Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

За ово конкретно не знам, али има сличних докумената.
Одговори

http://savremenaistorija.com/?p=2292

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори

Господине Самарџићу, можете ли да прокоментаришете овај извод из Ратног дневника Гл. штаба немачке војске (OKW) iod 12.12.1941. :

„Србија: оживљавање банди између Ваљева и Пожеге
и око Н. Пазара.Око Крупња поново се образују банде.
Појединачни препади. Приликом чишћења око Чачка
убијено 49 комуниста, међу којима и 1 руководилац,
а 187 заробљено.
НДХ:жива активност банди око Сарајева и Бос.Новог.
Извршен је препад на железничку пругу Бос.Нови-Б.Лука
и иста је у прекиду.Јединице НДХ које су употребљене
за чишћење пл. Озрен (јужно од Добоја) до сад нису успеле
да сломе отпор устаника. Напад је за сада обустављен..."

Ко је су то банде по Србији и НДХ ?

извор: Михаило Поповски: „Свет о Титу и нашој револуцији“;Београд, 1977; стр.23/24)
Одговори

Дванаестог децембра 1941. око Ваљева, Пожеге и Новог Пазара четници, напомена за Чачак односи се на комунисте, на западу и даље српски устаници, међу које комунисти још нису успели потпуно да се инфилтрирају. Диференцијација ће се завршити до марта 1942. Нпр. на Озрену је командант био Цвијетин Тодић, он се борио, док су комунисти ''уређивали позадину''.
Одговори

[Слика: 1503777_10202337992158482_1156339847_n.jpg]
На слици је поручник Малин Ракочевић.Командант 3.батаљона Јуришно пратеће бригаде Горске краљеве гарде.Слика је из Албума Николе Калабића и Горске краљеве гарде на страни 62.Госп. Самарџићу да ли би могли да поставите овде ову слику у већој резолуцији?
Одговори

Нема те слике у већој резолуцији.
Одговори

Ja imam pitanje vezano za raskol u Crkvi 1963. Koje knjige biste preporucili za tu temu, na srpskom ili na engleskom?
Одговори

На жалост, нисам никад посебно истраживао то питање, немам ни једну књигу о томе.
Одговори

Гер­ман Ђо­рић: Па­три­јарх у обез­бо­же­ном вре­ме­ну, 1-2. Вељко Ђурић Мишина, Манастир Светог Стефана Сланци, Бе­о­град 2012.

Из исте књиге: Амерички раскол

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Is...Raskol.htm
Одговори

Господине Самарџићу, кога су стрељали фолксдојчери априла 1941.г. у Банату ? Знам само да су Срби. Историчар др Драго Његован спомиње неке "Банаћане" (?!).
Одговори

Можда користи локализам, типа Сремци, Мачвани...
Одговори

(14-12-2014, 02:11 PM)Милослав Самарџић Пише:  Можда користи локализам, типа Сремци, Мачвани...

Када се убијају Јевреји не користи локализме. Љутко
Одговори

Можда ћу испасти од уобичајених питања за господина Милосава Самарџића али мене интересује да ли ће можда наставити са прављењем документараца као у случају " Краљевина Југославија у другом Светском рату " ?

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"[/size]
Одговори

(15-12-2014, 01:39 PM)јашадр Пише:  Можда ћу испасти од уобичајених питања за господина Милосава Самарџића али мене интересује да ли ће можда наставити са прављењем документараца као у случају " Краљевина Југославија у другом Светском рату " ?
Да, после ових 18 епизода радимо филм о Дражи, можда 6 епизода, не знам још.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 33 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним