Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

(24-10-2017, 10:02 PM)Милослав Самарџић Пише:  
(24-10-2017, 09:50 PM)Романија Пише:  [Слика: 22730350_10214172697848508_9148450991023507022_n.jpg]

Одлична слика! Где си је нашао?

Дакле, овај нижи, лево, је Жућа Лазаревић.
А овај поред њега, који , ваљда, пали цигарету, је
Милован Васиљевић звани Циган, поднаредник, па наредник, из села Прилипца, најпознатији по томе што је био заставник Чете Смрти Јеличког четничког одреда, један од ретких из те чете који је преживео борбе са Немцима код Ратарске школе у Краљеву октобра и новембра 1941. године.
Одговори

(24-10-2017, 10:54 PM)Перун Пише:  Жућо је 100%. Е овај други можда и није Радојко Маслар. Претпоставио сам да је он јер је био Милутинов пратилац. Нису ни Дача, Пеливан, Цогољевић,... Реци ко је.

Да није био барјакрар код Бојовића?

Да ли се уважава одговор? Јок

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Немачки цариници позирају за фотографију са припадником непознатог четничког покрета (вероватно Пећанчевог), видно припити од ракије, на једној од граница Србије.

Фотографију је (између осталих) објавио бивши партизански комесар и политичар Милош Минић у својој књизи "Четници и њихова улога у време народноослободилачког рата 1941–1945", уз следећи опис:

"Четнички издајници служили су Немцима и за подсмех: они су бирали егземпларе са реденицима, бомбама и пушком, и са њима се сликали као са егзотичним примерцима својих слугу."

Минић је, међутим, изгубио из вида чињеницу да су и Немци позирали фотографима окићени реденицима, бомбама и пушкама, као, уосталом, и партизани – и бројни други припадници војних и паравојних формација.

Такође није приметио да је и један од Немаца на слици заденуо бомбу за опасач и зграбио пушку, нити се уопште трудио да направи разлику између Михаиловићевог и (супарничког) Пећанчевог четничког покрета, као ни између немачког војника и цариника.

http://bandenkampf.blogspot.rs/2017/10/bk0281.html
Одговори

Митићу купуј књиге Милослава Самарџића !Smile
Имаш у овој његовој књизи објашњење баш за ту слику.Не знам на којој је страни та слика у књизи,мрзи ме да тражим!
Колико се сећам по Самарџићевом опису у тој књизи,на слици је неки Пећанчев четник из околине Лесковца.
   

Или је ова слика објављена у тој књизи,са истог је догађаја у сваком случају.Smile
   
Имам у фолдеру четници и Немци око 100. слика четника који ми не личе на Пећанчеве четнике веч на ЈВуО.Углавног четника из западних крајева бивше Југославије,а Пећанчеве четнике са Немцима држим у другом фолдеру!Сад ако хоћете Г. Самарџићу да вам их пошаљем на меил,јавите ми!Већином су са аукција на Немачком ебај.Имам и са Италијанима слике четника ...
Мислим да би требао да се направи Албум са сликама четника и фашиста са Самарџићевим тумачењем...
Одговори

(25-10-2017, 09:53 AM)Mitic Пише:  Фотографију је (између осталих) објавио бивши партизански комесар и политичар Милош Минић у својој књизи "Четници и њихова улога у време народноослободилачког рата 1941–1945", уз следећи опис:

"Четнички издајници служили су Немцима и за подсмех: они су бирали егземпларе са реденицима, бомбама и пушком, и са њима се сликали као са егзотичним примерцима својих слугу."

Четници им служили за подсмех а овог швабу као да је поплава избацила . . . Креза

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори

Правда, имам ту књигу од гдина Милослава и прочитао сам је одмах чим је изашла, него ми је
остала у стану у Нишу. Мислим да су биле две слике

А овај линк сам поставио као још један доказ који потврђује рад и истраживање гдина Милослава.

То је била суштина моје претходне објаве Smile
Одговори

Читам искључиво Самарџићеве књиге,по мени је Милослав најбољи писац на :
   
Зато сам ти и рекао!Јок
Одговори

(25-10-2017, 11:41 AM)Pravda Пише:  Имам у фолдеру четници и Немци око 100. слика четника који ми не личе на Пећанчеве четнике веч на ЈВуО.Углавног четника из западних крајева бивше Југославије,а Пећанчеве четнике са Немцима држим у другом фолдеру!
Њемачких цариника није било у НДХ!

Него проблем је у томе што је за фалсификовање потребно далеко више знања него за причање истине.
Фалсификовати фотографију је у техничком смислу најлакше, али да би се спријечило откривање фалсификовања, потребно је обратити много пажње на детаље.
Одговори

(25-10-2017, 05:58 PM)posmatrač Пише:  Њемачких цариника није било у НДХ!

Па овај и није из НДХ,носи шајкачу државне страже колико ми се чини . . .

''...Видиш ли пријатељу она три чобана на ливади? Е све док та тројица могу да надгласају мене и Сократа и услед тога доносе одлуке, ја у демократију не верујем... ! " - Платон
(„Држава“)

Одговори

Господине Самарџићу на данашњи дан 1941. у селу Брајићи преговарали су тадашњи пуковник Д. Михаиловић и "Тито". Знате ли шта су причали или да ли постоји неки засписник са тог састанка. Хвала унапред.
Одговори

(26-10-2017, 11:20 PM)Ултрадесничар Пише:  Господине Самарџићу на данашњи дан 1941. у селу Брајићи преговарали су тадашњи пуковник Д. Михаиловић и "Тито". Знате ли шта су причали или да ли постоји неки засписник са тог састанка. Хвала унапред.

Па где си прочитао да су причали пише и шта су причали. Није ваљда да ,,Информер" не избацује детаље око догађаја који су се догодили на ,,данашњи дан"? Јок

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

(26-10-2017, 11:23 PM)Перун Пише:  
(26-10-2017, 11:20 PM)Ултрадесничар Пише:  Господине Самарџићу на данашњи дан 1941. у селу Брајићи преговарали су тадашњи пуковник Д. Михаиловић и "Тито". Знате ли шта су причали или да ли постоји неки засписник са тог састанка. Хвала унапред.

Па где си прочитао да су причали пише и шта су причали. Није ваљда да ,,Информер" не избацује детаље око догађаја који су се догодили на ,,данашњи дан"? Јок

Нисам тебе пиtао него господина Самарџића.
Одговори

Да ли постоји пример злочина партизана над Хрватима или муслиманима?
Одговори

Блајбург?

Удар нађе искру у камену / без њега би у кам очајала!
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 13 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним