Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Из интервјуа са Лукашенком, обратите пажњу на последњу реченицу:

Gledam i ovih dana proslavu dana iskrcavanja u Normandiji. To se slavi s takvom pompom i tako se forsira u medijima, kao da je to bioodlučujući događaj Drugog svetskog rata. A moram da primetim da ljudi znaju da bismo mi i danas bili pod nacističkom zastavom da Crvena armija nije probila istočni front. Sovjetski Savez je u ratu izgubio skoro trideset miliona ljudi. U Belorusiji je svaki treći stanovnik poginuo. To svi znaju. Vi ste nam mnogo pomogli, mislim Titovi partizani, lako je bilo osloboditi Jugoslaviju kad ste je vi hrabro branili.
Одговори

Милославе у каквом су сродству Дража и Константин Фотић, пошто на Википедији стоји да су Фотић и Љотић браћа од тетака, њихове мајке Полексија и Љубица сестре су рођене?

Изненадио би се да Лукашенко хвали Дражу, овако ништа ново од Црвеноармејаца.
Одговори

Дражина рођака удала се за Фотићевог рођака.
Да ли је тачно то? Причао сам са сином Фотићевог рођака, чија је дакле мајка Дражина рођака, и није ми то поменуо.
Одговори

https://sr.wikipedia.org/sr/%D0%A1%D1%82...14-1876.29
Ево чланка са Википедије
Одговори

Ма верујем да пише, него далеко су тада били Смедерево и Нови Сад... Мислио сам да нема још неки извор?
Одговори

Нашао сам податак да је Фотић рођен у Шапцу, ако нађем нешто о родитељима објавићу.

Ово може да буде врло интересантно Фотићева архива
http://www.oac.cdlib.org/findaid/ark:/13...tire_text/
Одговори

[Слика: kapetan_boza_perovic_sa_zastavom_vrhovne_komande.jpg]
Господине Самарџићу, да ли имате ову слику Капетана Боже Перовића са заставом Врховне Команде,веће резолуције?Ако можете да је поставите?Хвала у напред.
Одговори

Немам, први пут је видим.
Одговори

[Слика: Perovic.jpg]
Одговори

Хвала.
Одговори

Да ли је истина да је Војводу Косту Пећанца ,убио четник под надимком Касапче?
Одговори

Није ми познато, а чуо сам да то комунисти причају.
Одговори

Да ли је познато можда којој јединици је припадао Владимир Шипчић и под чијом се командом иста налазила?
Одговори

Није ми познато, нисам наишао на његово име у ратним документима. У принципу, ако се зна одакле је, то је бригада тог среза.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 20 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним