Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

[Слика: 783241o.png]

Г. Самарџићу да ли је ово Вук Калаитовић, тако сам негде прочитао, мада мени нешто не личи на њега.
Одговори

(18-06-2017, 01:40 PM)Ултрадесничар Пише:  Господине Самарџићу, ово није питање из ДСР али ме занима да ли је "Црна Рука" покушала атентат на регента Александра Карађорђевића ?
Хвала унапред.

П.С. Шта мислите о Васи Казимировићу ?
Не знам за атентат, а Казимировићеве књиге су комунистичке.
Одговори

(18-06-2017, 08:48 PM)СРБИН 100% Пише:  [Слика: 783241o.png]

Г. Самарџићу да ли је ово Вук Калаитовић, тако сам негде прочитао, мада мени нешто не личи на њега.
Јесте Калајит.
Одговори

(18-06-2017, 01:35 PM)Перун Пише:  Хрват, официр, четник, командант бригаде, председник општине у Србији током рата, убијен 45. након покушаја бекства из затвора. Ко је он?

Ово ћу ја одговорити отварањем једне нове теме.Smile

Да ли неко зна када и како је погинуо Милутин Кесеровић?

Прочитао сам да се то десило у устанку 41. када је био командант Тамнавског ЧО.

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Мислим да је стрељан после рата.
Одговори

Да ли је Дража за време рата,икада носио опанке?Да ли постоји нека слика...
Мислим озбиљно,да не мислите да се шалим.
Одговори

Ко је од истакнутијих четничких команданата службовао у Гарди?
Знам за ђенерала Дражу, Звонка Вучковића, Милорада Поповића, мислим да је и Вук Калаитовић био у Гарди, Јездимир Дангић и Илија Малић су били у дворској жандармерији.
Знате ли ко је још службовао у Гарди или дворској жандармерији?

(31-05-2017, 02:01 PM)ватхра Пише:  Чак ни извештаји о сопственим губицима често нису комплетни. Најпознатији је пример сам Априлски рат. И данас се повлачи да је погинуло само око 150 Немаца, иако је стварни губитак био око 10 пута већи.
Који документи потврђују њемачке губитке од око 1.500 погинуулих у Априлском рату?
Одговори

Вук није служио у Краљевој Гарди.
Војвода Милутин Јанковић је био у Дворској Жандармерији. Ту га је и затекао Априлски рат.
Одговори

Милославе,
Поменуо си у емисији код Теше Кочу Поповића. Видиш да се задњих пар година он уздиже у легенду ''Друге Србије''. Чак је и јадни Тома на Војној паради 2014. рекао да смо ми Срби ''синови Коче Поповића''.
Добили су и он и Пеко Дапчевић улице.
Да ли је изводљиво да напишеш једну књигу о Кочи и Пеку и да јасно покажеш какви су то били зликовци и анти Срби, и за време и након рата?
Одговори

(19-06-2017, 10:32 PM)Бенито Пише:  Вук није служио у Краљевој Гарди.
Војвода Милутин Јанковић је био у Дворској Жандармерији. Ту га је и затекао Априлски рат.

Јел он убио некога у Хрватској на дужности прије рата?
Одговори

Драги фоурмаши,

Упућујем апел у име породице Јовић свим истраживачима равногорске прошлости и дијаспори.

Породица би хтела да сазна судбину Живана Јовића из села Раковица код Београда.Подаци којима породица располаже су следећи:

Рођен је 1924., а мобилисан 1945. ( ово би свакако требало кориговати бар у 1944.) са још 5 младића.Конкретно, њега су мобилисали пошто је из кола избацио свог пијаног оца.Све је то посматрала особа по имену Мића Здравковић звани Јококојац.Тај Мића ( породица не зна како му је гласило право име ) је одмах реаговао тако што је Живану рекао да се тог истог дана најкасније до 22:00 појави на одређеном месту ( по овоме ценим да је Јококојац могао бити командант села.).Након три месеца, Живан се појавио у селу да види како су његови и након тога га нико није више видео ( ово би најкасније могао бити крај августа 1944. ). После неког времена се пронео глас да је погинуо у тунелу, али породица не располаже подацима ни где је тај тунел, нити располаже описом догађаја.

Породица живи у нади да је емигрирао и да је оставио потомство.Циљ породице је да се, ако се ово докаже, повеже са Живановим
потомцима.



Захваљујем свима који су прочитали апел и који могу и хоће да доставе податке!
Одговори

(27-06-2017, 04:45 PM)Љубо Рогља Пише:  
Драги фоурмаши,

Упућујем апел у име породице Јовић свим истраживачима равногорске прошлости и дијаспори.

Породица би хтела да сазна судбину Живана Јовића из села Раковица код Београда.Подаци којима породица располаже су следећи:

Рођен је 1924., а мобилисан 1945. ( ово би свакако требало кориговати бар у 1944.) са још 5 младића.Конкретно, њега су мобилисали пошто је из кола избацио свог пијаног оца.Све је то посматрала особа по имену Мића Здравковић звани Јококојац.Тај Мића ( породица не зна како му је гласило право име ) је одмах реаговао тако што је Живану рекао да се тог истог дана најкасније до 22:00 појави на одређеном месту ( по овоме ценим да је Јококојац могао бити командант села.).Након три месеца, Живан се појавио у селу да види како су његови и након тога га нико није више видео ( ово би најкасније могао бити крај августа 1944. ). После неког времена се пронео глас да је погинуо у тунелу, али породица не располаже подацима ни где је тај тунел, нити располаже описом догађаја.

Породица живи у нади да је емигрирао и да је оставио потомство.Циљ породице је да се, ако се ово докаже, повеже са Живановим
потомцима.



Захваљујем свима који су прочитали апел и који могу и хоће да доставе податке!

Ево једне особе са сличним биографским подацима.

http://www.otvorenaknjiga.komisija1944.m.../20509.htm

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Милослав јели се буквално знаде колико припадници Војске Краљевине је било стрељно после другог светског рата?’
Јели се знаде колико су остали без трага?
Одговори

(27-06-2017, 05:43 PM)Прст_у_ока_латиници Пише:  Милослав јели се буквално знаде колико припадници Војске Краљевине је било стрељно после другог светског рата?’
Јели се знаде колико су остали без трага?
Не зна се тачно. Али десетине хиљада су у питању.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 29 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним