Оцена Теме:
  • 57 Гласов(а) - 4.46 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

НАЈЛЕПШЕ ЧЕТНИЧКЕ СЛИКЕ

Потпоручник Душан Трбојевић,командант Омладинског батаљона у Поцерској бригади.
[Слика: image.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Moze li ova da se oboji? Ovo je Drazin najbolji portret.
   
Druga slika je slikana u boji ,prva fotografija u boji nastala u Srbiji!Tako da su boje uniforme ,kape itd. originalne.


Приложених Датотека Изведена сличица(e)
   
Одговори

Није иста униформа, у боји је британска летња блуза, а горе је зимска блуза, ваљда наша, СМБ.
Одговори

Униформе нису исте, Мирослав је у праву (било је већ доста расправа на ту тему), ја имам једнуиз те колекције, које је сликао Аца Симић, само скраћену верзију, али ће ово бити (како сам обећао) готово ускоро.

Људи ми се смеју јер сам другачији. Ја им се смејем, јер су сви исти.
Одговори

Чича лево, а Калабић десно... Smile


Приложених Датотека Изведена сличица(e)
   

Биће смрти, ал` неће кајања,
биће крста, ал` неће клањања.
Одговори

Док не буде готова она, ево ове коју сам радио раније.
Прихватам све сугестије

[Слика: draza.jpg]

Људи ми се смеју јер сам другачији. Ја им се смејем, јер су сви исти.
Одговори

Ова оригинална је британска летња,што је господин Самарџић већ и написао,а ова са портрета Аце Симића је ова боја [Слика: Untitled-1.jpg] -ево и кода за фотошоп 2d402f
(26-08-2017, 02:58 PM)Бојаџа Пише:  Док не буде готова она, ево ове коју сам радио раније.
Прихватам све сугестије

[Слика: draza.jpg]

Мало је кокарда пренаглашена,као да је сликана,исечена и стављена на фотографију,тј. као да није она бојена.Могло би то да се поправи.Дража је имао плаве очи тако да и то може да се поправи! Добар рад,свака част!

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Kako nije Britanska uniforma?Evo na ovoj slici se vidi da je Draza obucen u komplet Britansku zimsku uniformu,sada treba proveriti koje su boje Zimske uniforme kod Brita bile,mislim da su tamnije malo nego one letnje,koliko se secam gledajuci njihove dokumentarce.
   
Одговори

Много сам хтео много сам започео


Приложених Датотека Изведена сличица(e)
   

Биће смрти, ал` неће кајања,
биће крста, ал` неће клањања.
Одговори

(26-08-2017, 07:20 PM)Pravda Пише:  Kako nije Britanska uniforma?Evo na ovoj slici se vidi da je Draza obucen u komplet Britansku zimsku uniformu,sada treba proveriti koje su boje Zimske uniforme kod Brita bile,mislim da su tamnije malo nego one letnje,koliko se secam gledajuci njihove dokumentarce.
Мислим да си у праву.
Али не верујем да је црвена, већ СМБ. Она летња црвена вероватно је нека свечана.
Одговори

Nasao sam ovu bluzu na googlu iz januara 1943.Nosi je zena pilot.Mislim da je ista kao ona kod Draze.
   

Ovo je originalna Britanska zimska bluza iz 2. Svetskog rata.Nalazi se u prodaji na aukciji sajta ebay.Malo je pala senka na bluzu pa vuce na braon crvenkasto,a vidi se u stvari da je SMB. boja.
   

(26-08-2017, 10:04 AM)Pravda Пише:  Moze li ova da se oboji? Ovo je Drazin najbolji portret.

Druga slika je slikana u boji ,prva fotografija u boji nastala u Srbiji!Tako da su boje uniforme ,kape itd. originalne.
Mislim da je i ova letnja bluza isto SMB. jednostavno takvi su bili prvi foto aparati u boji,cim se malo slika zasenci,bluza od SMB. dodje braon boje
Одговори

Капетан Војислав Туфегџић,командант Церског корпуса
[Слика: image.jpg]

https://www.instagram.com/colour.history/
Бојење црно-белих фотографија. За све информације и питања на ФБ страницу или на имејл kolorizovana.proslost@gmail.com
[Слика: image.jpg]
Одговори

Марио, поправи распоред боја на кокарди код Туфегџића, исто ти је и код Калабића.
Одговори

(26-08-2017, 10:04 AM)Pravda Пише:  Moze li ova da se oboji? Ovo je Drazin najbolji portret.

Речено - учињено.
Надам се да си задовољан. Чак нисам много ни "заштитио" Сирома'

[Слика: Draza_najbolji_portret_nesecen.png]
[Слика: Draza_najbolji_portret_neseceno.png]

Једна блуза је "каки браон", друга скоро, па СМБ - изабери Јок

Људи ми се смеју јер сам другачији. Ја им се смејем, јер су сви исти.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 12 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним