Оцена Теме:
  • 15 Гласов(а) - 4.27 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Квиз- Српска историја

Одговор за председнике није тачан, нису Бирчанин и Пећанац, него Пећанац и...
Одговори

Рачић?

,,Пећине слободних Српских планина се отварају за једну ноћ и ми ћемо свакоме положити рачун о нашем двогодишњем раду у шуми. Тешко ономе ко овај рачун не буде полагао."
Одговори

Да, Пећанац и Пуниша Рачић.
Одговори

" Неки стручњаци у иностранству још увек су забринути због "српско-хрватског грађанског рата". Уколико сам могао да видим, тај се " грађански рат" води у њиховој машти, а не на терену. Ја не примећујем у Југославији никакву борбу између два народа, две вере, две покрајине, или две друштвене класе. Ту је подела извршена по линији националног, а не грађанског рата: на једној страни је Народно-ослободилачка војска, а на другој су Немци. Уз непријатеља има домаћих помагача као што има и у другим земљама и као што их је било у сваком рату, и они се у речнику сваког називају " издајицама". То није грађански рат."
Овај извештај о рату на тлу Краљевине Југославије написао је један стручњак кога је задојила српска мајка и направио српски отац. Чак и данас " српски националисти" овога човека, а нарочито његовог оца сматрају српским интелектуалцима.
Питање:
Како се звала битанга која је написала горе цитирани извештај?
Одговори

Да није Сава Косановић?
Тај је писао гадне ствари, а и спалио је Николу Теслу.
Одговори

Није, али ниси далеко. У питању је официр једне савезничке војске.
Одговори

Није ваљда Бора Мирковић ?
Одговори

Наравно да није ђенерал Мирковић.
Одговори

(16-03-2018, 08:29 PM)Бенито Пише:  " Неки стручњаци у иностранству још увек су забринути због "српско-хрватског грађанског рата". Уколико сам могао да видим, тај се " грађански рат" води у њиховој машти, а не на терену. Ја не примећујем у Југославији никакву борбу између два народа, две вере, две покрајине, или две друштвене класе. Ту је подела извршена по линији националног, а не грађанског рата: на једној страни је Народно-ослободилачка војска, а на другој су Немци. Уз непријатеља има домаћих помагача као што има и у другим земљама и као што их је било у сваком рату, и они се у речнику сваког називају " издајицама". То није грађански рат."
Овај извештај о рату на тлу Краљевине Југославије написао је један стручњак кога је задојила српска мајка и направио српски отац. Чак и данас " српски националисти" овога човека, а нарочито његовог оца сматрају српским интелектуалцима.
Питање:
Како се звала битанга која је написала горе цитирани извештај?
Стојан Прибићевић, мајор US army, бар се тако сликао поред Броза у Дрвару. Отац му је био Светозар Прибићевић, највећи дисидент Краљевине Југославије.
Одговори

Десет владара дала је лоза Стефана Немање, укључујући и њега. Неки од њих имали су западна , имена са латинским кореном.
Који?
Одговори

Краљ Стефан Немањић ? Краљ Урош и Цар Урош ?
Одговори

Браво, Ултра!
Знаш ли шта значи Урош? Мислим како би то било чисто српски.
Одговори

(17-03-2018, 10:35 PM)Бенито Пише:  Браво, Ултра!
Знаш ли шта значи Урош? Мислим како би то било чисто српски.

Не знам. Зато сам и написао.
Одговори

Сад ћу да лупим, Урош значи цар. Можда

Или владар
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 7 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним