Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(13-12-2013, 03:16 AM)Владимир Петровић Пише:  Честитам за наступ на Amazon, кад ће да се појаве и остале књиге?

Ево вести о томе на сајту уважене Александре Ребић из Чикага:

http://www.generalmihailovich.com/2013/1...gledi.html

KNJIGE MILOSLAVA SAMARDZICA [NIP POGLEDI] NA "AMAZON" - Kindle Edition
Хвала!
Ускоро ће бити још шест.
Одговори

(13-12-2013, 11:55 AM)Бенито Пише:  Милославе, сад ми нешто паде на памет, да ли је неко од познатијих официра, команданата бригада и корпуса, рехабилитован?
Није.
Одговори

Срамота! Па, имају ли чланова породица? Да ли је страх у питању или незнање или нешто треће? Да ли су подносили захтеве?

У вези убиства и рањавања немачког потпоручника и још неколико војника у Доњем Добрићу 21. априла 1941. год.- да ли је већ писано на форуму?
Одговори

Дођох у свој некада омиљени часопис. Smile

http://politikin-zabavnik.rs/pz/tekstovi...n-u-poteri

Драго ми је што су препричали мој чланак, али не и што нису поменули извор, а нарочито не што су додали ово ''за разлику...'':
''За разлику од доброг дела четничких команданата, Кесеровић је у својим јединицима одржавао гвоздену дисциплину, чак и за време зимовања и мировања''.
Одговори

Милославе вероватно неће да ти дижу рејтинг! Хармоника
Реч је о чистом кршењу ауторских права, што да се мучим, нађем на нету текст и фотографије, прекопирам и ћао, озбиљан часопис а овако раде.
Имају грешку у потпису фотографије пуковника Кесеровића на тераси хотела "Париз", стоји Краљево.
Одговори

Где ће бити рехабилитација са Дачићем и осталим потомцима црвених на власти...
Одговори

Може ли одговор за Доњи Добрић?
Одговори

Има једна грешка. На овој фотографији где је Кесеровић са совјетским и америчким официром пише да је то ''на збору у Краљеву''.

„Тромо се време вуче,
И ничег новог нема,
Данас све као јуче,
Сутра се исто спрема.

Право је рекао Жерајић,
тај српски соко сиви:
Ко хоће да живи нек мре,
ко хоће да мре нек живи!“
(Гаврило Принцип)
Одговори

Рече човјек.


(15-12-2013, 03:09 PM)Вукашин Петковић Пише:  Имају грешку у потпису фотографије пуковника Кесеровића на тераси хотела "Париз", стоји Краљево.

„Грађанска“ демократија отуда нуди избор свега и свачега, али себе а приори изузима од тог правила; она не допушта могућност избора између ње и ма ког алтернативног концепта.

[Слика: traktor.gif]
Одговори

Нисам видео... Blush

„Тромо се време вуче,
И ничег новог нема,
Данас све као јуче,
Сутра се исто спрема.

Право је рекао Жерајић,
тај српски соко сиви:
Ко хоће да живи нек мре,
ко хоће да мре нек живи!“
(Гаврило Принцип)
Одговори

Хоће ли бити објављен твој коментар на синоћну епизоду "Равне Горе", Радоша БУЛАЈИЋА?

Видех сада да је на Погледима објављен текст о шестој епизоди, одличан је!!!
Одговори

Објављен је синоћ у 22,30, има на насловној страни.
Одговори

Postovani
Zeleo bih ako neko moze da mi odgovori ili da me uputi na odredjenu literaturu gde bih mogao saznati vise o sudbini Budimira Gajica.
Uspeo sam samo da negde procitam da je ubijen 1.12.1947. godine, ali ne znam da li je do tada uspevao da umakne komunistima ili je zarobljen ranije pa tada streljan.
Unapred zahvalan na odgovoru

Dejan Simeunovic
Одговори

(18-12-2013, 11:40 AM)Sipuljac Пише:  Postovani
Zeleo bih ako neko moze da mi odgovori ili da me uputi na odredjenu literaturu gde bih mogao saznati vise o sudbini Budimira Gajica.
Uspeo sam samo da negde procitam da je ubijen 1.12.1947. godine, ali ne znam da li je do tada uspevao da umakne komunistima ili je zarobljen ranije pa tada streljan.
Unapred zahvalan na odgovoru

Dejan Simeunovic

Књига - Зле судбине - Миодрага Тасића.
Будимир није био заробљен. 1 дец. 1947 год. кренуо је са св. пратиоцима ка Рудом, не би ли ступио у контакт са св. породицом, која је била утамничена у логору у Рудом. Наишли су на заседу и разишли су се. Будимир, повлачећи се у правцу пл. Оскуруше, испред потере, гине. Његово тело, комунисти, односе у касарну у Миоче.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 27 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним