Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Пола
Одговори

Православаца је било мање од пола на попису из 1921. односно 46% (Срба, Маћедонаца, Румуна, Влаха, Бугара, Цинцара итд.) а Срба самих и мање од тога.

Када виђех витешку невољу
забоље ме срце, проговорих:
"Што, погани, од људи чините?
"Што јуначки људе не смакнете?
"Што им такве муке ударате?"
Одговори

[Слика: popis.jpg]
По попису из 1931. године, православних 48.7%, римокатолика 37,45%, муслимана 11,2%.
Одговори

Srbi i pravoslavni su izmedju dva rata imali visu stopu nataliteta i od katolika i od slovenskih muslimana. Imali smo diskusiju na nekoj temi ranije o tome.

Mungose, ja sam jasno napisao sta podrazumevam pod "nasom" opcijom. I objasnio sam zasto ona nije mogla biti sprovedena ni u jednoj varijanti, ma ko da je pobedio i ma koja sila da je odlucivala.

A kako ti mislis da bi ona mogla da se ostvari?
Одговори

У Дунавској бановини скоро 0,8М римокатолика. Рекао бих да су добар део њих Мађари и Немци. Зна ли се отприлике проценат Хрвата у тој бановини?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(30-12-2016, 02:56 AM)мунгос Пише:  ЛМК је итекако био упознат са ситуацијом. Као заклети анти-југословен и "великосрбин", Дражино једнако страствено југословенство је разлог зашто је он то рекао.

Не знам како је он то сљедио Недића и његову идеологију? Као и Васић и Мољевић и он је видио српски спас у српској опцији а српску пропаст у југословенској.
Значи Дража је требало да изведе неку врсту револуције, да прогласи да не признају краља, владу и државу уопште, да прогласи оснивање државе Србије и да тражи међународну подршку?
Да ли то делује као реалан, разуман, план? Да се такве ствари покрећу у рату? Посебно што је знао да то није прихваћено ни после 1. св. рата и да је Југославија основана баш зато да се не би створила проширена Србија. Зар није био добар план са српским бановинама?
Зар се не зна да су недићевци и љотићевци постали ''српски'' и ''Срби'' само зато што су то Немци од њих тражили? Да се то односило само на 1/4 Србије? Док се Дража борио за целу Србију (све српске бановине).
То су ноторне ствари. Вртимо се око тога годинама. Увек понављаш исто и скоро увек цитираш Лазу.
Одговори

Милославе, на основу твојих истраживања и на основу онога што су други аутори написали, можеш ли да реконструишеш тачан, или приближно тачан , број војника које су Недић и Љотић послали преко Дрине и Саве, на територију новоосноване тзв. НДХ-а , а ради оружане помоћи Србима који су били изложени геноциду који су над њима вршили Хрвати?
Ако може да се преброји, дај такав одговор и за Дражу.
Одговори

Јеси ли ти радио интервју са Тасом Младеновићем из 88. године, у коме је рекао да су се они, комунисти историјски гледано ставили у службу интереса противних српском, сопственом народу?
Извини, немам тачан цитат, али отприлике је тако рекао.
Одговори

(30-12-2016, 11:20 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(30-12-2016, 02:56 AM)мунгос Пише:  ЛМК је итекако био упознат са ситуацијом. Као заклети анти-југословен и "великосрбин", Дражино једнако страствено југословенство је разлог зашто је он то рекао.

Не знам како је он то сљедио Недића и његову идеологију? Као и Васић и Мољевић и он је видио српски спас у српској опцији а српску пропаст у југословенској.
Значи Дража је требало да изведе неку врсту револуције, да прогласи да не признају краља, владу и државу уопште, да прогласи оснивање државе Србије и да тражи међународну подршку?
Да ли то делује као реалан, разуман, план? Да се такве ствари покрећу у рату? Посебно што је знао да то није прихваћено ни после 1. св. рата и да је Југославија основана баш зато да се не би створила проширена Србија. Зар није био добар план са српским бановинама?
Зар се не зна да су недићевци и љотићевци постали ''српски'' и ''Срби'' само зато што су то Немци од њих тражили? Да се то односило само на 1/4 Србије? Док се Дража борио за целу Србију (све српске бановине).
То су ноторне ствари. Вртимо се око тога годинама. Увек понављаш исто и скоро увек цитираш Лазу.

То су ови генерали после битке који кују нереалне планове шта би било кад би било а све на основу идеја и и планова Мите Љотића.

Проблем са Љотићевим плановима је да су се они показали катастрофално, а могу тек да мислим шта би ови његови поштоваоци сачинили.
Одговори

(31-12-2016, 03:10 AM)Бенито Пише:  Милославе, на основу твојих истраживања и на основу онога што су други аутори написали, можеш ли да реконструишеш тачан, или приближно тачан , број војника које су Недић и Љотић послали преко Дрине и Саве, на територију новоосноване тзв. НДХ-а , а ради оружане помоћи Србима који су били изложени геноциду који су над њима вршили Хрвати?
Ако може да се преброји, дај такав одговор и за Дражу.
За Недићеве и Љотићеве лако је рећи не само приближан, већ и тачан број, јер је тај број - нула.
За Дражине је тешко рећи. Он је преко Дрине слао одреде чим се чуло за геноцид, лета 1941. На пример, међу првима је отишао Гучевски четнички одред, под командом поручника Лазара Савића. На жалост сви ти први одреди морали су да се врате на јесен, због рата са комунистима. Али остало је много послатих официра.
Одговори

(31-12-2016, 11:04 PM)Бенито Пише:  Јеси ли ти радио интервју са Тасом Младеновићем из 88. године, у коме је рекао да су се они, комунисти историјски гледано ставили у службу интереса противних српском, сопственом народу?
Извини, немам тачан цитат, али отприлике је тако рекао.
''Ми, српски комунисти, објективно смо издали свој народ'' - тако је рекао. Нисам ја радио интервју. Мислим да је објављен 1989.
Одговори

(01-01-2017, 12:37 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(31-12-2016, 03:10 AM)Бенито Пише:  Милославе, на основу твојих истраживања и на основу онога што су други аутори написали, можеш ли да реконструишеш тачан, или приближно тачан , број војника које су Недић и Љотић послали преко Дрине и Саве, на територију новоосноване тзв. НДХ-а , а ради оружане помоћи Србима који су били изложени геноциду који су над њима вршили Хрвати?
Ако може да се преброји, дај такав одговор и за Дражу.
За Недићеве и Љотићеве лако је рећи не само приближан, већ и тачан број, јер је тај број - нула.
За Дражине је тешко рећи. Он је преко Дрине слао одреде чим се чуло за геноцид, лета 1941. На пример, међу првима је отишао Гучевски четнички одред, под командом поручника Лазара Савића. На жалост сви ти први одреди морали су да се врате на јесен, због рата са комунистима. Али остало је много послатих официра.

Хвала лепо! Да завршимо више са тим.
Одговори

(29-12-2016, 01:02 AM)ватхра Пише:  
(29-12-2016, 12:32 AM)Милослав Самарџић Пише:  
(28-12-2016, 09:21 PM)Бенито Пише:  Према томе, да је Дража наоружан оружјем за милион војника, другачија би се песмица певала. Сасвим другачија.
Милион војника је друга ствар, то би значило да би они могли да се одупру и Совјетима и дакле да они не би смели преко Дунава.

А да су се отворили још мало, па опремили Дражи два милиона војника, били би у Берлину још крајем 44-те.
Ево да напишем са чим је располагала "трула" Војска Краљевине Југославије 1941. године:
Око милион модерних пушака ( калибра 7.9 мм "Крагујевац)
19000 митраљеза 7,9 мм , од којих 1000 из Чехословачке
20000 пушкомитраљеза 7,9 мм од којих 17000 модерних
50000 разних пиштоља и револвера
око 500 пав модерних митраљеза( 15 и 20мм)
око 2000 обичних митраљеза 8 мм на адаптираном пав постољу
од 6 до 8 милиона ручних бомби
300000 нагазних мина
120000 мина за рушење ( 10 и 20 кг)
7500 артиљеријских оруђа свих врста, од којих 4000 модерних, 1000 полумодерних 2000 потпуно застарелих ( спорометне) и око 500 застарелих обалских оруђа
Од модерних артирељијских оруђа било је: 800 пт топова 37 и 47 мм, 256 брдских топова, 300 пољских топова, 732 хаубице 100 мм, 252 пав топа, 72 топа и хаубице од 105 и 150 мм, 44 тешка топа, 1600 модерних бацача од 81мм
Да не пишем за морнарицу и ваздухопловство, јер то чини ми се има на форуму.
Дакле, Дража је у једној или више депеша, Милослав ће тачно дати, поменуо да тренутно под оружјем има трупе јачине 90000 добро обучених и спремних официра и војника, а да на мобилизацијским списковима има око 1000000 војника спремних да одмах се покрену уколико "савезници" изволе дати наоружање. Јасно је да је Чича , као генералштабни официр, имао на уму стање предратног наоружања, стање на фронту и могућности народа , па чак и послератну ситуацију, када би се то оружје требало платити.
Уверен сам да се надао да дају , бар, пола од онога колико је тражио. Да је добио војну опрему за пола милиона војника, са припадајућим свим врстама оружја за копнене снаге ( дакле, чак без авијације и морнарице), све оно што сам навео би се остварило.
Одговори

Бенито,
имаш ли ти представу колико је потребно да се опреми и снабдева милион војника?
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 34 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним