Оцена Теме:
  • 46 Гласов(а) - 4.52 Просечно
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Милослав Самарџић одговара на ваша питања

Да ли је још неко сем комуниста палио архиве? У село Раброво( данас општина Кучево у то време срез рамски) у августу1941.упала је наоружана група и почела да пали општинску архиву. После је наишла друга наоружана група и разоружала прву а и она наставила са паљењем архиве. У Недићевим новинама је писала да су четници разоружали комунисте док су касније комунисти причали да су они разоружали четнике.Ако се нека од тих група иназивала четници није била под Дражином командом.
Одговори

Није, сем можда неке разбојничке групе.
Одговори

Где се тачно Дража налазио на Никољдан своју славу 45-е?
Одговори

(24-03-2019, 10:34 PM)РежисерСтари Пише:  Где се тачно Дража налазио на Никољдан своју славу 45-е?
Негде око Крупња.
Има овде цели ратни пут:
https://www.pogledi.rs/drazin-ratni-put-...ci-i-reci/
Одговори

(18-03-2019, 10:12 PM)bestrzajac Пише:  Поздрав,
питање које имам како за господина Самарџића, тако и за остале форумаше (ако се о томе раније и писало) је везано за Книнску операцију 1944.
Да ли су Динарска дивизија и Момчило Ђујић заиста ратовала под командом немца Густава Фена (Gustav Fehn) заједно са усташким бригадама и домобранима?
У тражењу одговора сам наишао на податке да су четници касније напустили фронт, али тек у поодмаклој фази.

?
Одговори

Какав је то покушај атентата на Дражу од стране Раковића и Војка Чвркића?
Одговори

Одговори

(25-03-2019, 02:11 AM)bestrzajac Пише:  
(18-03-2019, 10:12 PM)bestrzajac Пише:  Поздрав,
питање које имам како за господина Самарџића, тако и за остале форумаше (ако се о томе раније и писало) је везано за Книнску операцију 1944.
Да ли су Динарска дивизија и Момчило Ђујић заиста ратовала под командом немца Густава Фена (Gustav Fehn) заједно са усташким бригадама и домобранима?
У тражењу одговора сам наишао на податке да су четници касније напустили фронт, али тек у поодмаклој фази.

?

Имаш тему на форуму, посвећена је тој операцији. Ту ћеш наћи све што форумаши знају о овој теми. Или што су желели да поделе.
Одговори

(27-03-2019, 07:28 AM)Романија Пише:  Какав је то покушај атентата на Дражу од стране Раковића и Војка Чвркића?
Раковића никакав, Воја Чвркић је осуђен и стрељан због тога.
Одговори

(27-03-2019, 03:14 PM)bataxtc Пише:  Jos jednom gospodin Samardzic izdominirao Кез Odlicna emisija , jako lepo sve ispricano o desavanjima oko 25og i 27og marta. Sve pohvale !
Kada sam vec postavio komentar, interesuje me da li ima vesti o projektu koji ste najavili "Stvarno otpisani" ? Da li ima nekog pribliznog datuma premijere ili slicno ?
''Заиста отписани''. Уз Божју помоћ, премијера на јесен. Надамо се и пре.
Одговори

Има овде цели ратни пут:
https://www.pogledi.rs/drazin-ratni-put-...ci-i-reci/
[/quote]
Увек ми је непријатно када Вас хвалим, али овај чланак стварно заслужује све похвале.
Лепо и корисно, требало би да се штампа као брошура за старије генерације које још и читају, а ширити друштвеним мрежама за млађе генерације.
Одговори

Знате ли нешто о Русу Розанову. Он је планирао да направи моторизовану четничку бригаду али су га убили комунисти у селу Макцу код Великог Градишта фебруара 1943.
Одговори

Нисам чуо за њега. Ако има неких података, напиши...
Одговори

У извештају пожаревачког партизнског одреда пише да су 13.јанура 1943. у Макцу убили Дражиног официра капетана Розанова командира моторизованог одреда.
Одговори


Скочи на Форум:


Корисника прегледа ову тему: 22 Гост(а)
Све форуме означи прочитаним