одговори

На гробу капетана Боре Деспотовића:

Одговори

Jeл ово Романија?
Одговори

Деветак.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 19 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним