Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања
#71

Ово је сликано 1944, мислим на Ђурђевдан, а уписан је датум посвете.
Последње слике су колико знам са Равногорске олимпијаде, 27. марта 1945, Вучјак.
Одговори
#72

Хвала
Одговори
#73

(17-09-2013, 11:25 PM)Милослав Самарџић Пише:  Ово је сликано 1944, мислим на Ђурђевдан, а уписан је датум посвете.
Последње слике су колико знам са Равногорске олимпијаде, 27. марта 1945, Вучјак.

Има једна Дражина слика из те серије марта 1945 која ми се посебно свиђа.Налази се у Албуму 3 у 1000 слика,на страни 30.На тој слици Дража је на коњу.Испод слике пише Дража у Подновљу,27.марта 1945 године.Слика је јако мала у Албуму па неможе да се скенира. Зато би вас замолио да је поставите овде веће резолуције! Вероватно је многи нису видели
Одговори
#74

Да ли је ово Марко Музикравић ?
[Слика: cedo5kc.jpg]

Ако идем напријед, пратите ме...ако се повучем, убијте ме...ако умрем, осветите ме.
-Анри де ла Рошжаклен
Одговори
#75

Гледам данас фејсбук страницу "Недићева Србија", Милославе набио си им такве комплексе, много се жале на тебе, Кез чак су ти дали и надимак "Милојица Свемоћни".
Одговори
#76

(21-09-2013, 08:36 PM)Мањача Пише:  Да ли је ово Марко Музикравић ?
[Слика: cedo5kc.jpg]
Није.
Одговори
#77

(21-09-2013, 11:24 PM)Вукашин Петковић Пише:  Гледам данас фејсбук страницу "Недићева Србија", Милославе набио си им такве комплексе, много се жале на тебе, Кез чак су ти дали и надимак "Милојица Свемоћни".
Дај линк да видимо...
Одговори
#78

https://www.facebook.com/pages/%D0%9D%D0...6080101329
На овој страници има толико глупости да је то невероватно...
Одговори
#79

(22-09-2013, 02:28 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(21-09-2013, 11:24 PM)Вукашин Петковић Пише:  Гледам данас фејсбук страницу "Недићева Србија", Милославе набио си им такве комплексе, много се жале на тебе, Кез чак су ти дали и надимак "Милојица Свемоћни".
Дај линк да видимо...
Ево једне дискусије од јуче
[Слика: ljotani.jpg]
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=...=960%2C580
Одговори
#80

Ови нису видели архив, нити их то занима.
Да ли им је грешка у ''србски синови'' или у ''српска слога''...
Одговори
#81

Да ли је издање кнњиге Црвена тамница од Миодрага Пешића из 2006 допуна оног из 1998 или је то исто? Знам да је разлика у слици на корици.
Одговори
#82

(22-09-2013, 12:06 PM)шумадинац Пише:  Да ли је издање кнњиге Црвена тамница од Миодрага Пешића из 2006 допуна оног из 1998 или је то исто? Знам да је разлика у слици на корици.
Допуњено је.
Одговори
#83

У малом Дражи књига седма, као прилог стоји Преглед Равногорске штампе, тамо стоји да се у Војном архиву, фонду Четничке архиве, налази највећа збирка ратне штампе Југословенске војске у Отаџбини.
Колико је то отприлике страница материјала, јел постоји могућност скенирања, штета је да се то не учини доступно јавности, ко зна када ће они то објавити и да ли уопште и планирају да то некада објаве?
Одговори
#84

Доступно је. Нисам бројао, али свакако су у питању хиљаде страница. Скенирање једне странице последњи пут је било 100 динара.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 20 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним