Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

,,Сливница'', драма у четири чина, Харун ал Рашид.
Ново питање: Који генерал је постављен на место команданта активне војске, након што је краљ Милан поднео оставку на то место, због веридбе Александра са Драгом?
Одговори

Који народ сем Срба слави крсну славу?
Одговори

Цинцар Марковић.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(04-02-2017, 11:44 PM)Вукашин Петковић Пише:  ,,Сливница'', драма у четири чина, Харун ал Рашид.
Ново питање: Који генерал је постављен на место команданта активне војске, након што је краљ Милан поднео оставку на то место, због веридбе Александра са Драгом?

Требало би генерал Михаило Срећковић.
Одговори

Није, Цинцар-Марковић је постављен на место начелника главног генералштаба.
Тачно Бенито, терај даље...
Одговори

(04-02-2017, 11:48 PM)Милослав Самарџић Пише:  Који народ сем Срба слави крсну славу?

Неки народ источног православља.

Нису ни Руси, ни Румуни, ни Грци, ни Бугари.
Источније.

(05-02-2017, 12:12 AM)Вукашин Петковић Пише:  Није, Цинцар-Марковић је постављен на место начелника главног генералштаба.
Тачно Бенито, терај даље...

Благодарим.
Ајде један кога смо помињали.
Један српски ђенерал уопште није завршио војно образовање у Србији, а био је Србин из Србије ( и то познатог порекла). Вратио се у Србију и био на више важних функција, а чинове је добијао искључиво у српској војсци.
Ко је он?
Одговори

Кнез Арсен Карађорђевић.
Одговори

Не, он је чинове добијао у другој ( или другим) војскама. А није ни био ђенерал.
Одговори

Мислио сам да је Хорватовић али не уклапа се баш у опис твог питања.
Је ли био генерал за време великог рата?ж
Милославе, може одговор на МС одговара на ваша питања?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(04-02-2017, 11:48 PM)Милослав Самарџић Пише:  Који народ сем Срба слави крсну славу?

Бедуини на Синају. Јок

Нећемо никада престати нашу борбу нити повити главу пред нашим непријатељима Немцима, који користе извесне заблуделе синове српског народа као што су недићевци и љотићевци.

Д М
Одговори

Није Хорватовић.
Овај има , највероватније, најзначајније рођаке у 19 веку у Србији. А то је потврдио и женидбом.
Одговори

Да није Миливоје Петровић Блазнавац?
Одговори

Не, овај има још значајније рођаке. И деду и оца и тетку, и брата од тетке, и сина тог брата од тетке итд...
Одговори

Антоније Богићевић. Сетих се питања о Хаџиђерићима па повезах са овим.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 11 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним