Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Не терате ме ваљда да прочитам све ово. Smile

Довољан је и први пасус:
Tri stvari u vezi četničkog pokreta su praktično opštepoznate: prvo, da su vršili kolaboraciju sa nemačkim i italijanskim okupatorom, drugo, da nisu želeli njihovu konačnu pobedu te da nisu iskreno sa njima sarađivali već da su to radili zbog treće stvari, a to je da su partizane videli kao glavne neprijatelje.

Који би требало да гласи: Комунисти обично понављају три ствари у вези четничког покрета...

Као извор се наводу удбаш Грба Миловановић:
(Telegraf.rs /// Izvor: “Draža za početnike” / “Zbornik NOR”, tom XIV, knjiga 2, prilog II, dokumenti Velike Britanije 1943. / “Draža Mihailović”, knjiga Nikole Milovanovića)
Одговори

Ништа ново, ово смо од њих чули и видјели милион пута. Шта је писац хтио, да подсјети читаоце на комунистичку пропаганду, не знам или да можда млади нараштај убједи, као сто је многе генерације у нешто нетачно.
Одговори

Da,ali mora da se reaguje na svaku neokomunisticku propagandu u medijima. Svi se u medijima kao ustrucavaju,povodom II sv. rata,da govore,ali ponekad zlonamerno cusnu "pod vrata neku ceduljicu" obojenu NOB-om! No,hteo bih da pitam... sta bi sa LEPI BORO i njegovim preopsirnim i nejasnim pisanijem? Vec godinu dana ga nema...mozda se reinkanirao u Prosvetara....
Одговори

Најбољи одговор који можемо дати је рад на документарним филмовима.
Друго је Просветар, знамо се одавно.
Одговори

Da,imam I deo sa 6 epizoda,sjajno uradjeno...a vec cekam II deo...i nikako da stigne...ili je vec mozda izasao pa nisam obratio paznju???
Одговори

Завршили смо други део, потписали смо уговор са једном ТВ, очекујемо да се ускоро објави.
Одговори

Милославе,молим те да ми прокоментаришеш поступак владике Амфилохија, држање опела титу и јованки у кући цвећа ,шта мислиш о томе у овом времену и после свега што се догађало ,има ли ту здравог разума уопште?
Одговори

Стварно не знам шта да ти кажем.
Одговори

Мада сад нешто читам о томе, и не видим потврду од стране митрополита. Волео бих да видим шта он каже.
Одговори

И ја сам остао без речи Сирома' изгледа ми да има много ствари у нашем народу за стид ,само то могу рећиТужан
Одговори

Читам неки текст од извесног Петра Гошића. Између осталог, он пише о ђачком четничком одреду у Сопоту, почетак 1942. Тврди, да је од укупно четрдесетак младића, било око 15 чланова омладине Демократске странке и двадесетак омладинаца Српског културног клуба. Гошић тврди да се одред растурио након 3 месеца. Да ли се зна нешто више о том одреду и шта је био узрок растурања?

Нема Слобе, нема Тита, сад се ође Нестор пита!
Одговори

(09-02-2015, 08:09 PM)Vlad Alekš Пише:  Читам неки текст од извесног Петра Гошића. Између осталог, он пише о ђачком четничком одреду у Сопоту, почетак 1942. Тврди, да је од укупно четрдесетак младића, било око 15 чланова омладине Демократске странке и двадесетак омладинаца Српског културног клуба. Гошић тврди да се одред растурио након 3 месеца. Да ли се зна нешто више о том одреду и шта је био узрок растурања?
Пролећа 1942. група омладинаца, београдских илегалаца, излази на терен у област Сопота ради обуке, под командом капетана Серафима Поповића Неготинца. После неколико месеци, Немци овом одреду улази у траг, па се он премешта на терен 1. жичке бригаде, на Гледићу.
Одговори

Поруке о дешифровању су издвојене у посебну тему.
Одговори

(09-02-2015, 08:09 PM)Vlad Alekš Пише:  Читам неки текст од извесног Петра Гошића. Између осталог, он пише о ђачком четничком одреду у Сопоту, почетак 1942. Тврди, да је од укупно четрдесетак младића, било око 15 чланова омладине Демократске странке и двадесетак омладинаца Српског културног клуба. Гошић тврди да се одред растурио након 3 месеца. Да ли се зна нешто више о том одреду и шта је био узрок растурања?

Одред се звао -Војвода Вук- и формиран је марта 1942.год.на Космају, у Сопоту.
Неки од припадника: пор. Предраг Пејић, пор. Јован Пуповац, рез.п.пор. Лазар Јовановић, рез.пор. Радоњић, рез.пор. Милош Балможан и др.
Иначе, Петар Гошић је био у затвору Гестапоа у Београду, са Десимиром Тошићем и осталима, 1942.год.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 21 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним